Jak si udržet motivaci, když se vám nic nechce

Pokud chcete shodit přebytečná kila, prvním správným a důležitým krokem je změna svého myšlení. Máme pro vás 8 zásad, které vám pomohou dodržet plán a nepolevit na vaší cestě za štíhlejší postavou a zdravějším tělem.

1.) Vynechte myšlenky na to, že držíte dietu.

Nedržíte. Chcete se cítit dobře a být plní energie. Chcete se stravovat a žít zdravě. Je to o novém přístupu k vám samotným. Pak se vám bude lépe hubnout.

2.) Každé ráno začněte sklenicí vody.

A pitný režim dodržujte i v průběhu dne – ideálně vodu nebo čaj. Nečekejte na to, až budete mít žízeň, láhev s vodou mějte vždy při ruce. Pitný režim má zásadní vliv na váš celý den. Funguje proti bolesti hlavy, celulitidě, zbavuje tělo nečistot, a hlavně urychluje hubnutí.

3.) Zvládnu to, protože chci.

Nepotřebujete zázračné čaje, hubnoucí pilulky ani osobního trenéra. Je to jen o vaší pevné vůli.

4.) Radujte se z maličkostí a pochvalte se.

Je důležité si nastavit reálné cíle. Radujte se nejen z počátečních velkých, ale i z malých úspěchů. Každá pozitivní změna se počítá a každé kilo dolů vás ve vaší snaze o změnu životního stylu požene kupředu.

5.) I dobroty mohou být zdravé.

O vaší postavě rozhoduje to, co máte ve vaší ledničce, spíži nebo v šuplíku v práci. Pokud budete mít zásoby jen zdravých potravin, nebudete mít potřebu šmejdit a hledat, co nezdravého byste zakousli.

6.) Nebuďte na to sami a zapojte kamarádku – ve dvou to jde vždycky lépe.

Pochlubte se s výsledky i svému okolí a blízkým. Budete-li o svých změnách a odhodlání hodně mluvit, máte větší šanci své závazky dodržet.

7.) Pohyb je zábava, ne žádné trápení.

Vyberte si takovou aktivitu, která vás bude bavit. Myslete na všechna pozitiva, která s ní získáte – protáhnete a posílíte svaly, okysličíte mozek, a hlavně získáte vypracovanější tělo.

8.) Kvalitní spánek je alfa omega při hubnutí

Choďte včas spát. Spánek před půlnocí je nejkvalitnější. I hodina takového spánku vám dá víc než několik hodin spánku po půlnoci. Nedostatek spánku velmi prokazatelně zvyšuje apetit. Pokud budete unavení, máte větší tendenci hledat energii v nezdravých potravinách. Dávejte si pozor na ostré světlo. Notebook, tablet nebo mobil vyměňte před spaním za knížku, časopis nebo třeba poslech rádia.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč