Jak zhubnout v obličeji: 8 tipů jak efektivně zeštíhlit vaši tvář

Přebytečná kila na těle snadno zakryjete správným výběrem oblečení. Tuk v obličeji ale schováte jen těžko. Existuje vůbec způsob jak zhubnout v obličeji?

Jak zhubnout v obliceji_uvodni foto

Zacílit výhradně na obličejové partie bez toho, aniž byste hubli i jinde na těle, prakticky není možné. V dnešním článku najdete ale pár tipů jak k zhubnutí obličeje a jeho zeštíhlení podstatně přispět. Na závěr si nastudujte trochu obličejové gymnastiky, kterou můžete cvičit třeba třeba ve frontě na vánoční stromek.

Tip 1 Kalorický deficit

Abyste zhubli v obličeji, musíte zhubnout po celém těle. Důležité tak je významně snížit kalorický příjem. To, mimo jiné, znamená vyřadit z jídelníčku potraviny, které obsahují příliš mnoho cukru. A naopak zařadit zdravé tuky, hodně zeleniny a protein, který dokáže na dlouhou dobu zasytit. Když nechcete nebo nemáte čas řešit složení jídelníčku, jsou ideální variantou jak zhubnout v obličeji i po celém těle nízkokalorická proteinová jídla KetoMix. Jsou lahodná a připravíte je do pěti minut. Pochutnat si můžete třeba na nízkokalorickém pečivu, polévkách, kaších nebo dokonce chipsech a nízkosacharidové čokoládě. Zkusit můžete i kompletní dietní programy, které KetoMix nabízí.

KetoMix chleba (2)

Tip 2 Dostatek spánku

Správná regenerace ve spánku je dalším způsobem jak zhubnout obličeji. Pomáhá vašemu zdravému fungování, podporuje hubnutí a má vliv i na váš vzhled. Čím jste starší, je těžší spánkový deficit dohánět. Co šlo ve dvaceti snadno, ve čtyřiceti už tak jednoduché není. A dlouhodobá spánková deprivace se na obličeji dříve nebo později negativně projeví. Přispívá i k oslabené imunitě. Dostatek spánku, tedy 7 až 8 hodin denně, je pro krásný a štíhlý obličej absolutně klíčový.

Tip 3 Pozor na sůl

Sůl obsahuje sodík a ten, jak známo, zadržuje vodu v těle, což vašim naducaným tvářičkám nebo dvojité bradě nepřidá. Zabraňuje také vyplavení škodlivých látek a to může způsobit otoky, právě i v obličeji. Řešením jak zhubnout v obličeji je co nejvíc omezit konzumaci soli. Jídlo si připravujte doma a sůl vyměňte za bylinky. Obloukem se vyhněte uzeninám nebo paštikám. Nezapomínejte ani na pitný režim. Denně byste měli vypít 2 až 3 litry. Nejlepší je čistá voda nebo neslazené čaje.

Tip 4 Pryč s toxiny

Váš obličej pomůže vyrýsovat a omladit i detox. Jak na něj? Dodržujte pitný režim, odlehčete jídelníček, vyhněte se alkoholu, omezte kávu, dostatečně spěte. Vaše tělo se začne postupně čistit od všech škodlivých látek. A to další způsob jak zhubnout v obličeji. Celý proces je dobré podpořit bylinkami. Vyzkoušejte třeba bylinnou směs KetoMix nebo přírodní přípravek s výtažkem z ostropestřce KetoMix Detox.

Tip 5 Správné líčení

Zvolit správné líčení je tip pro někoho, kdo má vizáž baculky bohužel danou geneticky. Žádné ostatní návody jak zhubnout v obličeji mu tak ke štíhlé bradě a vystouplým lícním kostem nepomohou. Základní rada zní: v oblasti tváří se vyhněte lesklým přípravkům a používejte raději ty matné. K zeštíhlení obličeje vám mohou pomoci i tzv. kočičí oči, které vytvoříte pomocí oční linky. Vybírejte tmavší odstíny tvářenky, raději hnědou než růžovou, a nanášejte ji jen pod lícní kosti. Optického protažení obličeje dosáhnete i vyčesáním obočí nahoru do výrazného oblouku.

Tip 6 Pijte víc vody

Pití vody je pro celkové zdraví zcela zásadní. Při hubnutí je pak obzvlášť důležité. Pokud před jídlem vypijete sklenici vody, cítíte se sytější. Nesníte tolik jídla a tudíž přijmete méně kalorií, což je dalším z důležitých faktorů jak zhubnout v obličeji. Díky dostatečné hydrataci také tělo odplavuje nežádoucí toxiny. To pomůže proti zadržování vody a možným otokům v obličeji.

