Jak zhubnout ruce: 7 tipů, které stoprocentně fungují

Ukládání tuku na hýždích, břichu, bocích a stehnech není nic překvapivého. Jsou však místa, se kterými jste dříve neměli jediný problém, ale teď najednou se divíte, kde jste přišli k novým tukovým polštářkům. Tím příkladem jsou paže. Ve středním věku je ale tento problém častější, než se zdá. Také řešíte, jak zhubnout ruce?

Zatímco pro muže představují symbol, který rádi vystavují na obdiv a na který se při tvarování postavy náležitě soustředí. Źeny paže dlouho vůbec nezajímají. Pokud řešíte problém, jak zhubnout ruce, tak určitě na vlastní kůži víte, že je to opravdu boj. Tělesný tuk na pažích je docela urputný v tom, aby zůstal tam, kde je. Navíc to není problém jen tuku, ale často i povolené kůže. I toto jde napravit a není nutné spoléhat jen na chirurgické řešení. Nevěříte, podívejme se, jak zhubnout ruce.

Nadváha není problém jednoho místa na těle

Při hubnutí nejde nikdy jen o jediné místo, které byste měli zhubnout a které byste měli posílit. Bylo by hodně zvláštní mít perfektně vytvarovaný zadek, ale zároveň břicho a boky, které by přetékaly z kalhot. Při řešení, jak zhubnout ruce a ramena, je potřeba zaměřit se na celé tělo komplexně a hubnout postupně na všech frontách.

Podle informací Českého statistického úřadu ohrožuje obezita 18,5 % obyvatel České republiky (20 % mužů, 18 % žen). Mírnou nadváhou trpí 47 % mužů a 33 % žen. 40 % dospělých obyvatel České republiky se pravidelně nevěnuje žádnému sportu ani rekreační pohybové aktivitě. Aspoň takto zní varovná čísla Století statistiky.

Jak zhubnout ruce?

Základem každého hubnutí je správný jídelníček, který dá do formy tělo nejen na pohled, ale i zevnitř. Přemírou tuků v těle trpí i vaše orgány. Pouhým posilováním byste si zařídili pouze vypracování svalů na pažích, ale už ne toho, jak zhubnout ruce.

Pokud to s tím, jak zhubnout ruce, myslíte vážně, pusťte se do diety, která má prokázané výsledky a která přitom neohrožuje zdraví tím, že byste nechávali tělo vyhladovět, nebo mu nedodávali potřebné látky. Tím dosáhnete např. ketodietou, nebo bílkovinnou, nízkosacharidovou dietou.

Ketóza

Tělo je zvyklé brát si energii pro každodenní činnosti ze sacharidů, které mu dodáváte v jídle. Tuk v těle představuje zásobárnu energie, kterou si tělo začně brát, pokud se mu nedostává jeho primárního zdroje ze sacharidů. Pokud tedy přestanete sacharidy opravdu dodávat, organismus přejde do tzv. ketózy, což je jiný režim získávání energie, energie uložené v tucích. Odpověď na to, jak zhubnout ruce, je částečně na světě.

V případě omezení dodávání sacharidů tělu je ale potřeba být opravdu striktní - příjem nesmí překročit 50 gramů denně. Ketóza nastoupí rychle. Už po 48 hodinách obvykle začínáte hubnout. Jak se ale urdžet na takto nízké hranici abyste dosáhli toho, jak zhubnout ruce?

Můžete vyzkoušet osvědčené a certifikované proteinové pokrmy, které se snadno připravují. Bývají založeny na minimu sacharidů, přitom ale obsahují potřebné množství látek tak, abyste dodali organismu vše důležité. Postupně si tak ověříte a osaháte, jaká jídla si s ketodietou můžete připravit.

Rada! Ještě je jedna část, která v souvislosti s tím, jak zhubnout ruce, může potrápit. Jde o problém, jak zhubnout prsty. Obvykle je příčina v zadržování vody a tvorbě otoků. Dopřávejte si proto každovečerní i ranní masáž. Ideální je pořídit si masážní kartáček, který rozproudí krev v končetinách a vy uvidíte efekt za pouhých několik dnů.

Jak zhubnout ruce - cviky na ruce

Stravování ale samo od sebe nevyřeší povadlou kůži na pažích. Zhubnete pouze tuk, který nebyl na pohled lákavý. Zůstane však volná kůže, která se časem také upraví a přece jen se začne smršťovat, ne však na původní stav. Důležité je vyzrát na ni posilováním svalů. Cvičením dosadíte na původní místo, které zabíral tuk, pěkně tvarovaný sval.

Něco o svalech

Svaly, které vám pomohou, jak zhubnout paže:

  • dvojhlavý sval pažní - asi nejznámější sval paží, známý jako biceps,
  • hluboký sval pažní - je ukrytý pod bicepsem, který vytlačuje a vypadá proto větší,
  • hákový sval - nezapojuje se při pohybech loktu, ale při pohybech v rameni,
  • trojhlavý sval pažní - jako jediný ze svalů paže je na zadní straně paže.
 

Základní cviky

Nejprve se podívejme na cviky na ruce s vlastní vahou. Hlavní cvik pro případ, jak zhubnout ruce, nejspíš znáte a možná ho příliš nemáte rádi, ale přitom jsou jeho účinky prokazatelné. Jde o kliky. Zjednodušte si to a zkuste nejprve ženské kliky s oporou na kolenou. Při cviku máte navíc zatnuté břicho. Posilujete u něj tedy i břišní a prsní svaly.

Dalším cvikem jsou tricepsové kliky, při kterých si dále ruce tak, aby se palce dotýkaly a lokty abyste měli přitisknuté u těla. Pak už se standardně spouštíte dolů a zvedáte nahoru. Znáte kliky vsedě? Taky jde o dobrý způsob, jak zhubnout ruce. Sedněte si na židli, zapřete se rukama o okraj židle, paže propněte, pak hýždě opět spouštějte dolů.

O něco intenzivnější cvičení

Nebojte se ani větší váhy. Pažím neublíží. Vyzkoušejte cviky na ruce s činkami. Úbytek tuků a naopak zkrášlení vašich paží bude o to rychlejší. Ano, dojde k růstu svalů, ale vaší snaze jak zhubnout ruce, určitě neublíží.

Pořádně zabrat pažím můžete dát i pomocí cviků na ruce s gumou:

Jak zhubnout ruce? Zachovejte si optimismus a věřte tomu, že to zvládnete. Mějte před sebou svůj cíl a toho se držte. Zkuste se nenervovat a dopřejte si dostatek spánku. Ke cvičení si najděte parťáka, nebo i osobního trenéra. S jídlem vám pomůže KetoMix.