Voda nebo mléko? S čím mícháte protein vy?

Otázka, zda je lepší k míchání proteinu voda nebo mléko, by se dala přirovnat k Sofiině volbě. Někteří preferují mléko kvůli jemnější a plnější chuti, druzí zase vodu kvůli zdravějšímu trávení. Co je ale lepší pro naše tělo a v jakých chvílích bychom měli sáhnout spíše po vodě?

 

Co je protein a proč je pro tělo důležitý?

Protein je doplněk stravy, který se řadí mezi koncentrované zdroje bílkovin. Ty jsou pro naše tělo velmi důležité. Podporují růst a regeneraci svalů, takže pokud se snažíte zlepšovat své výsledky při cvičení, bílkoviny pro vás budou stěžejní. Protein také snižuje pocit hladu, což může být užitečné hlavně při hubnutí. Existují různé typy proteinových diet, mezi které patří i keto dieta. Bohatá nabídka proteinových jídel, slaného i sladkého mlsání vám dodá velké množství bílkovin.

Zajímavost: Bílkoviny mohou pomoci také udržet stabilní hladinu krevního cukru. Jsou tedy velmi užitečné i pro lidi s cukrovkou.

Práškové proteinové doplňky

Proteinových doplňků najdeme na trhu celou řadu. Mezi ně patří například protein hovězí, rybí, sójový a kaisenový. Pojďme se ale teď zaměřit na nejznámější syrovátkový protein, který je u lidí nejvíce oblíbený. Nejčastěji ho najdete v práškové podobě, ale vyrábí se z něj také tyčinky, sušenky či proteinové drinky. Většinou se k práškovému proteinu přidává voda nebo mléko. Jaká kombinace je ale ta nejlepší?

Vaše vysněná postava je na dosah ruky.
Stačí jen objednat.

Balíček na míru pro ženy

Voda nebo mléko?

Jestli se rozhodujete, zda smíchat proteinový prášek spíše s vodou nebo s mlékem, měli byste zvážit své potřeby a intolerance. Je třeba zdůraznit, že mléko není pro každého vhodné. Mnoho lidí má problémy s trávením laktózy, což je právě cukr obsažený v mléce. Laktózová intolerance může být velmi nepříjemná. Způsobuje nadýmání, bolest břicha, průjem a další trávicí potíže. Pokud máte citlivý trávicí systém, zvolte raději vodu.

Voda je lepší pro:

rychlejší trávení- Protein smíchaný s vodou se rychleji vstřebává do těla. Voda totiž neobsahuje žádné další složky, které by mohly trávení bílkovin brzdit.

lepší trávení- Spousta lidí má problémy s trávením mléčných výrobků. Míchání proteinu s vodou je tak pro ně snazší a šetrnější k trávicímu systému.

Mléko je lepší kvůli:

většímu množství bílkovin- Mléko obsahuje bílkoviny a sacharidy, což se může hodit sportovcům a lidem, kteří pracují na své fyzičce.

plnější a jemnější chuti- Mléko dodává koktejlu plnější chuť díky své krémovosti. A jelikož mléko obsahuje cukr, celková chuť může být i o něco výraznější.

Kolik potřebujete zhubnout?

Lehká nadváha

Máte lehkou nadváhu, tedy BMI mezi 25 – 30? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 4 týdnů. Zbavte se svých pár kil navíc rychle a bez hladu.

4 týdny
98 porcí

Střední nadváha

Máte střední nadváhu, tedy BMI mezi 30 – 35? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 6 týdnů. Zbavte se kil navíc pohodlně, rychle a bez hladu.

6 týdnů
154 porcí

Vyšší nadváha

Máte vysokou nadváhu, tedy BMI mezi 35 – 40? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 10 týdnů. Zbavte se kil navíc rychle a bez hladu.

10 týdnů
252 porcí

Velmi vysoká nadváha

Máte velmi vysokou nadváhu, tedy BMI hodnotu nad 40? Doporučujeme vám pustit se do KetoMix diety na dobu alespoň 14 týdnů. Zbavte se kil navíc rychle a bez hladu.

14 týdnů
350 porcí

Kdy vodu a kdy mléko?

Rozhodující může být i aktivita, při které si proteinový koktejl dopřejete. Pokud se snažíte o hubnutí či udržení váhy, je lepší smíchat protein s vodou. Mléko totiž obsahuje kalorie a sacharidy, které do hubnutí nepatří. Na druhou stranu, pokud se snažíte přibrat na váze nebo na svalové hmotě, bude pro vás vhodnější smíchání proteinu s mlékem. Zvýšíte obsah kalorií a bílkovin a budete mít svaly jako Pepek námořník.

Je důležité si uvědomit, že smíchání proteinového prášku s vodou nebo s mlékem neovlivňuje jeho účinky na tělo. Bílkoviny jsou stále stejně důležité pro regeneraci a růst svalů, bez ohledu na to, jestli u vás vyhraje voda nebo mléko.

Pekáč buchet se peče v kuchyni, tak pojďte hubnout s námi.

Balíček na míru pro MUŽE