Voda

Tip 7 Omezte alkohol

Dát si příležitostně sklenku vína u večeře je v pořádku. Naopak pokud alkoholu holdujete často a ve větším množství, není to správná cesta jak zhubnout v obličeji. Po čase vás při pohledu do zrcadla čekají akorát naducané tvářičky a nejrůznější otoky. Alkohol obsahuje spoustu prázdných kalorií a žádné živiny. Budete tak po něm postupně přibírat a zhubnout v obličeji se vám nepodaří. Při dietě byste alkohol měli vyřadit úplně.

Tip 8 Trocha gymnastiky

Nebojte se, že byste si museli strkat nohu za krk nebo skákat jedno salto za druhým. Nečeká vás ani trénink se stuhou nebo obručí. Jde o obličejovou gymnastiku. Budete-li cvičit pravidelně, nebude se na vás stárnutí pleti projevovat tak rychle. Obličejová cvičení vám mohou také pomoci zbavit se dvojité brady.

Oblicejove cviceni

Jak zhubnout v obličeji tou správnou gymnastikou?

„Není to těžké. Nepotřebujete dokonce žádné cvičební pomůcky. Obličejová cvičení můžete praktikovat kdekoliv a kdykoliv. Ideální je procvičovat obličej několikrát denně po dobu pár minut,“ přibližuje Iva Ceradská, lektorka jógy.

Jako základní návod jak zhubnout v obličeji jsme pro vás vybrali 5 jednoduchých cviků.

KAPŘÍK
Pokud jste milovníkem focení selfie, nebude vám toto cvičení úplně neznámé. Tzv. kapřím obličejem protáhnete a posílíte svaly ve tvářích (lícní svaly).
Jak na to: Vtáhněte tváře a rty co nejvíce dovnitř. Budete u toho vypadat právě jako kapr. Držte po dobu pěti vteřin. Pak uvolněte. Celé několikrát zopakujte.

BALÓN
Určitě jste už někdy v životě nafukovali balónek. Buď jako dítě nebo v dospělosti třeba na nějakou oslavu. Tímto cvičením protáhnete a posílíte celou dolní část obličeje.
Jak na to: S hlubokým nádechem naplníte celá ústa vzduchem. Rty držíte stisknuté k sobě. Tváře i místo pod spodním rtem jsou plné vzduchu právě jako když nafukujete balónek. Držíte po dobu pěti vteřin. Pak vyfoukněte. Celé několikrát zopakujte. Aby vám opravdu žádný vzduch z úst při výdrži neunikal můžete si pomoci přiložením prstů na rty.

JAZYK
Děti vyplazují jazyk neustále. Vy se s tímto cvičením vrátíte do dětství, jen důvod k vyplazování jazyka bude jiný. Toto cvičení je skvělým způsobem jak zpevnit kontury obličeje a zatočit s dvojitou bradou a vráskami na krku.
Jak na to: Mírně zakloňte hlavu, pootevřete ústa a jazyk vyplázněte směrem vzhůru. Vydržte po dobu pěti vteřin. Pak uvolněte a celé několikrát zopakujte.

VÝPLACH
Pokud používáte po čištění zubů ústní vodu, pak je vám technika vyplachování úst dobře známá. Tento cvik formuje tváře a pomáhá zbavit se dvojité brady.
Jak na to: Naplňte ústa vzduchem a přesouvejte ho z jedné strany na druhou. Přesně jako při používání ústní vody. Pokračujte po dobu pěti vteřin. Pak uvolněte a celé několikrát zopakujte.

ZAMRAČENEC
Když se mračíte, obvykle nakrčíte čelo a mezi obočím se vám udělá ošklivá vráska. Při tomto cvičení zamračení využijte právě naopak, proti vráskám mezi očima.
Jak na to: Prostředníček a ukazováček jedné ruky natáhnete a vytvoříte nůžky. Každý z prstů přiložíte na kořen obočí a budete se snažit je roztahovat od sebe. Tedy vyrovnávat vrásku mezi očima. Zároveň se obočí zamračí proti prstům tak, abyste vytvořili protitah. Vydržíte po dobu pěti vteřin. Pak uvolněte. A celé několikrát zopakujte.

Nic se nemá přehánět

Trochu buclatější tváře jsou normální a někdy dokonce nevyhnutelné. Může za to genetika. Máte-li kulatý obličej a dvojitou bradu v rodině, je vysoká pravděpodobnost, že se nevyhnou ani vám. A to i přesto, že se budete řídit všemi našimi tipy jak zhubnout v obličeji.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč