Sportovní aktivity, které lze dělat i za deště.

Určitě to dobře znáte. Zatáhne se obloha, začne pršet a s touto změnou počasí automaticky ztrácíme energii cokoliv dělat. Ať už je to sport nebo úklid domácnosti. S příchodem podzimu a zimy nastává útlum organismu. Venkovní teplota klesá a s ní i motivace ke sportovním aktivitám. Mějte ale na paměti, že sport a obecně pohyb je prospěšný v jakémkoliv ročním období.

Nepodceňujte výbavu

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv sport či aktivitu nepodceňujte oblečení a výbavu. Obzvlášť na podzim je počasí velmi nevyzpytatelné. Zde tentokrát neplatí méně je více, ale naopak. Je lepší mít na sobě více vrstev, abyste neprochladli. Termo oblečení by mělo být základem vašeho šatníku a nezapomínejte ani na pokrývku hlavy. Pokud se rozhodnete vyrazit v brzkých ranních hodinách běhat, na kolo nebo výlet, dbejte na svou bezpečnost. Vybavte se reflexními pásky, čelovkou nebo světlem.

Imunita je důležitá

Nejvyšší čas zaměřit se na posílení imunity. A které vitamíny vám k tomu pomohou?

  • Vitamín C – pomáhá při únavě a je nezbytný pro správné fungování imunitního systému
  • Vitamín D – nepostradatelný pro funkci imunitního systému a svalů
  • Vitamín A – vliv na funkci a kvalitu pokožky a vývoj buněk sliznic, krvetvorby a imunity
  • Vitamín B – udržuje dobrý stav nervové soustavy a jeho hlavním úkolem je udržovat činnosti mozku a srdce
  • Zinek – pomocník při fungování imunitního systému a udržení normálního stavu kostí
  • Selen – velmi dobře ovlivňuje obranyschopnost organismu

Tip! Pokud chcete více vitamínu v jedné tabletě, doporučujeme KetoMix Multivitamín s minerálními látkami. Vhodný pro ženy i muže.

Podzimní aktivity

Podzim si najde své oblíbence, ale i odpůrce. Vzhledem k tomu, že nejsou tropická vedra, bývá sportování pro mnoho z nás příjemnější. A to i v dešti. Velkou motivací můžou být blížící se vánoční svátky, kdy je ten nejlepší čas na lenošení a hodování. Kromě toho si i udržíte pravidelný režim. Pojďme se podívat na ty nejlepší aktivity.

1.) Turistika

Snad nejvíce oblíbená činnost, kterou lze provozovat za jakéhokoliv počasí. Podzim hraje všemi barvami a vyrazit do přírody je úžasný relax. Ať už se rozhodnete pro krátkou procházku po okolí nebo delší výšlap. Pokud budete plánovat náročnější výlet, měli byste se na něj dobře připravit. Základem je termo oblečení a do batohu byste si měli přibalit i náhradní mikinu nebo lehkou bundu. Pláštěnka by měla taktéž patřit mezi základní výbavu. Kromě oblečení nezapomínejte i na jídlo a pitný režim. Termoska s teplým čajem vám určitě přijde vhod. Důležitá je i svačinka. Inspirujte se v tomto článku, kde najdete 15 svačin, které si sebou zabalit na výlet. V posledních letech je v turistice oblíbený geocaching. Zabaví celou rodinu a děti nebudete muset k výletu dlouho přemlouvat.

Tip! Do batohu si přibalte proteinové tyčinky KetoMix. Skvělá svačinka, která v batohu nezabere žádné místo.

2.) Běh

Tento sport má mnoho výhod. Nepotřebujete drahé vybavení a nemusíte čekat na hezké počasí, protože běhat se dá i v dešti nebo v zimě. Pro mnoho lidí je běh skvělým odpočinkem na čerstvém vzduchu. Během trénujete vytrvalost a díky tomu můžete mít po zimě lepší výsledky. Pokud počasí zrovna nepřeje a je deštivo, věnujte pozornost oblečení. Ideálně sáhněte po nepromokavé větrovce, čepici a kraťasy vyměňte za dlouhé kalhoty. Do uší si pusťte vaší oblíbenou hudbu a můžete vyběhnout.

