Jak zhubnout stehna?

Většina žen si najde na svém těle něco, co je trápí a co by chtěly na svém vzhledu změnit. U některých je to břicho, boky a další přemýšlí, jak zhubnout stehna. Tuk se ukládá do stehen obzvláště rád právě u žen. Muži s touto partií takové problémy nemají. Je to dáno hormony. Konkrétně hormon estrogen může za to, že se tuky ukládají do oblasti zadku a stehen. U mužů je to zase testosteron, který jim tuky směřuje na břicho.

Přitom jak zhubnout stehna je jeden z těch jednodušších hubnoucích cílů. Pro začátek si vystačíte s pouhou chůzí. Na cestě, jak zhubnout stehna, je důležitý pohyb i vhodná strava, a to zhruba půl na půl. Pokud budete vše soustředit jen na cvičení, nebo jen na stravu, efekt nebude tak výrazný jako když obě oblasti spojíte dohromady. Stehna se prostě nehubnou přes noc. To by bylo možná přece jen už příliš jednoduché. A upřímně, stehna nedokážete zhubnout ani za týden. Jak zhubnout stehna?

Proč si tělo ukládá tuk?

Organismus si tuk nevyužitý jako zdroj energie ve chvíli, kdy mu ho ve stravě pošlete, ukládá na horší časy, kdy se mu bude hodit a kdy nezískává energii z jiných zdrojů. V boji, jak zhubnout nohy, proto můžete ve vašem těle nastolit takový stav, aby si organismus sáhl na tyto zdroje tuku. Tím se ale rozhodně nemyslí, že byste měli hladovět. To v žádném případě.

Pokud se rozhodnete nedodat tělu živiny, tělo si je začne v nouzi šetřit a ještě více si je bude ukládat. Hladovění k úspěchu prostě nevede.

Rada! Pokud byste chtěla hubnout tak, že nebudete jíst, nejspíš byste docílila pouze úbytku svalové hmoty, nebo ztráty vody. Nepouštějte se ani do zákeřných diet.

Jak zhubnout stehna?

Z výše uvedeného je jasné, že jsou dvě cesty, které pomáhají, jak zhubnout stehna:

  • jídlo,
  • cvičení.

Jak zhubnout tuk na stehnech pomocí jídla

Hubnutí jde ruku v ruce se změnou jídelníčku, to rozhodně. Proto se soustřeďte na to, abyste kvalitně a zároveň plnohodnotně jedli. Velmi efektivní je dopřát tělu nízkosacharidovou dietu, která je ideální krok na cestě, jak zhubnout stehna a boky, doplněnou pohybem.

Vaším problémem je nadbytek tuku, tedy energie. Tuto energii si organismus šetři na dobu, kdy se mu nebude dostávat jiné energie, standardně jde o sacharidy. Pokud tělu nedodáte tyto sacharidy, na které je zvyklé a které používá pro každodenní fungování, přepne se velmi rychle na jiný režim získávání energie. A tím je právě energie ukrytá v tucích, třeba právě ve stehnech. A odpověď na to, jak zhubnout stehna pomocí jídla je na světě.

Nízkosacharidová dieta nebo také keto dieta je založená na příjmu do 50 gramů sacharidů denně. Po několika dnech této stravy tělo přejde na využívání tuků jako zdroje energie a bude v tzv. ketóze. Právě tento stav je to nejlepší, když hledáte, jak zhubnout stehna a boky.

Aby pro vás byl start s ketodietou co nejjedušší, můžete vyzkoušet osvědčené a certifikované proteinové pokrmy, které se snadno připravují. Bývají založeny na minimu sacharidů. Abyste se s jídelníčkem nemuseli trápit dlouhodobě, nabízí se i možnost koupit si týdenní nebo až měsíční stravovací balíčky. Benefitem je, že se téměř vyhnete vaření.

Rada! Získávejte informace, studujte knihy o ketóze, ketodietě, přečtěte si diskuze, abyste znali i zkušenosti ostatních a případně problémy, se kterými se potýkali. Postupně si vypracujte vlastní systém, co a jak vařit.

Nechcete mít svalnatá stehna?

Možná si pohráváte s otázkou, jak zhubnout stehna a nenabrat svaly. Jenže cesta, jak zhubnout tuk na stehnech, vede přes podporu svalové hmoty. Nutně to neznamená, že byste musela mít na stehnech svaly jak skokan do dálky, ale v začátku opravdu stačí, když si svaly pouze posílíte.

Každý kilogram svalové hmoty zrychluje váš metabolismus, aniž byste dělala cokoliv dalšího. Čím více svalové hmoty máte, tím více energie spalujete. Hubnutí stehen pomůže i jen lehký nárůst svalové hmoty. Svaly vám začnou tuk ve svalech spalovat. Místo neforemné tukové hmoty na stehnech si tak pořídíte svalem vytvarovaná stehna, která budou štíhlejší.

Tip! Uvádí se, že 1 kilogram svalové hmoty zrychlí váš metabolismus o 50-100 kcal denně. Klidový metabolismus bude potřebovat více energie a spálí tak kalorie, kterých se potřebujete zbavit.

Jak zhubnout vnitřní stehna?

Stehenní sval je velký. Spálí proto poměrně velké množství energie. Stačí ho jen vhodným způsobem rozpohybovat a posílit. Jak na to?

Nezanedbávejte začátek ani konec cvičení

Začněte nejprve rozehřátím organismu a svalů celkově. Dopřejte tělu, aby se okysličilo pomocí jízdy na rotopedu, běhu nebo skákání přes švihadlo. To můžete zvládnout i doma.

Závěr tréninku doplňte protažením. Svaly potřebují zklidnit po námaze, protáhnout. Nikdy nekončete cvičení tak, že prostě přestanete cvičit. Vždy je potřeba zpomalovat postupně.

Tip! Výborný protahovací cvik je motýlek. Sedněte si na zem, spojte plošky nohou k sobě a kmitejte, cvik se pro toto kmitání nazývá motýlek. Zadní část stehen se protáhne tak, že se předkloníte a rukama se přitáhnete za kotníky nebo za lýtka. Zkusit můžete také  překážkový sed (jedna noha natažená dopředu, druhá pokrčená dozadu) a vy se natáhnete poctivě dopředu. Protahovací cviky využijete i v případě, jak zhubnout stehna a lýtka.

Jak zhubnout stehna - cviky

A jaké cvičení zařadit jako hlavní trénink? Dostáváme se k tomu hlavnímu, co se cvičení týká. Ideální cvik, jak zhubnout stehna, jsou tolik oblíbené školní dřepy, výpady a sklapovačky trochu jinak. A aby to nebylo tak jednoduché, nejlepších výsledků dosáhnete s těmito cviky. Jak na ně?

Dřepy

Nohy dejte zeširoka od sebe, širší než je šířka ramen. Do stran směřují špičky nohou i kolena. Záda jsou rovná, bříško zatažené. S nádechem se spusťte dolů, co nejvíce to tělo dovolí, minimálně by to mělo jít až do stavu, kdy kost stehenní a holení svírají pravý úhel, ale klidně i níže. S výdechem pak nahoru.

U tohoto cvičení perfektně využíváte vlastní váhu. Větší intenzity docílíte, když využijete činky nebo posilovací gumy. Opakujte 5-15x za sebou, poté si dopřejte pauzu v délce 60-90 sekund a ještě 2x zopakujte.

Tip! Na YouTube najdete další inspiraci, jaké cviky na stehna provádět, ale také uvidíte, jak se mají dělat správně.

 

Chcete-li si dřepy obohatit a udělat více akční, doplňte pohyb ze dřepu nahoru výskokem. Kolena ale stále směřujte ven, aby se nevtáčela dovnitř.

Rada! Do vašich pravidelných aktivit zapojte i aerobní cvičení. Zkuste kardio trénink 2-3x týdně po bodu minimálně 30-60 minut.

Výpady

Další vynikající cvik jsou výpady. Rozkročte se na šířku ramen, špičky nohou směřují mírně ven. Z tohoto postoje udělejte krok dopředu a zároveň mírně do strany a na přední nohu při tomto cviku dopadněte, přeneste na ni váhu. Tělo spusťte dolů, aby stehno svíralo s kostí holenní pravý úhel. Můžete jít klidně i hlouběji. Vraťte se přenesením váhy zpět a cvik opakujte ještě na druhou nohu. I v tomto případě udělejte 5-15 opakování.

Klasické výpady dopředu můžete doplnit ještě výpadem dozadu, kdy ještě za sebe natáhnete nohu, kterou jste předtím dávali dopředu, a došlápnete na ni. Jistou variantou je také výpad dopředu, ale s tím, že uhnete šikmo a noha půjde zhruba v úhlu 45 stupňů stranou.

V lehu

Nyní si můžete lehnout. Odpočívat ještě ale nebudete. Nohy si zvedněte do vzduchu, aby svíraly s tělem pravý úhel. Roztahujte je do šířky a zase je vracejte k sobě. Nezapomeňte, že je máte mít celou dobu napnuté.

Tip! Protože nápadů na cvičení není nikdo dost, inspirujte se i zde:

Ještě vás trápí, jak zhubnout stehna? Udělejte si vše co nejjednodušší. Jídlo svěřte Ketomixu, cvičení osobnímu trenérovi. A věřte, že není důvod stydět se jít s nadměrnými tuky do posilovny. Trenér pro vás bude zároveň morální podporou a pohlídá, zda jsou cviky prováděny správně.