Desatero tipů pro začátečníky: Jak se připravit na ketogenní dietu

Ketogenní dieta se stává stále populárnější volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout. Oproti jiným dietám nečekejte okamžité zázraky, ale spoléhejte na osvědčený a výzkumy podložený způsob, jak zhubnout. Navíc, ztráta nechtěných kilogramů pomocí tohoto typu diety může být relativně rychlá. V tomto článku najdete deset důležitých faktů, které byste měli znát, abyste dokázali úspěšně zhubnout s KetoMixem a měli radost z lepší kondice a zdraví.

KetoMix dieta může být zpočátku náročná, jako ostatně všechny začátky v životě. Je to dané velkou změnou v jídelníčku. Na rozdíl od běžné stravy dochází k výraznému omezení příjmu sacharidů, což vede k přechodu těla na tzv. ketolátky, které tělo produkuje z vlastních zásob - z tuků. Výsledkem je poměrně účinná dieta, u které může být pozorován úbytek váhy již třetí den od zahájení. Jak se ale na tuto změnu připravit?

1/ Vytvořte si seznam potravin, které jsou povolené a zakázané       

KetoMix dieta omezuje příjem sacharidů. To znamená, že byste měli vyřadit ze stravy všechny sladkosti a sladké nápoje. Stejně tak je třeba se vyhnout konzumaci většiny ovoce, které obsahuje mnoho sacharidů, i když je bohaté na vitamíny.

Je důležité si uvědomit, že sacharidy nejsou jen cukr. Vyskytují se i v mnoha jiných potravinách, jako jsou luštěniny, pečivo, těstoviny a některé druhy zeleniny.

Pro usnadnění vaší stravovací rutiny je vhodné vytvořit si seznam potravin, které jsou povolené a seznam těch, které jsou zakázané. Umístit je můžete tam, kde na ně bude dobře vidět a nebudete muset neustále přemýšlet, co můžete a co ne.

2/ Naučte se, jaké tuky jsou zdravé

Když se rozhodnete pro ketonovou dietu, měli byste si uvědomit, že ne všechny tuky jsou stejné. Některé zdroje tuků jsou prospěšné pro vaše tělo, zatímco jiné mohou vašemu zdraví uškodit. Je důležité se připravit a naučit se, které tuky byste měli zařadit do svého jídelníčku a v jakém množství.

Existuje několik zdravých zdrojů tuků, které by neměly ve vašem jídelníčku chybět, jako například avokádo, ořechy, různá semínka a olivový nebo řepkový olej.

3/ Zbavte se strachu z proteinu

Proteiny také nazývané bílkoviny. Jsou základní stavební jednotkou těla a důležitým zdrojem energie. Jsou nezbytné pro tvorbu svalové hmoty, podporují správné fungování imunitního systému a obnovu buněk v těle. Kvalitní proteiny se nachází například v libovém masu, mléčných výrobcích, semínkách a oříšcích.

Buďte opatrní! Pokud se snažíte zhubnout a máte nedostatek proteinů, může dojít k úbytku svalové hmoty a tím i k zpomalení metabolismu. Proces redukce váhy pak probíhá velmi pomalu.

4/ Dávejte si pozor na průmyslově zpracované potraviny

Jedna z nejdůležitějších a zároveň nejjednodušších věcí, kterou můžete pro své zdraví udělat, je sledovat složení výrobků, které jíte. Kompletně vynechejte průmyslově zpracované potraviny s vysokým obsahem sacharidů, které jsou plné chemických látek, cukrů, soli a konzervantů. Pokud chcete udržet štíhlou postavu a zdravé tělo i po skončení diety, měli byste zařazovat do svého jídelníčku výhradně stravu bez zbytečných chemikálií a kvalitní základní potraviny, jako jsou libové maso, ryby a mořské plody, zelenina, ovoce, ořechy, semínka, kvalitní oleje a vejce.

5/ Keto hubnutí a nápoje

KetoMix dieta není pouze o jídle, ale také o tom, co pijete. Správný pitný režim je důležitý od samého začátku diety, protože ovlivňuje váš proces hubnutí. Zapomeňte na sladké limonády a ovocné šťávy. Nahraďte je osvěžujícím nápojem bez cukru. Ideální jsou čistá voda nebo bylinkové čaje, které mohou podpořit hubnutí.

6/ Sdílejte svůj proces hubnutí s okolím

Řekněte o svém plánu zhubnout rodině a přátelům. Budete mít někoho, na koho se můžete spolehnout, když vám dojde motivace a počáteční odhodlání. Najděte si parťáka, který s vámi bude tuto výzvu sdílet. Může to být kamarádka, partner nebo kdokoliv, s kým můžete vše prožívat. Budete se vzájemně podporovat, hlídat a dodávat si potřebnou kuráž. Ve dvou se to lépe hubne.

7/ Uvědomte si příčiny vedlejších účinků

V prvních dnech KetoMix diety se může vyskytnout tzv. sacharidová chřipka. Mezi její příznaky patří bolest hlavy, únava, malátnost, nesoustředěnost a nevolnost. Je to reakce organismu na snížení množství sacharidů. Jedná se však o přechodný stav, který trvá jen pár dní. Poté se procesy v těle stabilizují a všechny potíže zmizí. Budete se naopak cítit mnohem lépe. Zbavíte se chuti na sladké, zlepší se vám střevní mikroflóra i pleť a pocítíte příval energie.

Nezapomeňte! Na úlevu od příznaků sacharidové chřipky si můžete dopřát ketodrink s příchutí pomeranče.

8/ Přijměte hubnutí jako změnu životního stylu

I když se jedná o týdenní keto hubnutí, neměli byste KetoMix dietu vnímat pouze jako krátkodobý dietní plán, který vám pomůže získat štíhlejší postavu. Jedná se o celkovou změnu životního stylu, které vám KetoMix pomůže dosáhnout. Na konci této cesty nejenže dosáhnete svého cíle, co se týče postavy, ale získáte také zdravější tělo, které již nebude trápeno předchozími neduhy.

9/ Předejděte jojo efektu

Jojo efekt je pro většinu lidí, kteří drží jakoukoliv dietu, obávaným strašákem. Bohužel se často stává, že po úspěšném dokončení diety má většina lidí tendenci si trochu přizpůsobit stravovací návyky a vrátit se k zlozvykům, což vede ke ztrátě dosažených výsledků a přibírání na váze.

Zapamatujte si! Pokud nebudete přemýšlet o svém životním stylu v dlouhodobém horizontu, udržení nové váhy bude obtížné.

10/ Připravte se na období po keto hubnutí

KetoMix dieta, stejně jako jakýkoliv jiný druh hubnutí, má svůj začátek i konec. Je důležité do své stravy postupně zařazovat sacharidy a udržovat energeticky vyvážený jídelníček. Pravidelný pohyb patří k zdravému životnímu stylu. Pokud se budete věnovat pravidelné sportovní aktivitě a po ukončení diety přejdete na nízkosacharidovou stravu, máte takřka zaručenou budoucnost ve zdravém a štíhlém těle.