Jak si udržet motivaci, když se vám nic nechce

Pokud chcete shodit přebytečná kila, prvním správným a důležitým krokem je změna svého myšlení. Máme pro vás 8 zásad, které vám pomohou dodržet plán a nepolevit na vaší cestě za štíhlejší postavou a zdravějším tělem.

1.) Vynechte myšlenky na to, že držíte dietu.

Nedržíte. Chcete se cítit dobře a být plní energie. Chcete se stravovat a žít zdravě. Je to o novém přístupu k vám samotným. Pak se vám bude lépe hubnout.

2.) Každé ráno začněte sklenicí vody.

A pitný režim dodržujte i v průběhu dne – ideálně vodu nebo čaj. Nečekejte na to, až budete mít žízeň, láhev s vodou mějte vždy při ruce. Pitný režim má zásadní vliv na váš celý den. Funguje proti bolesti hlavy, celulitidě, zbavuje tělo nečistot, a hlavně urychluje hubnutí.

3.) Zvládnu to, protože chci.

Nepotřebujete zázračné čaje, hubnoucí pilulky ani osobního trenéra. Je to jen o vaší pevné vůli.

4.) Radujte se z maličkostí a pochvalte se.

Je důležité si nastavit reálné cíle. Radujte se nejen z počátečních velkých, ale i z malých úspěchů. Každá pozitivní změna se počítá a každé kilo dolů vás ve vaší snaze o změnu životního stylu požene kupředu.

5.) I dobroty mohou být zdravé.

O vaší postavě rozhoduje to, co máte ve vaší ledničce, spíži nebo v šuplíku v práci. Pokud budete mít zásoby jen zdravých potravin, nebudete mít potřebu šmejdit a hledat, co nezdravého byste zakousli.

6.) Nebuďte na to sami a zapojte kamarádku – ve dvou to jde vždycky lépe.

Pochlubte se s výsledky i svému okolí a blízkým. Budete-li o svých změnách a odhodlání hodně mluvit, máte větší šanci své závazky dodržet.

7.) Pohyb je zábava, ne žádné trápení.

Vyberte si takovou aktivitu, která vás bude bavit. Myslete na všechna pozitiva, která s ní získáte – protáhnete a posílíte svaly, okysličíte mozek, a hlavně získáte vypracovanější tělo.

8.) Kvalitní spánek je alfa omega při hubnutí

Choďte včas spát. Spánek před půlnocí je nejkvalitnější. I hodina takového spánku vám dá víc než několik hodin spánku po půlnoci. Nedostatek spánku velmi prokazatelně zvyšuje apetit. Pokud budete unavení, máte větší tendenci hledat energii v nezdravých potravinách. Dávejte si pozor na ostré světlo. Notebook, tablet nebo mobil vyměňte před spaním za knížku, časopis nebo třeba poslech rádia.