Čekanka aneb k čemu je čekankový sirup?

Čekanka je až metr vysoká rostlina, která patří do čeledi hvězdnicovitých. Její latinský název je Cichorium intybus a pochází z oblasti Středomoří. Čekanka se pěstuje pro své kořeny, které mají mnoho zdravotních přínosů. Mezi nejznámější produkty z čekanky patří čekankový sirup, který se vyrábí z kořenů této rostliny. Čekankový sirup má vynikající chuť a je oblíbeným doplňkem k různým nápojům, vaření, pečení nebo dochucování.

Výroba čekankového sirupu

Čekankový sirup se vyrábí z kořenů čekanky, které jsou nejprve očištěny a nakrájeny na menší kousky. Poté se kořeny suší a praží, aby se z nich získal extrakt. Tento extrakt se následně smíchá s vodou a cukrem a vaří se na mírném ohni, dokud nevznikne hustý sirup. Hotový sirup se pak plní do lahviček a může být skladován několik měsíců.

4Slim Čekankový sirup obsah:

 • Bez lepku,
 • bez laktózy,
 • bez přidaných cukrů,
 • vysoký obsah vlákniny,
 • neobsahuje konzervanty.

Zdravotní přínosy čekanky a čekankového sirupu

Čekanka a čekankový sirup by nám měli pomoci s následujícím. Mezi nejvýznamnější patří podpora trávení a detoxikace organismu. Čekanka totiž obsahuje inulin, který podporuje tvorbu prospěšných bakterií ve střevech a zlepšuje trávení. Díky své detoxikační schopnosti pak čekanka pomáhá vyplavovat z těla škodlivé látky a měla by  tak snížit riziko vzniku zánětlivých onemocnění.

Další zdravotní přínosy které by čekanka a čekankový sirup měl mít

 • Snížení hladiny cholesterolu v krvi.
 • Podpora funkce jater.
 • Zlepšení krevního oběhu.
 • Podpora imunitního systému.
 • Snížení krevního tlaku.
 • Pomoc při hubnutí.

Závěr

Čekanka a čekankový sirup jsou skvělým přírodním zdrojem například minerálních látek, vlákniny a hořčíku. Obsahují mnoho prospěšných látek. Čekankový sirup je super volbou pro většinu lidí Čekankové sirupy většinou neobsahují tuky, lepek, laktózu ani přidané cukry. S čekankou a čekankovým sirupem tak můžete zlepšit své trávení, detoxikovat svůj organismus, snížit hladinu cholesterolu a krevního tlaku a posílit svůj imunitní systém.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč