Proteinové koktejly

Proteinové koktejly jsou oblíbené nejen pro svou jemnou chuť, ale i pro svou rychlou a jednoduchou přípravu. Odměrku proteinu jednoduše rozmícháte ve vodě a intenzitu chuti doladíte přidáním malého množství dochucovací směsi. Tyto dochucovací směsi dostanete vždy zdarma ke každému koktejlu - vybírat můžete z jedenácti druhů příchutí. 

V nabídce proteinových koktejlů KetoMix najdete i veganský, bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády vhodný pro ty, kterým nedělá dobře mléko a mléčné produkty.

Protein na hubnutí i koktejly na hubnutí jsou dobrou náhradou některého z denních jídel. Ráno nestíháte snídani, nebo nemáte hned po probuzení na jídlo ani pomyšlení a místo toho si chcete dopřát rychlé doplnění živin po příchodu do práce, nebo se vám večer nechce vymýšlet večeře. Proč se trápit? Stačí si připravit protein na hubnutí nebo koktejly na hubnutí a máte jistotu, že tělu dodáváte vše potřebné. Příprava bývá obvykle snadná - stačí přidat vodu.

Proteiny

Proteiny neboli bílkoviny jsou základním stavebním kamenem v lidském těle, bez kterého se neobejdeme. Získáváme je z naší stravy. Na to, jak jsou bílkoviny důležité, se bohužel v těle neukládají do zásoby. Bez dostatečného příjmu proteinů (např. protein KetoMix) se neobejdou sportovci zaměření na budování svalové hmoty.

Hlídat si příjem proteinů není ale jen doména fitness, bílkoviny jsou důležité pro:

  • růst svalů a jejich výživu, ochranu proti úrazům svalů,
  • zkrácení regenerace po cvičení,
  • výživu kostí, kůže, šlach,
  • podporu rychlejšího spalování tuků, ale i jako pomocník v boji s nadváhou,
  • podporu imunity,
  • zasytí.

Role bílkovin při hubnutí

Zpracování bílkovin v těle je kromě toho pomalé. Bílkoviny tělo zasytí a organismus spotřebuje při jejich trávení hodně energie, což je důležité při hubnutí. Obvykle se o proteinech domníváme, že jsou důležité při fitness a doplňky stravy máme spojené s výživou svalovců, ale protein na hubnutí pro ženy je stejně důležitý jako v jídelníčku sportovců. Svaly jsou prokázané spalovače tuků.

Pokud přijímáte dostatečné množství proteinů, nedochází k odbourávání svalové hmoty. Čím více svalů budete mít, tím vyšší bude i váš bazální metabolismus. Díky tomu po zvládnuté dietě a dosažení vaší vysněné váhy funguje protein na hubnutí bez cvičení. Se svalovou hmotou ve vašem těle budete o to rychleji spalovat a je také předpoklad, že vám vaše nově získaná hmotnost vydrží.

Proteinová dieta

Na všech výhodách a vlastnostech proteinů staví proteinová dieta. Proteinová dieta, nebo také se setkáte s označením bílkovinová dieta, nebo ketodieta (např. od KetoMix), je postavena na optimálním nebo vyšším příjmu hodnotných bílkovin a na naprostém minimu přijatých sacharidů.

Rada! Bílkovinná dieta předpokládá, že člověk přijme maximálně 50 gramů sacharidů denně.

Cílem proteinové diety je dostat tělo do ketózy. Do ní se dostane organismus zhruba 48 hodin poté, co začne striktně dodržovat hranici 50 gramů sacharidů denně. Tělo v ketóze začne využívat uložené tuky jako energetický zdroj.

Je však obzvláště důležité, abyste tělu při dietě dodali bílkoviny (např. protein KetoMix), aby nedošlo k úbytku svalové hmoty. Je však také potřeba hlídat kvalitu přijatých bílkovin a tuků. Při dietě je extrémně důležité nehladovět. Proteiny vám umožňují udržet dlouho pocit sytosti. Ne vždy je však jednoduché zajistit správný a dostatečný příjem proteinů, když dietu držíte.

Nejlepší je proto hned v počátku sáhnout k připraveným výhodným balíčkům pro ketodietu a doplnit k nim protein na hubnutí bez cukru. Pokud zvolíte koktejly na hubnutí s přídavkem L-karnitinu, budete hubnout nejen rychleji, protože vás nebude trápit hlad, ale protein na hubnutí dokáže také potlačit chuť na jídlo díky tomu, že vás zasytí. L-karnitin vám zase dodá energii a vy se nebudete cítit unaveni a budete se lépe soustředit. Budete tak mít jistotu, že se stravujete v souladu s nastaveným jídelníčkem ketodiety, a zároveň dodáváte tělu potřebné živiny.  

