Vaše dotazy

Nákup, platba a doručení balíčku

Co si mám koupit, které produkty jsou pro mne vhodné?

Jaký typ KetoMix diety zvolit nejlépe zjistíte, pokud si do naší BMI kalkulačky zadáte vaše údaje. Poté uvidíte, kolik zhubnout, abyste se dostali na svou optimální váhu, případně zda vůbec máte hubnout. Nabízíme diety pro různá stádia nadváhy a dle toho je zvolena i délka diety. V balíčku, který bude vyhovovat vašemu BMI najdete kompletní potraviny pro celou dietu.

Kde najdu obsah jednotlivých balíčků?

Obsah jednotlivých balíčků najdete na stránce s konkrétním balíčkem. Kromě toho si můžete přiobjednat ještě další produkty, které v balíčku zahrnuty nejsou. Ať už jde o další příchutě do koktejlů, další proteinová jídla nebo ostatní potraviny a dochucovadla.

Za jak dlouho od objednávky mohu balíček s produkty čekat?

Využíváme spolehlivých služeb kurýrní služby DPD a Zásilkovny. Balíček k vám domů nebo do Zásilkovny dorazí do tří pracovních dnů.

Jak bude zásilka vypadat?

Vaši objednávku obdržíte diskrétně v krabici. Ta obsahuje balení proteinových jídel, šejkr a brožuru s dietním programem, jídelníčkem a recepty.

Jak je balíček těžký? Unesu ho?

Největší balíček váží zhruba 5 kilogramů.

Mohu zaplatit kurýrovi hotově?

Platba dobírkou je možná. Zaplatit můžete přímo v Zásilkovně nebo řidiči kurýrní služby DPD.

Lze platit bankovním převodem nebo kartou?

Při objednávce a platbě na našem e-shopu můžete využít oba zmiňované způsoby platby. Vše se vám jednoduše zobrazí a k platbě navede.

Mohu si KetoMix zakoupit také v kamenném obchodě?

Počet míst, kde se dá KetoMix dieta koupit, se neustále rozšiřuje. Jejich seznam najdete zde.

Pro koho je dieta vhodná

Je vaše dieta i pro muže?

Dieta je založena na sníženém příjmu sacharidů, které uvedou vaše tělo do stavu ketózy. Biochemické reakce žen i mužů jsou stejné, proto je naše dieta vhodná pro všechny, bez rozdílu pohlaví nebo věku.

Muži mohou v první fázi svou denní dávku pěti KetoMix jídel navýšit až o 150 gramů masa nebo ryb, dvě vajíčka nebo si dát 1,5 porce sušeného KetoMix masa nebo 1/2 porce sýra či šunky, uvedené v seznamu potravin pro druhou fázi. V 2. fázi doporučujeme navýšit maso nebo ryby až na 200 gramů denně.

Jsem nemocná, mohu s vámi hubnout?

Pokud máte krátkodobou nemoc, třeba chřipku, tak dietu zahajte až po uzdravení. Případně dietu přerušte a vraťte se k ní, až budete zdraví. Pokud jde o dlouhodobé onemocnění, projděte si seznam nemocí, při kterých je dieta zakázána a konzultujte ji s vaším lékařem. Kontraindikace diety najdete zde.

Může se stát, že pro mne není dieta vhodná a nebude mi fungovat?

Pokud dodržíte všechny instrukce, tak to biochemické procesy ve vašem těle zařídí za vás. Ale pozor, ketózu a dietu vám může narušit i jedna oslazená káva nebo jablko.

Je mi 80 let, mohu dietu držet?

Klientům nad 65 let doporučujeme před zahájením diety konzultaci s lékařem. Pokud lékař usoudí, že jste zdraví, není s dietou problém.

Je dieta vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy?

KetoMix dieta není vhodná pro výše uvedené skupiny. Pokud chtějí tyto osoby dietu držet, měly by se poradit se svým lékařem.

Jak dlouho mám dietu držet? Co když mám velkou nadváhu, je dieta vhodná pro mne?

Záleží na tom, jak velké máte tukové zásoby v těle. Řiďte se naší BMI kalkulačkou a zdravým rozumem. Naše dieta často svádí k tomu, aby ji člověk držel déle, než je potřeba. Je totiž velmi snadné ji dodržovat a naši klienti mají často pocit, že vlastně žádnou dietu nedrží. Pokud chcete vědět, kolik zhubnout, abyste se dostali na vaši optimální váhu, klikněte zde.

Nikdy u mne žádné diety nefungovaly, jak víte, že je vhodná i pro mne?

U KetoMix diety nahrazujete veškeré jídlo našimi potravinami. Nemůžete proto udělat chybu. Ketonová dieta je navíc postavena na biochemických procesech těla, které nelze obejít. Naše organismy jsou tak prostě nastaveny, ať chceme nebo ne. Nestalo se nám, že by dieta našich klientů nefungovala, pokud dietu dodržovali.

Princip KetoMix diety

Co je ketonová dieta?

Ketonová dieta, pro kterou se používá také označení nízkosacharidová nebo proteinová dieta, je strava se sníženým obsahem sacharidů a optimálním či zvýšeným příjmem proteinů. Vaše tělo se dostane do stavu ketózy, kdy spaluje místo sacharidů vlastní tuky. Od slova ketóza je odvozen název diety. Na našich stránkách najdete podrobný popis toho, co se s tělem ve stavu ketózy děje.

Jak dlouho trvá, než se dostanu do ketózy a dieta začne fungovat?

Celý proces je velmi rychlý. Od zahájení KetoMix diety vám stačí dva až tři dny, kdy se tělo přeprogramuje a začne jako zdroj energie používat ketolátky, které si vytvoří z tukových zásob jako náhradu sacharidů. Od třetího dne začíná ketóza a dieta fungovat.

Jak dlouho je nutné dietu držet?

Záleží na tom, jak velkou nadváhu máte. Pravidlem je, že byste v první fázi diety měli být minimálně jeden týden nebo maximálně osm týdnů. Čím vyšší je vaše nadváha, tím déle doporučujeme držet první fázi. Maximální doba držení celé diety (1.+ 2. fáze) by neměla přesáhnout 14 týdnů.

Jak dieta probíhá?

Dieta je rozdělena do tří fází. V první fázi této diety je nutné jíst pětkrát denně po třech hodinách některé z jídel KetoMix. K němu je ale nutné sníst ještě až půl kila doporučené zeleniny. To proto, aby dobře fungovalo trávení. Povoleno je také 30 gramů ořechů nebo semínek. Ve druhé fázi se sníží počet jídel KetoMix z pěti na tři. Další dvě jídla si již lze připravit z běžně dostupných proteinových potravin s minimálním obsahem sacharidů.Jestli to bude svačina, oběd nebo večeře, je lhostejné. Důležité ale je držet se zásad v našem manuálu. Třetí fáze diety už vlastně žádnou dietou není. Jde zde zejména o to, aby se nově naučené stravovací návyky přenesly do dalšího života. Tedy jíst kvalitní jídlo pětkrát denně a hlavně přemýšlet o tom, co a kdy jíst.

Jak často mám jíst v první fázi diety?

Jíst musíte začít do hodiny od vašeho probuzení, tak, aby se správně nastartoval metabolismus. Následně budete jíst každé tři hodiny, celkově pět jídel se sníženým obsahem sacharidů denně. K nim přidáte ještě až půl kilogramu zeleniny, 30 gramů oříšků nebo semínek a alespoň dva litry tekutin.

Jak často mám jíst ve druhé fázi diety?

I zde musíte dodržovat zásadu pěti jídel denně s tím, že první jídlo byste měli sníst do hodiny od probuzení. Ve druhé fázi budete konzumovat tři KetoMix jídla denně a dvě jídla budou již ve vaší režii. Samozřejmě musí zohledňovat pravidla ketonové diety a zdravého stravování. Ve druhé fázi diety již smíte až 500 gramů zeleniny denně.

Co si mám koupit, které produkty jsou pro mne vhodné?

Jaký typ KetoMix diety zvolit nejlépe zjistíte, pokud si do naší BMI kalkulačky zadáte vaše údaje. Poté uvidíte, kolik zhubnout, abyste se dostali na svou optimální váhu, případně zda vůbec máte hubnout. Nabízíme diety pro různá stádia nadváhy a dle toho je zvolena i délka diety. V balíčku, který bude vyhovovat vašemu BMI, najdete kompletní potraviny pro celou dietu.

Nikdy u mne žádné diety nefungovaly, proč by tahle měla?

