10x výmluvy při hubnutí

Hubnutí je činnost náročná psychicky i fyzicky. Do cílené redukce váhy se nedá skočit jen tak bez plánu. Proto nám nechává v rámci přípravy dostatek času na vymýšlení výmluv. Máte to také tak? 

Přečtěte si nejčastějších 10 výmluv proč nemůžete hubnout. Poznáváte se? Kolik z nich jste už někdy použili sami u sebe? Často se k nim uchylujeme, když nás do hubnutí tlačí okolí. Když se do hubnutí pustíme z vlastního přesvědčení, výmluv nejspíš ubude. Takto vypadají typické výmluvy: 

  • na hubnutí nemám čas,
  • nevím, co jíst, 
  • manželovi se tak líbím,
  • je to genetika
  • na mě nic nezabírá, 
  • cvičení mě nebaví, 
  • po nějaké době jsem přestala hubnout, 
  • nemohu cvičit, protože jsem unavená, 
  • nemám na to peníze, 
  • stydím se. 

1. Na hubnutí nemám čas

Ačkoliv říkáte, že na hubnutí nemáte čas, ve skutečnosti to znamená, že máte spoustu jiných činností, které jsou pro vás důležitější. Nejspíš vás děsí začátek, kdy ani nevíte, jak začít hubnout.

Zjišťování informací bývá na počátku diet složité a zabere nějaký čas. Přitom ale můžete informace studovat průběžně. Při cestě autobusem do práce, při čekání na zastávce, místo čtení Facebooku nebo sledování TikToku. Zkuste si schválně vzpomenout, kdy jste si z některé z těchto sociálních sítí odnesli užitečnou informaci. Místo toho si třeba nastudujte nové recepty, které budou ze zdravých potravin.  

Cvičení je pak jen otázka zvyku. Absolvujte část cest pěšky. Po návratu z práce si vymezte čas na sport. Nikdo po vás nechce každodenní návštěvy posilovny. Pro začátek stačí každý druhý den jakékoliv cvičení o lehčí intenzitě.  

Pokud máte kalendář opravdu nacpaný k prasknutí, dejte si do něj s předstihem i cvičení. Nikdo vám pak na tuto dobu nebude plánovat schůzky. Uvědomte si, že vy jste strůjcem svého času. Nikdo jiný o něm nerozhoduje. 

2. Nevím, co jíst

Zpočátku se může zdát složité vytvořit si vyvážený jídelníček. Nechcete tělu ubližovat, nechcete se trápit hlady, ale přitom vás děsí, že si budete počítat kalorie každého kousnutí. První krok vám pomůže zvládnout ono čtení informací. Druhá možnost je svěřit se do rukou odborníků. Nechte si sestavit plán na hubnutí. Řiďte se ověřenými dietami u kterých víte, že se máte na koho obrátit, když budete ztracení. 

3. Manželovi se tak líbím

Je v pořádku, že se s kily navíc líbíte manželovi nebo partnerovi. Pár kilo nemusí být na škodu, dokonce se někdy říká, že se ve stáří hodí a tělo z nich čerpá energii. Podstatné je, jestli se tak líbíte i vy sobě. Pokud ne, neodvolávejte se na manžela. 

4. Je to genetika

Svádíte nabraná kila na genetiku? Přímo v genech má ve skutečnosti obezitu jen málo osob. Negativně nás ale ovlivňují zvyky posbírané z rodiny v dětství a mládí. Jsou to rodiče, kteří nás učili jíst, sportovat a jak přistupovat ke zdraví. Jsou to prostě návyky, které nás nechtějí pustit ze zajetých kolejí. Vy z nich musíte chtít vystoupit. 

5. Na mě nic nezabírá

Nějakou tu dietu a snahy o hubnutí už máte za sebou. Vždy to skončilo bez úspěchu, nebo jste to prostě po několika dnech snad i týdnech vzdali. Úspěch se nedostavil. Kalhoty o číslo menší jste ani po tomto boji neoblékli. Tak proč to zkoušet znovu? Nechtějte zázraky na počkání. Hubnutí půjde pomalu a postupně stejně jako šla kila nahoru. Ze začátku vám nepůjdou kila dolů, protože vám přibude svalová hmota. Takto je to zcela v pořádku. Vydržte, úspěch se dostaví.

Kolik potřebujete zhubnout?

Lehká nadváha

Máte lehkou nadváhu, tedy BMI mezi 25 – 30? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 4 týdnů. Zbavte se svých pár kil navíc rychle a bez hladu.

4 týdny
98 porcí

Střední nadváha

Máte střední nadváhu, tedy BMI mezi 30 – 35? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 6 týdnů. Zbavte se kil navíc pohodlně, rychle a bez hladu.

6 týdnů
154 porcí

Vyšší nadváha

Máte vysokou nadváhu, tedy BMI mezi 35 – 40? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 10 týdnů. Zbavte se kil navíc rychle a bez hladu.

10 týdnů
252 porcí

Velmi vysoká nadváha

Máte velmi vysokou nadváhu, tedy BMI hodnotu nad 40? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 14 týdnů. Zbavte se kil navíc rychle a bez hladu.

14 týdnů
350 porcí

6. Cvičení mě nebaví

Je pravda, že pokud vás něco nebaví, těžko to budete chtít provádět pravidelně. Bez cvičení se ale zdravé hubnutí neobejde. Přečtěte si, jaké existují sporty a zasněte se, co jste chtěli někdy zkusit. Rádi jste v přírodě? Spojte to s delšími procházkami, kupte si nordic walking hůlky. Jste spíše živel? Co tak orientační běh? Nebo box, případně sebeobrana. U ní zpracujeme nejen na fyzičce, ale uděláte něco i pro své sebevědomí. Inspirujte se našimi tipy pro aktivity za deště

7. Po nějaké době jsem přestala hubnout

Může se stát, že po nějaké době dojde k zastavení hubnutí. Dokonce je to pravděpodobné, pokud věříte ve stále stejnou aktivitu a se stejnou intenzitou. Bude to chtít změnit typ pohybu. Uvidíte, že se ručička na váze brzy zase pohne. 

8. Nemohu cvičit, protože jsem unavená

Když vás někdo posílá cvičit po práci, máte chuť začít křičet, jestli se nezbláznil. Po práci jste tak unavení a vyšťavení, že si cvičení neumíte ani představit. Je jasné, že někdy to prostě nejde. Ale zkuste to. Aspoň trochu pohybu po práci. Vzbudíte endorfiny, budete šťastnější a uvidíte, že i únava ustoupí. Pokud tomu tak nebude, stalo by to za návštěvu lékaře. 

9. Nemám na to peníze

„Viděla jsi, kolik stojí permanentka do posilovny? Tolik přece nemůžu dát. Skupinové cviceni je snad ještě horší,“ stěžujete si kamarádce. Máte pravdu. Některé sportovní aktivity predstavuji pořádný zásah do peněženky. Ale existují i levnější varianty. Stále platí, že chůze je zdarma.

10. Stydím se

Děsí vás představa činek a mučících nástrojů, na kterých nevíte, co dělat? To je pochopitelné. Na prvních několik tréninku v posilovně si zaplaťte trenéra. Vysvětlí vám ideální cviky do začátku. Ukáže vám, jak je provádět správně. A že se bude na vás někdo dívat? Taky se budete dívat, jak ostatní cvičí. Možná se stydíte vyběhnout ven. Že u běhu vypadáte divně a funíte? Spíš to ale funguje tak, že každý běžec, na kterém je vidět, jak překonává sám sebe, má obdiv kolemjdoucích. Opravdu. 

Pokud vám brání zdravotní problémy, zkonzultujte je se svým lékařem. I lidé se srdečními problémy mohou hubnout. Chce to větší kontrolu, plán, případně rovnou pomoc specialisty na pohyb a lékaře dohromady. Ale půjde to. Jen už žádné výmluvy při cvičení. Inspiraci z hubnutí si přečtěte třeba u našich zákazníků a zdravou stravu hledejte na webu iPlody nebo DailyMix.