Salát s konjakovou rýží a pečeným květákem

Ketonová dieta není žádný druh drastické diety, u které se budete trápit a vynechávat vaše oblíbené pokrmy a potraviny. Příprava rychlého a vyváženého oběda nebo večeře je jednodušší, než si myslíte, a to díky KetoMixu. Stačí vám k tomu zelenina, kterou keto dieta povoluje a naše oblíbené konjakové těstoviny. A dnes si společně připravíme opravdu jednoduchý recept na salát s konjakovou rýží a pečeným květákem. Můžete si na něm pochutnat od 1. fáze KetoMix diety. Tak pojďme na to!

Rada! Věděli jste, že konjak je rostlina pocházející z Japonska a konzumuje se tam už po staletí? Je to skvělá potravina, která pomáhá při redukci váhy.

Co budete potřebovat na 1 porci:

Postup:

Konjakovou rýži je potřeba propláchnout vodou, aby se odstranilo typické aroma. Květák nakrájejte na menší růžičky, zakápněte olejem a posypte kmínem. Předehřejte si troubu na 200 °C a květák dejte péct na 20 až 25 minut. Na malé kousky nakrájejte sušená rajčata a koriandr nasekejte nadrobno. Do velké mísy dejte uvařenou rýži, upečený květák, sušená rajčata, listy salátu a koriandr. Pořádně promíchejte, aby se spojily všechny ingredience. Na závěr dle chuti salát osolte a opepřete. Jednoduché, že?

Tip! Zapomeňte na hodiny strávené v kuchyni a připravte si tyto rychlé recepty.

Dietní recepty už dávno neznamenají, že musíte nakoupit potraviny, které vám nechutnají a trápit se při každém soustu. Stačí nahradit některé nezdravé potraviny, za ty zdravější. To se může zprvu zdát jako nadlidský úkol, ale pokud to zkusíte, tak zdravé jídlo se stane samozřejmostí ve vašem jídelníčku. My vám k tomu trochu pomůžeme. Tyto zdravé recepty vám pomohou s jídlem na celý den. Od snídaně až po večeři. Tak s chutí do toho!