Snídaně na vidličku à la "míchaná vejce"

Snadný a zdravý začátek dne? To je snídaně s nízkým obsahem sacharidů.

Pro udržení stabilní hodnoty energetického příjmu a pro správný chod organismu je nutné začít den snídaní. To už dnes ví skoro každý. Při nízkosacharidové dietě byste měli snídat nejlépe do 30 minut od probuzení. Tím nastartujete svoje tělo a snadněji začnete hubnout. Je třeba dbát na výběr potravin a pečlivě si hlídat dostatečný přísun živin, jako jsou bílkoviny, minerální látky a vitamíny. Nízkosacharidová snídaně s vyšším obsahem bílkovin je skvělým startem do nového dne. Nebudete po ní mít dlouho hlad a budete plni energie.

Tip! S naším novým receptem na „míchaná vejce“ budete mít připravenou zdravou snídani plnou bílkovin a minimem sacharidů během 2 minut. K přípravě vám stačí KetoMix omeleta s příchutí slaniny a sýra, cibule, houby, olej a voda..

 

Vajíčko - malý zázrak?

Vajíčko ve skořápce v syrovém stavu váží běžně 50-60 gramů. Co všechno konzumací vejce tělo získá?

Výživové údaje vajíček:

  • bílkoviny 6 gramů,
  • sacharidy 0,47 gramů
  • tuky 5 gramů,
  • vápník 27 mg.

Klady vajíček jsou ve velmi nízkém obsahu sacharidů a vysokém podílu bílkovin. Ke snídani jsou vajíčka v dietě perfektní volbu. Bílkoviny v něm obsažené jsou plnohodnotné, takže obsahují všechny esenciální aminokyseliny. Kromě toho obsahují vitamíny A, D, E, B, B12 a z minerálních látek třeba draslík, fosfor i železo. Druhou stranou této mince je cholesterol. Toho ve vajíčku najdete 150-340 mg. Současně také obsahují lecitin, který cholesterol zase snižuje. Takže jejich konzumace se bát nemusíte.

Tip! Věděli jste, že jedna dávka SimplyMix má více bílkovin než 3 vajíčka? Vyzkoušejte ji..


Podívejte se i na jiné přípravy vajíček v našich receptech


92667942_615352669020886_8350662951782318080_n
Autor článku
Tereza Vincourová

Vystudovala veřejnou správu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po škole působila 5 let u Českých drah, kde se věnovala marketingu a nákupu mediálního prostoru. Již 15 let je vegetariánkou a zajímá se o zdravý životní styl a správnou životosprávu. Kromě toho se věnuje také ilustraci knih nebo malování. Má za sebou 5 autorských výstav. Věnuje se také hudbě, konkrétně hře na klavír, basovou kytaru a zpěvu.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč