Jak zhubnout boky?

Přebytečné tuky nevyužité jako zdroj energie se zákeřně ukládají na místech, na kterých se nám esteticky nelíbí. Jedním z trápení, se kterým se potýká snad každý, kdo chce zhubnout, je, jak zhubnout boky. Někdy se zdá, že právě tato partie těla odolává našim snahám o hubnutí nejurputněji. Podívejte se, že i to je možné. Chce to ale opravdu pevnou vůli.

Upřímně si ale přiznejme, že hubnutí samo nepůjde a bude potřeba mu nějak pomoci. Stejně tak počítejte s tím, že změna nenastane za noc. Hlavní krok na cestě, jak zhubnout boky, je vytrvat a nepolevovat. Myslete stále na vysněný cíl a běžte za ním. Berte ale také v úvahu, že hubnutí neprobíhá jen na jednom místě. Čekejte, že se začne měnit celé vaše tělo. Ale to je nakonec dobře, ne? Podívejme se společně, jak zhubnout boky.

 

Ženy a jejich typ postavy

Jak zhubnout boky a břicho trápí především ženy. I když je to u některých jejich jediné trápení s postavou. Všechny ostatní partie jsou vytvarované k jejich naprosté spokojenosti, jen ta “madla lásky” nějak přetékají z kalhot či sukní. Ženy s postavou tvaru hrušky (nebo také je tato postava nazývána jako periferní) se trápí spíše velkými boky, ženy s postavou jablka (nazývané také jako centrální postava) se trápí spíše bříškem.

Ženy s většími boky mohou za své dispozice vděčit genetice. Jak zhubnout boky ale bývá právě u žen s postavou hrušky zdlouhavé. Vždy musí být toto hubnutí spojené se změnou jídelníčku a cvičením. Jedno bez druhého nebude mít potřebný efekt.

Ženy s postavou typu jablko ukládají tuky především dopředu, tedy na břicho a kolem vnitřních orgánů. Tento problém může mít negativní dopad na zdraví a bývá spojený s nemocemi srdce, cév, diabetem, artritidou. Objevuje se i cukrovka, deprese či demence.

Po porodu

Problém s břichem a boky bývá častý po porodu. Nemyslíme tím přímo v době šestinedělí, kdy je jasné, že se tělo teprve ze změny vzpamatovává a břišní svaly se znovu dávají do formy stejně tak jako se kůže po značném roztažení opět vrací k normálu. Vezměte v úvahu, že břišní svaly po dobu těhotenství ochabovaly a kůže měla celých devět měsíců čas na postupné roztažení. Nemůžete chtít změnu ihned. V šestinedělí se ničím takovým jako je povislé břicho či velké boky netrapte.

Na druhou stranu však zbystřete, pokud by se situace nelepšila a vy byste stále vypadala i dva měsíce po porodu jako těhotná. Viník by mohl mít jméno diastáza břišních svalů (neboli rozestup břišních svalů). Břišní stěna je u rozestupu břišních svalů kryta pouze pobřišnicí a kůží.

Rada! Zkuste si lehnout na záda, lehce pokrčte kolena, povolte bříško a mírně nadzvedněte hlavu. V oblasti pupku si nahmatejte okraje přímého břišního svalu. Mezi svaly pak u diastázy ucítíte měkký střed a rozestoupení břišního svalu. V takovém případě vyražte za lékařem a fyzioterapeutem a sami neřeště, jak zhubnout boky.

Hubnutí

Kdo čeká jednoduchý návod, jak shodit boky doma za týden, bude zklamán. Něčeho takového totiž není v oblasti hubnutí možné zdravou a dlouhodobou cestou dosáhnout. Kouzlo spočívá ve dvou zásadních krocích, čímž je změna jídelníčku a zařazení vhodného cvičení. kdokoliv se pustí do drastické změny, obvykle přes jojo efekt nabere vše zpět.

Organismus si tuk nevyužitý jako zdroj energie ukládá na horší časy, kdy se mu bude hodit a kdy nezískává energii z jiných zdrojů. Na vás je, abyste v těle nastolili takový stav, aby si organismus sáhl na tyto zdroje. Z toho se může vycházet i v boji, jak zhubnout boky.

Rada! Získávejte informace, studujte knihy o ketóze, ketodietě, přečtěte si diskuze, abyste znali i zkušenosti ostatních a případně problémy, se kterými se potýkali.

Jak zhubnout boky - jídelníček

Pokud tělu nedodáte zdroj energie, na který je zvyklé, tedy sacharidy, bude nucené hledat cestu pro získání energie z něčeho jiného. A tím jsou tuky. Tuky můžete do těla dostat stravou, ale také si tuky dokáže čerpat z předem připravených zásob, např. na bocích.

Aby k tomu ale opravdu došlo, je potřeba razantně snížit příjem sacharidů. Místo sacharidů, škrobů i cukrů, je potřeba tělo zásobovat kvalitními bílkovinami, vlákninou i tukem. Sestavit si jídelníček, který by splňoval tato kritéria, není nijak zvlášť jednoduché. Ideální je nechat sestavení jídelníčku na odbornících a využít připravené dietní plány i pokrmy určené pro keto dietu.

Keto dieta je založená na příjmu do 50 gramů sacharidů denně. Po několika dnech této stravy tělo přejde na využívání tuků jako zdroje energie a bude v tzv. ketóze. Právě tento stav je to nejlepší, když hledáte, jak zhubnout boky a stehna.

Rada! Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin. Pro správné spalování a průběh ketózy je důležité pít. Doporučuje se až 3 litry neslazených tekutin denně.

Jak zhubnout boky - cviky

Je jasné, že žádné hubnutí nebude fungovat, když se nedoplní pohybem. Ideální je vsadit na aerobní cvičení jako je plavání, běh nebo jízda na kole, a to minimálně třikrát týdně po dobu čtyřiceti minut. Pokud doplníte cvičení ještě powerjógou k posílení svalů a jejich protažení, nebo cvičením pilates, budete mít vyhráno.

Tip! Pokud ale chcete mít jistotu, že máte cvičení na míru, můžete si nechat sestavit přímo tréninkový plán, jak zhubnout nohy a boky.

Do cvičení se klidně můžete pustit i doma. Stačí, když si pro začátek pořídíte podložku. Rozcvičte se pomocí výpadů. Zkuste výpady dopředu, dozadu, ale i do stran. Zatáhněte na cvičení břicho, hlavu držte rovně. Tímto cvičením se rozehřejete a svaly zpevníte.

Rada! Tou nejjednodušší formou je chůze. Obecně se doporučuje denně mít alespoň 10 000 kroků. To je základ pro zdravý životní styl.

Jeden ze základních cviků, které byste neměli vynechat, je zvedání nohou vleže. Lehněte si na bok, rukou se opřete o zem a zvedněte nataženou nohu nahoru, chvíli vydržte, povolte dolů a patnáctkrát zopakujte na každou stranu.

Zkuste i klasické zvedání pánve (té vaší, ne v kuchyni). Lehněte si na záda, ruce natáhněte podél těla a chodidla zapřete celou plochou do podlahy nedaleko hýždí. Zvedněte pánev co nejvýš, přitom zatněte zadek i stehna a vydržte. Opakujte, dokud budete moci. Pak si dejte pauzu a pak zkuste cvik ještě ztížit. Jednu nohu nechejte na podložce, jednu natáhněte a nechejte ji nataženou nad podložkou.

Tip! Načerpejte inspiraci na YouTube. Pomocí cvičení na pouhých 15 minut denně budete mít výsledky jisté:

 

Trávíte většinu času na židli v kanceláři? I v pauze na oběd si můžete dopřát cvičení na boky. Nevěříte? Zkuste to. A jak zhubnout boky v kanceláři? Posaďte se rovně na židli, rukama se chytněte područek. Pak s výdechem zvedněte nohy k břichu. Vraťte je zpátky, ale ne až na zem a nadechněte se. Pak si zkuste takto zacvičit a zvedat jen jednu nohu, poté druhou. V každé krajní poloze vydržte 20 vteřin.

Muži a hubnutí boků

Jak ideálně může zhubnout boky muž? Hodně oblíbené je cvičení pomocí TRX, což je závěsný systém, na kterém se cvičí pomocí vlastní váhy.

Tip! Pro inspiraci se podívejte na těchto 16 cviků s TRX, které vám protáhnou svaly břicha, hýždí a zaberou i na velké boky.

 

Po celou dobu vaší snahy, jak zhubnout boky, mějte na paměti, že dlouhodobý efekt bude mít jen kombinace správné stravy a dostatečného pravidelného pohybu. Vůbec neřešte, jak zhubnout co nejrychleji, protože je to běh na dlouhou trať. A když jsme u toho běhu, pro začátek stačí i pravidelná chůze.