Obložené chlebíčky

Větší než jednohubka a menší než klasický obložený chléb, to je český chlebíček. K vánočním svátkům chlebíčky patří stejně neodmyslitelně jako cukroví, vánočka nebo kapr s bramborovým salátem. Žádná oslava se bez chlebíčků neobejde. A to platí i pro četná vánoční setkání s rodinou nebo přáteli, kde pohoštění v podobě chlebíčků najdete na stole téměř vždy. Připravili jsme pro vás několik receptů, jak si tuto dobrotu na dvě až tři kousnutí připravit i v keto verzi, která nenaruší vaši dietu.

Pečivo na chlebíčky

Dobré obložené chlebíčky dělá i dobré low carb pečivo. A nejlepší je čerstvé. Že to nejde s dietou dohromady? Ale kdepak! Upečte si proteinové housky nebo bezlepkový proteinový chléb. Chutnají skvěle a bez obav o vaši váhu s nimi připravíte výborný nadýchaný vánoční chlebíček s křupavým okrajem. Chlebíčky se pak stanou vítaným občerstvením pro všechny návštěvy.

Co budete na chlebíčky potřebovat:

Postup:

Proteinové housky nebo proteinový bezlepkový chléb připravte podle návodu na obalu.

Chlebíčková klasika

Tento klasický chlebíček si vychutnejte už od 1. fáze KetoMix diety. Dopřát si můžete maximálně 1 porci denně.

Co budete potřebovat na 2 porce:

  • 100 g nízkotučného tvarohu,
  • 1 jarní cibulku, nakrájenou najemno,
  • pažitku,
  • sůl a pepř,
  • 1 plátek kvalitní šunky,
  • 1 vejce, uvařené natvrdo,
  • KetoMix Vajonézu,
  • mikrobylinky na ozdobu.

Postup:

V misce smíchejte tvaroh, jarní cibulku a pažitku. Osolte a opepřete podle chuti. Pomazánkou namažte pečivo na chlebíčky a každý kousek obložte plátkem šunky a vajíčkem, které pocákejte Vajonézou. Chlebíčky ozdobte mikrobylinkami.

Foto 2

Obložený chlebíček s pestem

Pesto miluje asi každý. Recept na tento chlebíček je určen pro 1. fázi KetoMix diety.

Co budete na chlebíčky potřebovat na 2 porce:

Postup:

Každý kousek low carb pečiva potřete bazalkovým pestem, ozdobte půlkami vlašských ořechů, dresinkem Česnek a bylinky a pár lístky čerstvé bazalky. Chlebíčky budou vypadat s vlašským ořechem nahoře skvěle.