Snídaně na vidličku à la "míchaná vejce"

Snadný a zdravý začátek dne? To je snídaně s nízkým obsahem sacharidů.

Pro udržení stabilní hodnoty energetického příjmu a pro správný chod organismu je nutné začít den snídaní. To už dnes ví skoro každý. Při nízkosacharidové dietě byste měli snídat nejlépe do 30 minut od probuzení. Tím nastartujete svoje tělo a snadněji začnete hubnout. Je třeba dbát na výběr potravin a pečlivě si hlídat dostatečný přísun živin, jako jsou bílkoviny, minerální látky a vitamíny. Nízkosacharidová snídaně s vyšším obsahem bílkovin je skvělým startem do nového dne. Nebudete po ní mít dlouho hlad a budete plni energie.

Tip! S naším novým receptem na „míchaná vejce“ budete mít připravenou zdravou snídani plnou bílkovin a minimem sacharidů během 2 minut. K přípravě vám stačí KetoMix omeleta s příchutí slaniny a sýra, cibule, houby, olej a voda..

 

Vajíčko - malý zázrak?

Vajíčko ve skořápce v syrovém stavu váží běžně 50-60 gramů. Co všechno konzumací vejce tělo získá?

Výživové údaje vajíček:

  • bílkoviny 6 gramů,
  • sacharidy 0,47 gramů
  • tuky 5 gramů,
  • vápník 27 mg.

Klady vajíček jsou ve velmi nízkém obsahu sacharidů a vysokém podílu bílkovin. Ke snídani jsou vajíčka v dietě perfektní volbu. Bílkoviny v něm obsažené jsou plnohodnotné, takže obsahují všechny esenciální aminokyseliny. Kromě toho obsahují vitamíny A, D, E, B, B12 a z minerálních látek třeba draslík, fosfor i železo. Druhou stranou této mince je cholesterol. Toho ve vajíčku najdete 150-340 mg. Současně také obsahují lecitin, který cholesterol zase snižuje. Takže jejich konzumace se bát nemusíte.

Tip! Věděli jste, že jedna dávka SimplyMix má více bílkovin než 3 vajíčka? Vyzkoušejte ji..


Podívejte se i na jiné přípravy vajíček v našich receptech