Ketonová dieta a pohyb

Pokud začínáte s dietou a doposud jste nebyli zvyklí pravidelně cvičit, mohou vás myšlenky na pohyb odrazovat. Možná proto jste také zvolili KetoMixu dietu, jelikož její pravidla jsou jednoduché a je opravdu efektivní na spalování tuku i bez sportu.

Ketonová dieta a pohyb

Pravda je však taková, že alespoň malá aktivita je k udržení dobrého zdraví nezbytná. A pohyb byste tedy neměli zanedbávat ani v průběhu této diety. Pokud jste se doposud nebyli zvyklí cvičit nebo se jinak hýbat, začátek nepřehánějte. Stačí svižnější vycházka na čerstvém vzduchu, častější procházky se psem, práce na zahradě nebo lehká protahovací cvičení – založené třeba na prvcích jógy. Aby se vám se cvičením dobře začínalo, připravili jsme pro vás seriál videí s názvem „Protáhni se s KetoMix“. Během pár minut vás naučíme správně dýchat a díky nenáročným cvikům si tělo opravdu pořádně protáhnete.

Udělejte si z pohybu spojence

Pokud chcete žít zdravěji, zařaďte pohyb do vašeho života pravidelně – udělejte si z něj spojence. Po dietě vám totiž právě pohyb může dobře posloužit k tomu, abyste si vaši vysněnou postavu udrželi. Kromě toho, je známé, že cvičení přináší kromě pohody fyzické i tu psychickou. Při sportu nebo jiné pohybové aktivitě se vám totiž do těla začnou uvolňovat endorfiny. Jinak řečeno také hormony štěstí, které navozují dobrou náladu a uvolnění. Při pohybu se tedy zbavíte i stresu. A to už za to stojí.

Pohyb a začátek KetoMix diety

V počátku KetoMix diety, když výrazně omezíte sacharidy a můžete pociťovat příznaky „keto chřipky“, je vhodné pohyb zařazovat střídmě, abyste své fyzické „nepohodlí“ ještě nezhoršovali. Ale ve chvíli, kdy toto období budete mít za sebou, začněte se alespoň trochu hýbat. Vy zdatnější můžete cvičit bez omezení, tak, jak jste byli dosud zvyklí. Díky pohybu podpoříte výraznější spalování tuku, a lepšího výsledku tak můžete dosáhnout za kratší čas.

Jaký pohyb zvolit?

Při KetoMix dietě se můžete věnovat všem druhům aktivit – podle toho, čeho jaký je váš cíl. Pro rychlejší spalování většího množství tuku je skvělou volbou aerobní aktivita jako třeba svižná chůze, nordic-walking nebo lehký jogging. Zakázaný není ani silový trénink s velkou zátěží, menším počtem opakování a většími přestávkami mezi sériemi nebo objemový trénink s větší zátěží, opakováním cviků mezi 8 až 12 a kratšími přestávkami mezi sériemi. Jestli chcete rozvíjet svou vytrvalost, vrhněte se do vysoce intenzivních tréninků jako je například HIIT nebo kardio trénink ve střední tepové frekvenci.

Hýbat se je dobré a je vlastně jedno, do jakého typu sportu nebo pohybu se pustíte. Důležité je začít a vytrvat.

 


nahled magazin MP
Autor článku
Marie Petrovová

Zvídavost a láska k psaní ji dovedly k žurnalistice. Úspěšně vystudovala Akademii žurnalistiky a nových médií. Už během školy navštěvovala několik stáží v mediálních domech či České televizi. Tam se po absolutoriích rozhodla zakotvit. Nakonec ji osud dovedl k public relations a marketingu. Zůstala tak nadále věrná světu médií jen z druhé, pro ni barevnější, strany. Svůj čas nejraději tráví s rodinou a přáteli. Nejoblíbenější sportovní aktivitou je pro ni jóga, díky které může propojit ducha i těla. Své štěstí neustále objevuje v okamžicích.