U KetoMix diety nahrazujete veškeré jídlo našimi potravinami. Nemůžete proto udělat chybu. Ketonová dieta je navíc postavena na biochemických procesech těla, které nelze obejít. Naše organismy jsou tak prostě nastaveny ať chceme nebo ne. Nestalo se nám, že by dieta u našich klientů nefungovala, pokud dietu správně dodržovali.

Co a jak jíst

Kdy dostanu jídelníček?

Jídelníček včetně rad a receptů pro první i druhou fázi KetoMix diety obdržíte společně s produkty v balíčku, který vám zašleme. Zároveň získáte přístup do naší facebookové poradny, kde můžete sdílet svoje zkušenosti s ostatními zákazníky.

Co znamená, že je dieta rozdělena do tří fází? Nerozumím tomu.

Dieta je rozdělena do tří fází. V první fázi této diety je nutné jíst pětkrát denně po třech hodinách některé z jídel KetoMix. K němu je ale nutné sníst ještě až půl kila doporučené zeleniny. To proto, aby dobře fungovalo trávení. Povoleno je také 30 gramů ořechů nebo semínek. Ve druhé fázi se sníží počet jídel KetoMix z pěti na tři. Další dvě jídla si již lze připravit z běžně dostupných proteinových potravin s minimálním obsahem sacharidů. Jestli to bude svačina, oběd nebo večeře, je lhostejné. Důležité ale je držet se zásad v našem manuálu. Třetí fáze diety už vlastně žádnou dietou není. Jde zde zejména o to, aby se nově naučené stravovací návyky přenesly do dalšího života. Tedy jíst kvalitní jídlo pětkrát denně a hlavně přemýšlet o tom, co a kdy jíst.

Jak často mám jíst v první fázi diety?

Jíst musíte začít do hodiny od vašeho probuzení, tak aby se správně nastartoval metabolismus. Následně budete jíst každé tři hodiny, celkově pět  jídel se sníženým obsahem sacharidů denně. K nim přidáte ještě až půl kilogramu zeleniny, 30 gramů oříšků nebo semínek a alespoň dva litry tekutin.

Jak často mám jíst ve druhé fázi diety?

I zde musíte dodržovat zásadu pěti jídel denně s tím, že první jídlo byste měli sníst do půl hodiny od probuzení. Ve druhé fázi budete konzumovat tři KetoMix jídla denně a dvě jídla budou již ve vaší režii. Samozřejmě musí zohledňovat pravidla nízkosacharidové diety a zdravého stravování. Ve druhé fázi diety již smíte 500 gramů zeleniny denně.

V nabídce jsou proteinové koktejly. Znamená to, že budu po celou dobu diety pít pouze jeden druh?

KetoMix, jako jediný na trhu, dodává příchutě do koktejlu odděleně v prášku. Koupíte si proteinový nápoj a k němu si jednoduše zvolíte tři příchutě. Sami si pak koktejl doladíte přidáním množství prášku, intenzitu sladkosti. V sekci proteinové nápoje si můžete doobjednat i další příchutě. V současné době máte na výběr ze sedmi příchutí. Jedinou výjimku tvoří veganský koktejl, který má již předem danou čokoládovou příchuť. Kromě toho máte na výběr z mnoha dalších jídel.

Co se stane, když nesním pět jídel denně?

Můžete si tím zapříčinit úbytek svalové hmoty, čemuž se tato dieta snaží předcházet. Jídla KetoMix jsou chutná a i když nebudete cítit hlad, snažte se pravidlo pěti jídel dodržovat. I proto, že byste si tento způsob stravování měli uchovat v pozdějším životě, abyste předešli jojo efektu.

Co když některé jídlo vynechám, a pak si dám dvě jídla najednou?

Vaši dietu to neohrozí. Ale vzhledem k tomu, že chceme, abyste si správné stravovací návyky uchovali i po skončení diety, doporučujeme vám dodržovat správné časování jídel. Sami uvidíte, že ve chvíli, kdy se váš metabolismus rozjede tak jak má, tělo si po třech hodinách samo o jídlo „řekne“.

Co se stane, když dietu poruším a sním něco sladkého?

Když dietu porušíte a do vašeho jídelníčku zařadíte něco se zvýšeným obsahem sacharidů (a to může být klidně i banán), vaše tělo z ketózy „vyskočí“. Zpomalíte celý proces dietu a znovu budete muset do ketózy přejít. Nemyslíme si ale, že KetoMix dietu je nutné porušovat. V naší nabídce najdete i vynikající čokolády a oříškové krémy, které si můžete při ketonové dietě dopřát. Upéct si můžete KetoMix chleba nebo houstičky. Když budete mít chuť hřešit, sáhněte po nich.

Stačí, když si zakoupím pouze některé produkty? I tak bude dieta fungovat?

Jednodušší alternativou je zakoupení celého balíčku. Pokud budete kupovat potraviny jednotlivě, také to není problém. Předtím si ale pečlivě prostudujte dietní plány, abyste věděli jak často jíst a jak dlouho dietu držet. Někteří naši zákazníci si kupují jednotlivá KetoMix jídla i po skončení diety. Jednoduše proto, že jim chutnají a dají se zařadit do běžného jídelníčku, případně jimi nahrazovat běžné suroviny.

Mohu jíst i něco jiného než potraviny KetoMix?

Ano. V první fázi k pěti jídlům KetoMix můžete přidat 30 gramů ořechů nebo semínek a až půl kilogramu povolené zeleniny. Obecně řečeno, že za povolenou zeleninu se považuje každá, která má zelenou barvu. Přesný přehled zeleniny a její doporučované množství naleznete přímo v našem manuálu. Ve druhé fázi jíte tři jídla KetoMix denně a další dvě jsou již na vás. Musí však zohledňovat principy ketonové diety a zdravého stravování. V této fázi je povolen až kilogram zeleniny denně a 30 gramů ořechů nebo semínek. Podrobné informace obdržíte v brožuře, kterou dostanete spolu s jídelníčkem ve vámi objednaném balíčku.

Mohu zhubnout díky keto dietě z běžných potravin?

Ano, můžete. Celý proces ale od vás bude vyžadovat mnohem větší úsilí, než jaké budete muset vydat s KetoMix dietou. Budete muset vařit a pečlivě si hlídat potraviny i kalorie, které pozřete. S KetoMixem je dieta o moc pohodlnější a příjemnější.

Mohu jíst doplňky stravy?

Naše výrobky jsou obohaceny o vitaminy i minerální látky. Ale samozřejmě můžete používat i jiné doplňky stravy. Jedinou podmínkou je, že nesmějí obsahovat sacharidy.

Obsahují vaše produkty chemické přísady?

Kromě syntetických vitaminů, které se ve vitaminových produktech vyskytují běžně, produkty KetoMix neobsahují téměř žádné chemikálie. Kromě vitamínů v našich produktech najdete i minerální látky a vlákninu. Téměř všechny naše výrobky splňují certifikaci CEFF a jsou bez obsahu zbytečné chemie.

KetoMix dieta a hubnutí

Kolik můžu s KetoMix dietou zhubnout?

Záleží na tom, jak velké máte tukové zásoby v těle. Řiďte se naší BMI kalkulačkou a zdravým rozumem. Naše dieta často svádí k tomu, aby člověk držel déle, než je potřeba. Je totiž velmi snadné ji dodržovat a naši klienti mají často pocit, že vlastně žádnou dietu nedrží. Pokud chcete vědět, kolik zhubnout, abyste se dostali na vaši optimální váhu, klikněte zde.

Co když dieta nebude fungovat?

Pokud dodržíte všechny instrukce, tak dieta bude funkční. Biochemické procesy v těle to zařídí za vás. Ale pozor, dietu vám může narušit i jedna oslazená káva nebo jablko.

Jak je to s jojo-efektem? Nevrátí se mi kila po dietě zpět?

Pokud se vrátíte zpět ke špatným stravovacím návykům, přiberete. To je stejné u všech diet. Časté mlsání, večerní přejídání, velké porce, ale i nadmíra alkoholu - to vše vás vrátí k vaší výchozí váze. Je důležité, abyste svou stravu přehodnotili a z naší diety si odnesli všechny návyky, které jsme se vás snažili naučit. Pravidelnost v jídle, přemýšlení nad tím, co jíte a kolik sacharidů v onom jídle je, dostatek zeleniny, správně zvolené nízkotučné zdroje bílkovin, pitný režim. Tohle vše už znáte a umíte. Teď vše záleží pouze na vás. Přidejte správné zdroje sacharidů jako celozrnné pečivo, nesmažené přílohy, ovoce a zdravý, vyvážený jídelníček je na světě. S takovým kila nahoru nepůjdou.

Nikdy u mne žádné diety nefungovaly, proč by tahle měla?

