Monika to zvládla a konečně zatočila s jojo efektem!

Jmenuji se Monika a je mi 35 let. S váhou bojuji odjakživa. Začalo to především v pubertě. Spolužáci, jak je známo, umí být oškliví, a ani já jsem se nevyhnula posměškům. V mém případě kvůli váze. Už tehdy mě to nakoplo k tomu začít se sebou něco dělat. Bohužel jsem se tenkrát vydala nesprávným směrem.

promena_monika (1)

Svůj jídelníček jsem omezila maximálně na jedno jablko za den. A aby šla kila dolů ještě rychleji, přidala jsem i běh. Za měsíc a půl jsem zhubla 20 kg, což dnes už vím, že nebylo správně. A vzalo si to na mně své následky. Ztratila jsem menstruaci a zničila si žlučník, který musel pryč. Váhu jsem si dlouho držela, ale i přesto přišel jojo efekt. A nabrala jsem ještě dvakrát více.

Proto jsem musela začít znovu. Už to nebylo sice o jednom jablku za den, ale o tom jíst, co nejméně. Spíše zeleninu. Opět jsem zhubla, ale váha mi dlouho nevydržela. Začala jsem více jíst a pomalu se vrátila do starých kolejí.

Když jsme se s partnerem snažili o miminko, nešlo to. A tak jsme podstoupili IVF. To mi na váze rozhodně neprospělo. Užívání hormonů, snížená funkce štítné žlázy, zavodnění – to vše bylo pro moje tělo katastrofa. Letos v dubnu jsem si řekla dost!

Blížily se Velikonoce, takže samé chlebíčky, řízky a tak podobně. Má vůle mi ale už nedovolila více podléhat jídlu a objednala jsem si KetoMix. Začala jsem s dietou, i když jsem tomu ze začátku moc nevěřila. Ale k mému překvapení jsem už po týdnu cítila změny. Nejdříve jsem nedokázala pochopit, že mohu jíst 5x denně a hubnout. Moje motto vždy bylo – nejez a zhubneš.

monika-promena

První dny diety nebyly moc jednoduché. Cítila jsem se slabě a podrážděně. Ale v dalších dnech se mi navrátila chuť a vše už šlo hladce. První fázi jsem držela 8 týdnů. Poté jsem přešla do fáze druhé, do které se mi popravdě nechtělo, protože F1 byla, co se týče přípravy, pohodlnější. Ale i tak jsem se řídila dietním plánem s kuchařkou KetoMix a vše nakonec zvládla. Nyní jsem ve stabilizační fázi a kila jdou dolů pomaleji, ale jdou!

Snažím se jíst samé zdravé potraviny a hlavně dodržovat pravidelnost jídla s odstupem 3 hodin. Má cesta hubnutí ještě nekončí. Do mé vysněné váhy zbývá shodit ještě kousek. Ale věřím, že to zvládnu, když už jsem se díky KetoMixu dostala tak blízko.

Ještě jednou KetoMixu děkuji za uvědomění, že dieta není o hladovění, ale o pravidelnosti a přehodnocení jídelníčku i do budoucna. Ostatním, kdo s KetoMixem začínáte, držím palce, protože to opravdu funguje!

Monika