Tip! Milujete kávu? Vyzkoušejte domácí nápoj na hubnutí s kávou. Uvedený recept nahradí dávku jednoho denního jídla.

Kdy pít protein při hubnutí?

Napadla vás také otázka, zda si můžete dát protein na hubnutí nebo koktejly na hubnutí kdykoliv? Asi tušíte, že tomu tak nebude. Kdy pít protein při hubnutí?

Příprava až šesti vhodných jídel za den není vůbec snadná, a to hlavně v úvodu, kdy se snažíte v dietě zorientovat, osahat si, jak funguje a jaké na vás bude mít účinky. Nejspíš chcete mít jistotu, že děláte vše správně hned od začátku. Právě proto jsou k dispozici koktejly na hubnutí a další protein na hubnutí. S pomocí výrobků jako koktejly na hubnutí a proteinové nápoje můžete nahradit až tři jídla denně, aniž byste měli výčitky svědomí, že děláte něco špatně.

Tip! Vyzkoušejte proteinový nápoj KetoMix s příchutí čokoláda-banán, jehož složení obsahuje vitamíny a potřebné minerály.  

Koktejly na hubnutí si dopřejte také po sportu, kdy si vaše svaly vysloveně žádají doplnění proteinů. Nejpoužívanější typ proteinu jsou syrovátkového typu. Syrovátkový protein na hubnutí je vyrobený z kravského mléka.

Noční hlad

Možná máte problém s tím, že se v noci budíte hlady a potřebujete se něčeho najíst. V takovém případě je vhodné zařadit noční proteiny na hubnutí. Ve směsi bývá navíc micelární kasein, který se vstřebává velmi pozvolna po dobu až 8 hodin. Nápoj na hubnutí před spaním rozhodně není krok špatným směrem a nemusíte se bát ukládání sacharidů nebo tuků ve vašem těle.

Obsah bílkovin v potravinách

Bílkoviny v potravinách - tabulka:

Potravina

Obsah bílkovin na 100 g potravin (maso v syrovém stavu)

Kuřecí prsa

23

Losos

20

Šunka

17

Vejce

13

Polotučné mléko

3

Bílý jogurt, 3% tuku

5

Olomoucké tvarůžky

28

Cottage

12

Lučina

7,5

Eidam 30% tuku v sušině

27

 

Zdroj: STOB (Stop Obezitě): Obsah bílkovin a tuku v potravinách

Jaký zvolit protein na hubnutí?

Když volíte protein na hubnutí, je třeba dbát také na složení. Není vhodné sáhnout po proteinech, které jsou doplněny velkým množstvím tuku. Ani není vhodné preferovat pouze bílkoviny rostlinného původu.

Živočišné proteiny se označují za plnohodnotné, obsahují vyšší podíl esenciálních mastných kyselin. Často však bývají tučné. Vhodné proto bývá spíše libové kuřecí, králičí nebo krůtí maso. Rostlinné bílkoviny mají nižší obsah tuku, ale zato vyšší obsah vlákniny, neobsahují však všechny potřebné aminokyseliny, jsou tedy neplnohodnotné.

Bílkoviny rostlinného původu je však možné namíchat tak, aby byl příjem všech složek dostatečný. Nejlepší poměr je rostlinných a živočišných bílkovin jev poměru 1:1. Na to už je potřeba mít zkušenosti a ve výživě se trochu vyznat.

Rada! Bílkoviny by měly být v potravě zastoupeny v množství 10 až 15 %. Při budování svalů je potřeba příjem zvýšit na 25 až 30 %.

„Bílkovin byste měli denně přijmout 0,8–1 g na kilogram vaší hmotnosti. Záleží však také na jejich kvalitě,“ tvrdí odbornice na výživu Ing. Hana Málková ze společnosti STOB – Stop Obezitě.

Pokud nezvládnete přijmout potřebné množství proteinu standardně ze stravy, doplníte je snadno právě koktejly na hubnutí nebo směsí proteinu na hubnutí. Společně se cvičením a kontrolou příjmu proteinů uděláte pro své zdraví maximum.

 

 

 

Nejprodávanější

38 položek celkem

Cena

484400
1484400

Značky

Složení

Položek k zobrazení: 38
mockup koktejl proteinovy balicek 4 tydny N5
Výhodná cena
4 400 Kč

Dlouhodobě zvýhodněná cena balíčku je o 21 % výhodnější, než kdybyste jídla kupovali samostatně. Souhrnná cena samostatných jídel činí 5596,- Kč. Vhodný pro keto dietu, 30...

1880/BAN
mockup balicek jednoporce 2 tydny (1)
Výhodná cena
4 002 Kč

12 porcí proteinových koktejlů získáváte zdarma,  ocenění Produkt roku Heureka, výživové poradenství a doprava zdarma, praktické jednoporcové sáčky. 70...

KOK-BAL-J70
mockup koktejl proteinovy balicek 3 tydny N5
Výhodná cena
3 400 Kč

Dlouhodobě zvýhodněná cena balíčku je o 19 % výhodnější, než kdybyste jídla kupovali samostatně. Souhrnná cena samostatných jídel činí 4197,- Kč. Vhodný pro keto dietu, 20...

1874/BAN
mockup koktejl proteinovy balicek 2 tydny N5
Výhodná cena
2 280 Kč

Dlouhodobě zvýhodněná cena balíčku je o 19 % výhodnější, než kdybyste jídla kupovali samostatně. Souhrnná cena samostatných jídel činí 2798,- Kč. Vhodný pro keto dietu, 13...

1871/BAN
mockup balicek jednoporce 1 tyden
Výhodná cena
2 139 Kč

4 porce proteinových koktejlů získáváte zdarma,  ocenění Produkt roku Heureka, výživové poradenství a doprava zdarma,  praktické jednoporcové sáčky. 35...

KOK-BAL-J35
keto mix15014 (1)0
1 690 Kč

Vhodný pro vegany, koktejl na hubnutí vhodný pro keto dietu, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava a skvělá chuť, výživové poradenství zdarma. 40...

KOK-VEG
mockup koktejl proteinovy 40+3 CZ
1 690 Kč

Vítěz soutěže Heuréka PRODUKT ROKU 2021, koktejl na hubnutí vhodný nejen pro keto dietu, 3 balíčky příchutí dle výběru získáte zdarma, výživové poradenství zdarma,...

67/BAN
KM produkt 1024x768 2
1 490 Kč

Koktejl na hubnutí s vylepšenou recepturou,  o polovinu méně sacharidů, lehce rozpustný s lahodnou sametovou chutí, vhodný pro všechny fáze diety KetoMix,...

KOKTEJL-NG-35
mockup koktejl proteinovy 35+3 CZ
1 399 Kč

3 balíčky příchutí dle výběru získáte zdarma, koktejl na hubnutí vhodný nejen pro keto dietu, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, minimální...

1868/BAN
KM produkt 1024x768 1
850 Kč

Koktejl na hubnutí s vylepšenou recepturou,  o polovinu méně sacharidů, výživové poradenství zdarma, lehce rozpustný s lahodnou sametovou chutí, vhodný...

KOKTEJL-NG-15
mockup koktejl proteinovy 15+2 CZ
795 Kč

2 balíčky příchutí dle výběru získáte zdarma, koktejl na hubnutí vhodný nejen pro keto dietu, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny,...

584/BAN
Proteinový koktejl s Acetyl-L-karnitinem s příchutí čokoláda-banán (15 porcí)
795 Kč

Pro rychlejší hubnutí, koktej na hubnutí vhodný pro keto dietu, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť,...

KOK-LCAR-CB15
Proteinový koktejl s Acetyl-L-karnitinem s příchutí vanilka-jahoda (15 porcí)
795 Kč

Pro rychlejší hubnutí, koktejl na hubnutí vhodný pro keto dietu, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť, ...

KOK-LCAR-JV15
Proteinový koktejl s Acetyl-L-karnitinem s příchutí vanilka-malina (15 porcí)
795 Kč

Pro rychlejší hubnutí, koktejl na hubnutí vhodný pro keto dietu, rychlá příprava, skvělá chuť,  výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny,...

KOK-LCAR-MV15
KM balicek 2+1 prichut vanilka kava pistacie SK
278 Kč

Ovocné příchutě k dochucování keto jídel a nápojů, 1 příchuť získáváte zdarma, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, snížený o bsah sacharidů, obsahuje vlákninu...

BAL-PRI-3
KM balicek 2+1 prichut jahoda lesni boruvka SK
Novinka
278 Kč

Ovocné příchutě k dochucování keto jídel a nápojů, 1 příchuť získáváte zdarma, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, snížený o bsah sacharidů, obsahuje vlákninu...

BAL-PRI-2
KM balicek 2+1 prichut banan tropic ananas SK
278 Kč

Ovocné příchutě k dochucování keto jídel a nápojů, 1 příchuť získáváte zdarma, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, snížený o bsah sacharidů, obsahuje vlákninu...

BAL-PRI-1
MM mockup koktejl prichut arasid 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  skvělá pro milovníky arašídů,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  tento výrobek má...

PRI-ARA-20
MM mockup koktejl prichut banan CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná banánová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento výrobek...

PRI-BAN-20
MM mockup koktejl prichut boruvka 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  s obsahem čekankové vlákniny,  dokonale jemná chuť borůvky,  tento...

PRI-BOR-20
MM mockup koktejl prichut cokolada 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura, bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany, jemná čokoládová chuť, s obsahem kukuřičné vlákniny, tento výrobek má certifikát V-label.

PRI-COK-20
MM mockup koktejl prichut jahoda 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  dokonale jemná chuť jahody,  tento...

PRI-JAH-20
MM mockup koktejl prichut karamel CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná karamelová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento výrobek má...

PRI-KAR-20
MM mockup koktejl prichut kava CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná kávová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento výrobek má certifikát V-label. 

PRI-KAV-20
MM mockup koktejl prichut kokos CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná kokosová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento výrobek...

PRI-KOK-20
MM mockup koktejl prichut lesni CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura, bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany, skvělá pro milovníky chuti lesních plodů, s obsahem kukuřičné vlákniny, tento výrobek má certifikát...

PRI-LES-20
MM mockup koktejl prichut malina 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  dokonalá malinová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento...

PRI-MAL-20
MM mockup koktejl prichut pistacie CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná pistáciová chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento...

PRI-PIS-20
MM mockup koktejl prichut tropical 20 CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  skvělá pro milovníky tropického ovoce,  s obsahem kukuřičné...

PRI-TROP-20
MM mockup koktejl prichut vanilka CZ
139 Kč

Nová vylepšená receptura,  bez lepku,  bez laktózy,  vhodné pro vegany,  jemná vanilková chuť,  s obsahem kukuřičné vlákniny,  tento...

PRI-VAN-20
Příchuť ke koktejlu - ananas - 45 g
105 Kč

K dochucování keto jídel a nápojů, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, osvěžující chuť ananasu, snížený obsah sacharidů, obsahuje vlákninu pro správné...

PRI-ANA
Příchuť ke koktejlu - borůvka  - 45 g
105 Kč

K dochucování keto jídel a nápojů, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, příjemná sladkokyselá chuť borůvek, snížený obsah sacharidů, obsahuje vlákninu pro...

PRI-BOR
Příchuť ke koktejlu - pistácie - 45 g
105 Kč

K dochucování keto jídel a nápojů, hodí se pro keto dietu i low carb stravování, neodolatelná chuť pistácií, snížený obsah sacharidů, obsahuje vlákninu pro správné...

PRI-PIS
mockup koktejl jahoda jednoporce
69 Kč

Ochucený koktejl na hubnutí, praktický jednoporcový sáček, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť. 1...

KOK-JAH-J
mockup koktejl kokos jednoporce (1)
69 Kč

Ochucený koktejl na hubnutí, praktický jednoporcový sáček, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť. 1 porce...

KOK-KOK-J
mockup koktejl cokolada jednoporce
69 Kč

Ochucený koktejl na hubnutí, praktický jednoporcový sáček, výživové poradenství zdarma, rychlá příprava, skvělá chuť, vysoký obsah bílkovin a vlákniny. 1 porce...

KOK-COK-J
mockup koktejl pistacie jednoporce (1)
69 Kč –30 %
48 Kč

Ochucený koktejl na hubnutí, praktický jednoporcový sáček, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť. 1 porce...

KOK-PIS-J
mockup koktejl vanilka jednoporce
69 Kč –30 %
48 Kč

Ochucený koktejl na hubnutí, praktický jednoporcový sáček, výživové poradenství zdarma, vysoký obsah bílkovin a vlákniny, rychlá příprava, skvělá chuť. 1 porce...

KOK-VAN-J

Všechny produkty jsou velmi chutné a zasytí. Konečně keto dieta při které nemám hlad. Top je koktejl s vanilkovou příchutí, který je super hustý a ne řídký jak voda jako například u konkurence.

Ověřený zákazník

Pro mne úplně první zkušenost s obchodem KetoMix a jsem velmi spokojená. Podrobně popsané produkty, rozpis jídel, kuchařka. Začínám svoji dietu a věřím, že zvládnu s rady a doporučeními shodit nadbytečná kila!

Ověřený zákazník

Navzdory obecnému převažujícímu názoru že, co je zdravé není chutné, je tato dieta také chutná a funguje.

Ověřený zákazník