U KetoMix diety nahrazujete veškeré jídlo našimi potravinami. Nemůžete proto udělat chybu. Ketonová dieta je navíc postavena na biochemických procesech těla, které nelze obejít. Naše organismy jsou tak prostě nastaveny ať chceme nebo ne. Nestalo se nám, že by dieta u našich klientů nefungovala, pokud dietu dodržovali.

KetoMix dieta a nápoje

Jak je to s nápoji? Smím pít kávu nebo čaj?

Při ketonové dietě je velmi důležitý pitný režim. Vypít byste měli 2-3 litry denně. Vyvarujte se slazených nápojů a džusů. Kávu i čaj (bez sušeného ovoce) můžete, neslaďte je však. Pokud sladit musíte, použijte čekankový sirup. Do kávy můžete přidat v první fázi diety 10% smetany nebo neomezeně rostlinného mléka s 0 g sacharidů. Od druhé fáze pak můžete 2 deci mléka denně. Doporučujeme vám pít vodu a minerálky bez cukru. Do nápojů můžete přidávat citrón (maximálně jeden denně).

Jak je to s KetoMix dietou a alkoholem?

Pití alkoholu v době ketonové diety se řídí jasnými pravidly. Doporučujeme maximálně decilitr nízkosacharidového vína KetoMix denně. Vaše ledviny a játra v době proteinové diety musejí pracovat o něco více a vyšší příjem alkoholu by je zbytečně zatěžoval. Pití tvrdého alkoholu je zcela zakázané. Pivo obsahuje velké množství sacharidů, a proto také není povoleno.

Ketonová dieta a zdraví

Slyšela jsem, že z ketonové diety mohou být zdravotní problémy…

Pokud máte alergii na laktózu, mléko, sóju, vejce nebo hořčici, tak tuto dietu nedoporučujeme. Na našich stránkách je také seznam onemocnění, při kterých je tato dieta zakázána. Jinak je ale dieta vhodná pro všechny zdravé osoby. Pokud máte stále pochybnosti, zkonzultujte vhodnost diety s vaším lékařem.

Slyšela jsem, že při ketonové dietě mohou padat vlasy.

V ojedinělých případech se se zvýšeným vypadáváním vlasů setkáváme. V takové chvíli nahraďte fázi první hned fází druhou. Problém by měl odeznít.

Začala jsem držet KetoMix dietu a po pár dnech se cítím špatně.

Po třech až pěti dnech se mohou dostavit bolesti hlavy, nervozita, nevolnost nebo únava. Tyto příznaky jsou ale jen výsledkem nástupu ketózy a během pár hodin, případně dnů, odezní. Je to signál, že dieta probíhá správně. Pokud by obtíže přetrvávaly, konzultujte je se svým lékařem.

Nebudu mít zažívací potíže?

Pokud budete jíst doporučenou dávku zeleniny, zažívací potíže mít nebudete. Začátek diety občas provází pocit plynatosti. Ta ale po pár dnech, až si vaše tělo zvykne na příjem proteinů a zeleniny, odezní.

Jsem nemocná, mohu s vámi hubnout?

Pokud máte krátkodobou nemoc, třeba chřipku, tak dietu zahajte až po uzdravení. Případně dietu přerušte a vraťte se k ní, až budete zdraví. Pokud jde o dlouhodobé onemocnění, projděte si seznam nemocí na našem e-shopu, při kterých je dieta zakázána a konzultujte ji s vaším lékařem.

Je mi 80 let, mohu dietu držet?

Klientům nad 65 let doporučujeme před zahájením diety konzultaci s lékařem. Pokud lékař usoudí, že jste zdraví, není s dietou problém.

Je dieta vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy?

KetoMix dieta není vhodná pro výše uvedené skupiny. Pokud chtějí tyto osoby dietu držet, měly by se poradit se svým lékařem.

Dieta a cvičení

Musím při KetoMix dietě cvičit?

Pohybová aktivita v průběhu diety není nutná. Pokud ji však pravidelně zařadíte, bude jedině prospěšná. Nutné je vybírat správné druhy sportů - takzvaně aerobní. Do těchto aktivit spadá svižná chůze, jízda na kole, na rotopedu nebo orbitreku. Nepřeceňujte vaše možnosti. Ale zároveň se pohybu nebraňte.

Mohu chodit do posilovny?

Posilovna a další výkonnostně těžké sporty se nedoporučují - díky sníženému energetickému příjmu může mít tělo méně energie. Nahraďte je chůzí, jógou nebo jízdou na kole.