Jak zhubnout? 20 tipů na rychlé hubnutí

Hubnout s KetoMixem je opravdu snadné. Spalování tuků při této dietě má totiž na starosti ketóza, do které se s našimi jídly dostanete během pár dní. Nemusíte se bát. Název zní možná složitě, ale vše je vlastně velmi jednoduché. Máme pro vás 20 tipů jak zhubnout rychle a efektivně!

20 tipů jak rychle a efektivně zhubnout

 

Návod jak zhubnout díky ketóze

Ketóza je zcela přirozený stav v případě, že nemáte dostatek sacharidů. Vaše tělo je tedy musí nahradit něčím jiným, aby mu nescházela energie. A právě na tomto principu je založena KetoMix dieta. Všechna naše jídla mají takový obsah sacharidů, abyste si po dobu diety udrželi příjem sacharidů pod hranicí 50 g denně. Návod jak zhubnout je vlastně úplně jednoduchý.

Jako zdroj energie začne vaše tělo chybějící sacharidy zcela automaticky nahrazovat ketolátkami. A ty se vytvoří z uloženého tělesného tuku. Budete tak hubnout při jakékoliv činnosti.

Tip! Pokud nevíte, jak si dietu nejlépe rozvrhnout, využijte naši BMI kalkulačku a zjistěte, kolik našich jídel budete při dietě  potřebovat.

Kvalitní jídelníček je základ

Jak zhubnout? To je otázka, která trápí spoustu lidí. Ano, začátky se vám mohou zdát těžší, ale vše se vyplatí. Není úplně jednoduché zorientovat se hned napoprvé v energetické hodnotě přijímaných potravin. Proto se hlavně ze začátku vyplatí sáhnout po výhodných balíčcích, u kterých už jídelníček pro zdravé hubnutí je vytvořený za vás. U KetoMix diety máte jistotu, že nepřekročíte množství přijímaných sacharidů.

Zdravé stravování je základem při hubnutí. Zdravé saláty na hubnutí jsou sice moc fajn, ale nemůžete jíst pouze zeleninu. Tělo potřebuje pro zdravé hubnutí i jiné látky.  Rozhodně potřebujete bílkoviny, ale i tuky, minerály, vitamíny. Načerpejte inspiraci na zdravé recepty z našeho webu KetoMix.

U nízkosacharidové diety nezanedbávejte ani poslední jídlo za den. Zdravé večeře na hubnutí jsou stejně důležité jako jakékoliv jiné jídlo přes den.

Tip! Efektivní hubnutí je spojeno s výdrží. Snažte se v prvním měsíci neztratit motivaci a výsledky se dostaví. Dejte si někam fotku vaší vysněné postavy, ať máte svůj cíl stále na očích.

From fat to fit

Proč si vybrat KetoMix?

KetoMix je unikátní česká dieta, která nabízí nespočet plnohodnotných a velmi chutných proteinových jídel. Jejich příprava vám nezabere více než pět minut, a tak budete mít dost času sami na sebe. KetoMix jídla neobsahují škodlivou chemii a až na několik výjimek jsou zcela bez lepku. K jejich přípravě není potřeba mléko. Obsahují také veškeré vitamíny a minerální látky, které tělo v době diety potřebuje.

  • Hubnutí bez hladovění a nutnosti cvičit.
  • Rychlá a levná redukce váhy.
  • Jídla bez přidaných glutamátů a škodlivé chemie.
  • Produkty vhodné i pro celiaky, vegetariány a vegany.
  • Jídla obsahují vitaminy a minerální látky.
  • Příprava jídla za méně než 5 minut.
  • Výživové poradkyně k dispozici 7 dní v týdnu.
  • Kompletní dietní program až ke dveřím vašeho domova.

Vaše časté dotazy

Kolik můžu zhubnout za týden?

V prvním týdnu KetoMix diety se dostáváte do stavu ketózy. To ovšem neznamená, že nehubnete. Ve chvíli, kdy vyčerpáte své zásoby sacharidů, začne tělo automaticky využívat ketolátky, které si tvoří z tukových zásob. A tak začínáte hubnout. Zároveň s omezením sacharidů přestane tělo zadržovat vodu, která se právě na ně váže. Vaše tělo jakoby „splaskne“. Váhový úbytek v prvním týdnu je individuální. Nejčastěji mezi 1 – 5 kilogramy.

Jak je to s jojo efektem? Nevrátí se mi kila po dietě zpět?

Pokud se vrátíte zpět ke špatným stravovacím návykům, přiberete. To je stejné u všech diet. Časté mlsání, večerní přejídání, velké porce, ale i nadmíra alkoholu - to vše vás vrátí k vaší výchozí váze. Je důležité, abyste svou stravu přehodnotili a z naší diety si odnesli všechny návyky, které jsme se vás snažili naučit. Pravidelnost v jídle, přemýšlení nad tím, co jíte a kolik sacharidů v onom jídle je, dostatek zeleniny, správně zvolené nízkotučné zdroje bílkovin, pitný režim. Tohle vše už znáte a umíte. Teď vše záleží pouze na vás. Přidejte správné zdroje sacharidů jako celozrnné pečivo, nesmažené přílohy, ovoce a zdravý, vyvážený jídelníček je na světě. S takovým kila nahoru nepůjdou.

Jak je to s nápoji? Smím pít kávu nebo čaj?

Při ketonové dietě je velmi důležitý pitný režim. Vypít byste měli 2-3 litry denně. Vyvarujte se slazených nápojů a džusů. Kávu i čaj (bez sušeného ovoce) můžete, neslaďte je však. Pokud sladit musíte, použijte čekankový sirup. Do kávy můžete přidat 20 ml 10% smetany denně nebo neomezeně rostlinného mléka s 0 g sacharidů. Od druhé fáze pak můžete 2 deci mléka denně. Doporučujeme vám pít vodu a minerálky bez cukru. Do nápojů můžete přidávat citrón (maximálně jeden denně).

Co se stane, když nesním pět jídel denně?

Můžete si tím zapříčinit úbytek svalové hmoty, čemuž se tato dieta snaží předcházet. Jídla KetoMix jsou chutná a i když nebudete cítit hlad, snažte se pravidlo pěti jídel dodržovat. I proto, že byste si tento způsob stravování měli uchovat v pozdějším životě, abyste předešli jojo efektu.

Je dieta vhodná i pro muže?

Dieta je založena na sníženém příjmu sacharidů, které uvedou vaše tělo do stavu ketózy. Biochemické reakce žen i mužů jsou stejné, proto je naše dieta vhodná pro všechny, bez rozdílu pohlaví nebo věku.

 

Zuzana, 28 let „Chtěla jsem vypadat jako princezna.“

 Cítím se skvěle.

Petra, 44 let „Chtěla jsem zpátky své tělo a sebevědomí!“

 Žiju naplno.

Míša, 50 let „Zhubla jsem jednoduše i po padesátce!“

Jsem štíhlá a šťastná.

Monika, 45 let „Nakonec budete spokojeni sami se sebou.“

Jsem nový člověk.

Pro jídla KetoMix vybíráme kvalitní suroviny

Sójový protein

Sója je nejkvalitnější rostlinný zdroj proteinu s nejvyšší biologickou hodnotou, vstřebatelností a využitelností.

Syrovátkový protein

Syrovátka je v současnosti považována za nejkvalitnější zdroj bílkovin a pro své vlastnosti je nejvyužívanějším proteinem mezi vrcholovými sportovci. Tělu dodá veškeré esenciální aminokyseliny nezbytné pro dokonalou obnovu svalové hmoty.

čekanka

Čekanková vláknina

Rozpustná vláknina podporuje kvalitní střevní mikrobiom. Funguje jako takzvané prebiotikum, snižuje pocit hladu a omezuje produkci škodlivých látek ve střevě.

Lněné semínko

Lněné semínko představuje nerozpustnou vlákninu, která reguluje vstřebávání živin z potravy, podporuje činnosti střev a působí jako jakýsi kartáč trávicího traktu, který snižuje vstřebávání toxinů ze střeva do těla.

Kyselina listová

Kyselina listová a další vitamíny se významně podílejí na správném fungování našeho organismu. Tělo si tyto látky nedokáže vytvořit, proto je během diety KetoMix přijímáte v našich produktech.

Vyberte si svůj dietní program
Ketonová dieta na 7 dní
2 826 Kč
1 520 Kč

Doprava zdarma, výživové poradenství 7 dní v týdnu zdarma, jídelníček na celou dobu diety zdarma, shaker a odměrka zdarma...

Ketonová dieta na 2 týdny
5 018 Kč
2 900 Kč

Dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství 7 dní v týdnu zdarma, doprava zdarma, jídelníček na celou dobu diety zdarma, shaker zdarma....

Ketonová dieta na 3 týdny
6 667 Kč
4 100 Kč

Jídelníček na celou dobu diety zdarma, doprava zdarma, dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství 7 dní v týdnu zdarma...

Dietní program na 4 týdny pro ženy
8 951 Kč
5 300 Kč

Jídelníček na celou dobu diety zdarma, doprava zdarma, dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství 7 dní v týdnu zdarma...

Jak rychle zhubnout?

Hledáte návod, jak zhubnout? Možná je pro vás redukce váhy už dokonce strašák a vy stále nevíte, jak na to. Možná už jste pár diet zkoušeli, ale výsledek byl vždy jen krátkodobý, pokud tedy vůbec nějaký byl. Zkuste se podívat na náš návod, jak zhubnout nejen krátkodobě, ale hlavně jak zhubnout efektivně.

Na cestě, jak zhubnout, by nemělo jít jen o standardní postup, kdy přestanete najednou zničehonic jíst některá jídla, budete jíst jen zeleninu a hlídat si každý gram a kalorie. Váha sice s drastickou dietou půjde dolů, ale budete mít neustále hlad. Pomoci s tím, jak zhubnout a přitom nehladovět, může dieta KetoMix. I dieta by měla být rozumná. U hubnutí nezapomínejte ani na regeneraci. Spánek je stejně důležitý jako sport. Jak zhubnout

Rychlá dieta za týden

Dovolená u moře před vámi, sraz, na který chcete vypadat co nejlépe, nebo obzvláště důležité rande. Možná vás netrápí jen to, jak zhubnout, ale spíše to, jak rychle zhubnout. Je potřeba říct, že jste před sebe postavili těžký úkol, ale ne neřešitelný. Někomu se dokonce s takto extrémně nastaveným časovým limitem pracuje lépe na tom, jak zhubnout.

Nejrychlejší dieta, u které začínáte hubnout už po cca 48 hodinách, je ketodieta. Ketonová dieta je rychlá a účinná dieta s ověřenými výsledky. Jak funguje? Lidské tělo čerpá primárně energii ze sacharidů, kterých dostává ve stravě obvykle více, než dokáže spotřebovat. Ve chvíli, kdy zaříznete dodávku sacharidů, tělo si musí najít jiný zdroj energie pro vlastní fungování. Přejde do tzv. ketózy, tedy čerpání energie z tuků. Tuky máte totiž v těle uložené jako záložní zdroje ve svých tukových polštářcích.

Tento přístup, jak zhubnout, je nejen rychlá, ale i účinná dieta, která má prokazatelné výsledky. Ketóza nastoupí už po 48 hodinách. Od této chvíle vaše tělo začne pracovat s tuky. Je ale potřeba být velmi přísný, co se týká příjmu sacharidů. Ty by neměly překročit 50 gramů za den. Jedině pokud dodržíte tento limit, uvidíte, jak zhubnout tuk. Tělu budete dodávat převážně bílkoviny a povolené tuky.

Ačkoliv je ovoce zdravé, u ketodiety je jeho konzumace na škodu. Obsahuje totiž cukry, které by nástupu ketózy zabránily. Na ovoce při nízkosacharidové dietě zapomeňte.

Kolik budete chtít zhubnout a jak dlouho dietu budete držet, je prakticky jen na vás. Smyslem žádné diety by neměl být hlad.

Jojo efekt

Častým nešvarem diet, u kterých se hubne rychle, bývá obávaný jojo efekt. Jako jojo efekt se nazývá stav, při kterém se po návratu k normální stravě váha vrátí opět zpět, a to mnohdy ještě na vyšší čísla, než kolik jste vážili před hubnutím. Otázkou tak je nejen to, jak zhubnout, ale jak efektivně zhubnout.

Nepodléhejte proto extrémním dietám. Ty vedou pouze k tomu, že si z jídelníčku vyřadíte oblíbená jídla nebo rovnou hladovíte. Zvolte raději dietu, která je založená na dostatečném příjmu důležitých látek a živin. Při standardní dietě se obvykle těšíte, až bude konec a vy se s chutí vrhnete zpět na váš původní stravovací režimu, ale tak si dlouhodobě získanou váhu neudržíte. Potřeba je proto chutná dieta, díky které změny zanesené do vašeho jídelníčku dokážete a chcete držet dlouhodobě.

Zapisujte si několik dnů a týdnů jídla, která jíte. Využijte kalkulačky a kalorické tabulky, které vám vypočítají, jaký byl váš energetický příjem.

Energetický výdej - tabulka

Činnost Energetický výdej (kJ/kg/min)
Žehlení 0,16
Mytí oken 0,27
Odklízení sněhu 0,38
Chůze do schodů 0,56
Chůze po rovině (rychlostí průměrně 4 km/h) 0,218
Horská turistika 0,62
Jízda na kole (rychlostí 16 km/h) 0,334
Jóga 0,258
Plavání střední rychlost 0,5
Jízda na koloběžce 0,27

*Uvedené hodnoty jsou jen odhadem. Je jasné, že celkový energetický výdej je individuální. Výsledek je ovlivněn i tím, jak intenzivně činnost vykonáváte, na vaší trénovanosti.

Názor odborníka: Minimální energetický výdej člověka při běžné denní aktivitě je okolo 1 800-3 000 kcal, což odpovídá asi 7 600–12 600 kJ.

Jak zhubnout určitou partii?

Pokud vás trápí jedna konkrétní část vašeho těla, je jasné, že se na ni chcete zaměřit více, než na ten zbytek, se kterým jste spokojeni.

Hubnutí je ale potřeba brát komplexně jako celek. Nikdy nepočítejte s tím, že budete hubnout jen jednu jedinou část vašeho těla. Úbytek váhy musí být rovnoměrný po celém těle, stejně tak nejde nasměrovat změnu jídel jen do jedné části těla. Přesto existují způsoby, jak podpořit redukci váhy v jedné konkrétní části těla.

Tip! načerpejte od nás potřebnou motivaci a inspiraci:

Vyměňte sacharidy za protein

Je to vlastně šíleně jednoduché, ketogenní dieta je stojí na principu vyššího příjmu bílkovin a naopak na nižším příjmu sacharidů. Proto se také nazývá proteinová, nebo nízkosacharidová dieta. Vyhněte se tedy potravinám s vysokým obsahem sacharidů a doma v lednici nechte potraviny, které jsou bohaté na kvalitní bílkoviny a tuky.

Jak rychle a efektivně zhubnout do plavek nebo na rande?

Dovolená u moře před vámi, sraz, na který chcete vypadat co nejlépe, nebo obzvláště důležité rande. Možná vás netrápí jen to, jak zhubnout, ale spíše to, jak rychle zhubnout. Je potřeba říct, že jste před sebe postavili těžký úkol, ale ne neřešitelný. Někomu se dokonce s takto extrémně nastaveným časovým limitem pracuje lépe na tom, jak zhubnout.

Nejrychlejší dieta, u které začínáte hubnout už po cca 48 hodinách, je ketodieta. Ketonová dieta je rychlá a účinná dieta s ověřenými výsledky. Jak funguje? Lidské tělo čerpá primárně energii ze sacharidů, kterých dostává ve stravě obvykle více, než dokáže spotřebovat. Ve chvíli, kdy zaříznete dodávku sacharidů, tělo si musí najít jiný zdroj energie pro vlastní fungování. Přejde do tzv. ketózy, tedy čerpání energie z tuků. Tuky máte totiž v těle uložené jako záložní zdroje ve svých tukových polštářcích.

Názor odborníka: Ačkoliv je ovoce zdravé, u ketodiety je jeho konzumace na škodu. Obsahuje totiž cukry, které by nástupu ketózy zabránily. Na ovoce při nízkosacharidové dietě zapomeňte.

Hubnutí po 40

Ačkoliv je věková hranice velmi individuální, dochází kolem 40. roku ke zpomalení metabolismu. Postupně se začne spalovat méně, než kolik jsme spálili třeba ve 20 letech. Na druhou stranu se více začne ukládat tuk a dochází k úbytku svalové hmoty. A tak se i u žen, které neměly zdravotní problémy, začne objevovat obezita a trápení, jak zhubnout.

Ať už patříte do jakékoliv věkové kategorie, nezapomínejte na dostatek vlákniny ve stravě.

Dietní jídla na hubnutí jsou stejná jako u dvacetiletých, kteří hubnou. Princip ketodiety se nemění a způsob jejího fungování je také stejný. Pokud potřebujete podporu a konzultovat váš plán, jak zhubnout, kontaktujte výživového poradce, který má bohaté zkušenosti a je schopen sestavit dietní plán na míru, ať už je vám 20, 40 nebo 50, a to klidně i online. Vy si určíte kolik a jak zhubnout kg, poradce vás nasměruje, zda je to správné, případně připraví návod přímo na tělo.

Tip! načerpejte od nás potřebnou motivaci a inspiraci:

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč