Jak zhubnout? 20 tipů na rychlé hubnutí

Keto recepty

Hubnout s KetoMixem je opravdu snadné. Spalování tuků při této dietě má totiž na starosti ketóza, do které se s našimi jídly dostanete během pár dní. Nemusíte se bát. Název zní možná složitě, ale vše je vlastně velmi jednoduché. Máme pro vás 20 tipů jak zhubnout rychle a efektivně!

20 tipů jak rychle a efektivně zhubnout

Vaše vysněná postava je na dosah ruky.
Stačí jen objednat.

Balíček na míru pro ženy

Pekáč buchet se peče v kuchyni, tak pojďte hubnout s námi.

Balíček na míru pro MUŽE

Kvalitní keto jídelníček je základ

Jak zhubnout? To je otázka, která trápí spoustu lidí. Ano, začátky se vám mohou zdát těžší, ale investované úsilí se nakonec vždy vyplatí. Zorientovat se hned napoprvé v energetické hodnotě všech jídel, která běžně konzumujete, není úplně jednoduché. Proto se hlavně ze začátku vyplatí sáhnout po výhodných balíčcích, u kterých je už keto jídelníček pro zdravé hubnutí sestavený dopředu. Odpadnou vám tak veškeré starosti a můžete se soustředit jen sami na sebe a vaše hubnutí. U KetoMix diety máte navíc jistotu, že nepřekročíte dané množství přijímaných sacharidů.

Tip! Chcete mít jídelníček na týden úplně zadarmo? My vám ho dáme. Stačí si ho jen stáhnout a můžete s hubnutím začít.

Jak zhubnout?

Jak se říká, buchty se pečou v kuchyni, a to se týká i tolik vytouženého pekáče buchet na břiše! Jednoduše, každé hubnutí začíná u jídla a klíčem k úspěchu je dodávat svému tělu dostatek všech živin. Hledáte návod jak zhubnout? Možná je pro vás redukce váhy už obávaným strašákem a vy stále nevíte, jak na to.

Možná už jste pár diet zkoušeli, ale výsledek byl vždy jen krátkodobý, pokud tedy vůbec nějaký byl. Zkuste se podívat na náš návod, jak zhubnout nejen krátkodobě, ale hlavně jak zhubnout efektivně. Na cestě jak zhubnout by nemělo jít jen o standardní postup, kdy přestanete najednou zničehonic jíst některá jídla, zaměříte se jen na zeleninu a budete si hlídat každý gram a kalorii. Váha sice s drastickou dietou půjde dolů, ale budete mít neustále hlad.

Pomoci s tím, jak zhubnout a přitom nehladovět, může dieta KetoMix. I dieta by měla být rozumná. U hubnutí nezapomínejte ani na regeneraci. Spánek je velice důležitý. Zapomínat byste neměli ani na pohyb. Pokud vás trápí jedna konkrétní část vašeho těla, je jasné, že se na ni chcete zaměřit více, než na ten zbytek, se kterým jste spokojeni.

Jak rychle zhubnout určitou partii?

Hubnutí je potřeba brát komplexně jako celek. Nikdy nepočítejte s tím, že budete hubnout jen jednu jedinou část vašeho těla. Úbytek váhy musí být rovnoměrný po celém těle, stejně tak se nedá nasměrovat změna jídelníčku jen do jedné části těla.

I když vás trápí některé partie o trochu více, nelze hubnout na každé části těla zvlášť. To ale neznamená, že nemůžete hubnoucí proces každé partie podpořit. Máme pro vás pár tipů se zaměřením na různé problematické části těla.  

Vyměňte sacharidy za protein

Je to vlastně šíleně jednoduché, princip keto diety spočívá ve vyšším příjmu bílkovin a naopak v nižším příjmu sacharidů. Proto se také nazývá proteinová nebo nízkosacharidová dieta. Vyhněte se tedy potravinám s vysokým obsahem sacharidů a doma v lednici nechte jen ty, které jsou bohaté na kvalitní bílkoviny a tuky. Zdravé stravování je základem úspěšného hubnutí. Čerstvé saláty na hubnutí jsou sice moc fajn, ale nemůžete jíst pouze zeleninu. 

Načerpejte inspiraci na zdravé recepty z našeho webu KetoMix. U nízkosacharidové diety nezanedbávejte ani poslední jídlo za den. Zdravé večeře na hubnutí jsou stejně důležité jako jakékoliv jiné jídlo přes den.

Tip! Efektivní hubnutí je spojeno s výdrží. Snažte se v prvním měsíci neztratit motivaci a výsledky se dostaví. Dejte si někam fotku vaší vysněné postavy, ať máte svůj cíl stále na očích.

Jaký je váš energetický příjem?

Kolik toho vlastně můžete sníst? Ze všech studií jasně vyplývá, že pokud chcete zhubnout, musíte se dostat do kalorického deficitu. Znamená to, že váš kalorický výdej musí převýšit kalorický příjem. Chcete-li se zbavit váhy navíc, ale nechcete nic řešit a počítat, pak jsou pro vás tou nejjednodušší cestou hubnoucí programy. U nich máte jistotu, že je vše spočítané tak, aby vaše tělo dostávalo dostatek živin, ale zároveň se zbavovalo přebytečného tuku. Samotné počítání energetického příjmu je o něco složitější.  

Abyste si ohlídali váš energetický příjem, můžete si pomoci zapisováním jídel do některé z nutričních aplikací. I tady, jako u každé činnosti, ale všeho moc škodí. Nakonec můžete zjistit, že místo užívání si jídla a hubnutí s radostí řešíte pouze to, že každé sousto je kalorií navíc, kterou musíte zapsat.

Výši ideálního energetického příjmu nelze nijak průměrovat. Každý jej bude mít jiný, záleží na věku, aktuální hmotnosti, na tom, jak moc je, nebo není člověk aktivní, na zdravotním stavu i na tom, jak pracuje jeho metabolismus. Co byste ale pro správné hubnutí měli znát, je hodnota vašeho bazálního metabolismu (BMR = anglicky Bazal Metabolic Rate). Velmi zjednodušeně jde o množství energie, kterou vaše tělo vydává v klidovém stavu, tedy za účelem fungování životně důležitých orgánů, jako jsou srdce, mozek či plíce. Orientační hodnotu vašeho bazálního metabolismu můžete zjistit podle následujícího vzorce.

Pohybová aktivita:

Muži

Ženy

Žádná

1,4

1,4

Lehká (méně než hodinu denně)

1,5

1,5

Mírná (hodinu denně)

1,7

1,6

Střední (1-2 hodiny denně)

1,8

1,7

Těžká (více než hodinu denně)

2,1

1,8

Vzorec výpočtu BMR pro ženy:

BMR = 655,0955 + (9,5634 × váha v kg) + (1,8496 × výška v cm) − (4,6756 × věk v letech) kcal/den

Vzorec výpočtu BMR pro muže:

BMR = 66,473 + (13,7516 × váha v kg) + (5,0033 × výška v cm) − (6,755 × věk v letech) kcal/den


Jako příklad uvedeme slečnu Elišku, které je 23 let, měří 165 cm a váží 57 kg.

Její výpočet bude tedy následující:

BMR = 655,0955 + (9,5634 × 57) + (1,8496 × 165) − (4,6756 × 23). Vyjde nám hodnota 1398 kcal/den, což je bazální metabolismus této slečny na jeden den.

Aktivita u běžného člověka, co netráví každý den ve fitku, je v rozmezí 1,3 – 1,6.

Opět dáme jako příklad Elišku a vynásobíme její bazální metabolismus aktivitou. Eliška chodí pravidelně na jógu a dvakrát do týdne běhá, takže její pohybová aktivita bude 1,6. Elišky denní energetický výdej je tedy 2237 kalorií. Pokud bude Eliška za den přijímat méně než 2237 kalorií, tak bude v kalorickém deficitu.

 

From fat to fit

Proč si vybrat KetoMix?

KetoMix je unikátní česká dieta, která nabízí nespočet plnohodnotných a velmi chutných proteinových jídel. Jejich příprava vám nezabere více než pět minut, a tak budete mít dost času sami na sebe. KetoMix jídla neobsahují škodlivou chemii a až na několik výjimek jsou zcela bez lepku. K jejich přípravě není potřeba mléko. Obsahují také veškeré vitamíny a minerální látky, které tělo v době diety potřebuje.

  • Hubnutí bez hladovění a nutnosti cvičit.
  • Rychlá a levná redukce váhy.
  • Jídla bez přidaných glutamátů a škodlivé chemie.
  • Produkty vhodné i pro celiaky, vegetariány a vegany.
  • Jídla obsahují vitaminy a minerální látky.
  • Příprava jídla za méně než 5 minut.
  • Výživové poradkyně k dispozici 6 dní v týdnu.
  • Kompletní dietní program až ke dveřím vašeho domova.

Vaše časté dotazy

Kolik můžu zhubnout za týden?

V prvním týdnu KetoMix diety se dostáváte do stavu ketózy. To ovšem neznamená, že nehubnete. Ve chvíli, kdy vyčerpáte své zásoby sacharidů, začne tělo automaticky využívat ketolátky, které si tvoří z tukových zásob. A tak začínáte hubnout. Zároveň s omezením sacharidů přestane tělo zadržovat vodu, která se právě na ně váže. Vaše tělo jakoby „splaskne“. Váhový úbytek v prvním týdnu je individuální. Nejčastěji mezi 1 – 5 kilogramy.

Jak je to s jojo efektem? Nevrátí se mi kila po dietě zpět?

Pokud se vrátíte zpět ke špatným stravovacím návykům, přiberete. To je stejné u všech diet. Časté mlsání, večerní přejídání, velké porce, ale i nadmíra alkoholu - to vše vás vrátí k vaší výchozí váze. Je důležité, abyste svou stravu přehodnotili a z naší diety si odnesli všechny návyky, které jsme se vás snažili naučit. Pravidelnost v jídle, přemýšlení nad tím, co jíte a kolik sacharidů v onom jídle je, dostatek zeleniny, správně zvolené nízkotučné zdroje bílkovin, pitný režim. Tohle vše už znáte a umíte. Teď vše záleží pouze na vás. Přidejte správné zdroje sacharidů jako celozrnné pečivo, nesmažené přílohy, ovoce a zdravý, vyvážený jídelníček je na světě. S takovým kila nahoru nepůjdou.

Jak je to s nápoji? Smím pít kávu nebo čaj?

Při ketonové dietě je velmi důležitý pitný režim. Vypít byste měli 2-3 litry denně. Vyvarujte se slazených nápojů a džusů. Kávu i čaj (bez sušeného ovoce) můžete, neslaďte je však. Pokud sladit musíte, použijte čekankový sirup. Do kávy můžete přidat 20 ml 10% smetany denně nebo neomezeně rostlinného mléka s 0 g sacharidů. Od druhé fáze pak můžete 2 deci mléka denně. Doporučujeme vám pít vodu a minerálky bez cukru. Do nápojů můžete přidávat citrón (maximálně jeden denně).

Co se stane, když nesním pět jídel denně?

Můžete si tím zapříčinit úbytek svalové hmoty, čemuž se tato dieta snaží předcházet. Jídla KetoMix jsou chutná a i když nebudete cítit hlad, snažte se pravidlo pěti jídel dodržovat. I proto, že byste si tento způsob stravování měli uchovat v pozdějším životě, abyste předešli jojo efektu.

Je dieta vhodná i pro muže?

Dieta je založena na sníženém příjmu sacharidů, které uvedou vaše tělo do stavu ketózy. Biochemické reakce žen i mužů jsou stejné, proto je naše dieta vhodná pro všechny, bez rozdílu pohlaví nebo věku.

Vaše proměny

Tereza, 52 let „Zhubla jsem jednoduše i po padesátce.“

  Cítím se skvěle.

Robert, 43 let „Chtěl jsem se přestat nezdravě přejídat.“

  Žiju naplno.

Šárka, 46 let „Začnete mít opět rádi své tělo, jako já!“

Jsem štíhlá a šťastná.

Honza, 47 let „Chtěl jsem, aby se mi zase dobře dýchalo.“

Jsem nový člověk.

Pro jídla KetoMix vybíráme kvalitní suroviny

Sójový protein

Sója je nejkvalitnější rostlinný zdroj proteinu s nejvyšší biologickou hodnotou, vstřebatelností a využitelností.

Syrovátkový protein

Syrovátka je v současnosti považována za nejkvalitnější zdroj bílkovin a pro své vlastnosti je nejvyužívanějším proteinem mezi vrcholovými sportovci. Tělu dodá veškeré esenciální aminokyseliny nezbytné pro dokonalou obnovu svalové hmoty.

čekanka

Čekanková vláknina

Rozpustná vláknina podporuje kvalitní střevní mikrobiom. Funguje jako takzvané prebiotikum, snižuje pocit hladu a omezuje produkci škodlivých látek ve střevě.

Lněné semínko

Lněné semínko představuje nerozpustnou vlákninu, která reguluje vstřebávání živin z potravy, podporuje činnosti střev a působí jako jakýsi kartáč trávicího traktu, který snižuje vstřebávání toxinů ze střeva do těla.

Kyselina listová

Kyselina listová a další vitamíny se významně podílejí na správném fungování našeho organismu. Tělo si tyto látky nedokáže vytvořit, proto je během diety KetoMix přijímáte v našich produktech.

Vyberte si svůj balíček keto diety
Balíček keto diety na týden pro ženy
2 826 Kč
1 520 Kč

Doprava zdarma, výživové poradenství zdarma, jídelníček na celou dobu diety zdarma, shaker a odměrka zdarma...

Balíček keto diety na 2 týdny pro ženy
5 018 Kč
2 900 Kč

Dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství zdarma, doprava zdarma, jídelníček na celou dobu diety zdarma, shaker zdarma....

Balíček keto diety na 3 týdny pro ženy
6 667 Kč
4 100 Kč

Jídelníček na celou dobu diety zdarma, doprava zdarma, dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství zdarma...

Balíček keto diety na 4 týdny pro ženy
8 951 Kč
5 300 Kč

Jídelníček na celou dobu diety zdarma, doprava zdarma, dietní plán s kuchařkou zdarma, výživové poradenství zdarma...