Tip! Koktejly SimplyMix mají vysoký obsah proteinu a mimo jiné obsahují také omega 3 mastné kyseliny, kukuřičnou vlákninu, vápník, zinek, chrom, kolagen, draslík a vitamin D. Jsou velmi oblíbené mezi sportovci.

3.) Tenis

Jestli pro vás sportovní aktivity v sychravém počasí nejsou to pravé, zkuste halové / sálové sporty kam se řadí tenis. Zahrát si můžete celá rodina a věřte, že čtyřhra bude zábavnější, než si myslíte. Tento sport už ale vyžaduje vybavení, u kterého se nevyplatí šetřit.

4.) Lezení

Činnost, která je stále oblíbenější i u žen. U tohoto sportu zapojujete celé tělo. Rozvíjíte sílu, vytrvalost, rovnováhu, a především to je zábava. Pokud si netroufáte lézt na skály, bohatě vám na začátek postačí umělá lezecká stěna, kde se naučíte správnou techniku a nehrozí žádné nebezpečí.

Rada! Tento sport provádějte pod dohledem zkušeného lezce nebo se přihlaste do kurzu pro začátečníky.

5.) Basket

Neboli košíková je velmi oblíbený kolektivní míčový sport. Můžete ho hrát venku, ale i uvnitř.  Ač se to nemusí zdát, má basket skvělé účinky na naše zdraví. Hlavně na srdce a cévní systém. Pravidelný trénink je skvělou prevencí vzniku vysokého tlaku, srdečního infarktu a dalších srdečních chorob.

6.) CrossFit

Funkční trénink, u kterého posilujete celé tělo. Vyvíjíte si vytrvalost a pravidelným cvičením CrossFitu zpevňujete tělo a zvyšujete kondici. U tohoto cvičení je velmi důležitá technika jednotlivých cviků. Pokud tedy budete s CrossFitem teprve začínat, vezměte si na pomoc trenéra, ten vám vše vysvětlí a sestaví tréninkový plán na míru.

7.) Skupinové lekce

Cvičení pod vedením profesionálních instruktorů, kteří motivují k lepším výsledkům a vysvětlí vám správnou techniku. Velmi oblíbený je kruhový trénink, jumping nebo TRX. Skupinové lekce vás naučí pravidelnosti, jsou zábavné a poznáte spoustu nových lidí. Lekce trvají v průměru 60 minut a věřte, že to uteče jak voda. Tak kterou lekci zkusíte?

Tip! Vařte zdravě celé rodině a vyzkoušejte keto recepty, kde jsou v hlavní roli KetoMix balíčky. 

Nebezpečné sporty

Hledáte pořádnou dávku adrenalinu? Víte, jaké aktivity se řadí mezi nejvíce nebezpečné sporty? Jsou to například koně, nádherná zvířata, která vás naučí trpělivosti. Pro zajímavost je jízda na koni rizikovější než například jízda na motorce. Další nebezpečný sport je potápění, lyžování a u nás ne tak běžné rodeo. Možná bude překvapením, že jednoduché to nemají ani roztleskávačky. Ty neodmyslitelně patří k americkému fotbalu a je to sport, který začal být velmi oblíbený i u nás.

Rada! Pokud chcete vyzkoušet jakýkoliv extrémnější sport, vždy buďte pod dohledem profesionála.

Proč sportovat?

Jakákoliv fyzická aktivita zvyšuje energetický výdej a formuje postavu. Ať už se rozhodnete začít chodit do posilovny nebo si naplánujete domácí workout je to skvělý start ke zdravému životnímu stylu. V práci budete produktivnější, budete mít lepší náladu a zlepší se vám kvalita spánku. Začátky jsou nejtěžší, ale pokud si najdete aktivitu, která vás bude bavit a naplňovat, nebudete se k ničemu muset přemlouvat a stane se tou běžnou rutinou ve vašem životě. Držíme palce!