Cukroví na tyčce ("Cakepops")

Zkuste letos na Vánoce něco netradičního. „Cakepop“ je vlastně malý dortík na tyčce. Pěkně vypadá a skvěle chutná. Dá se připravit pečený i nepečený. Nejlepší zpráva je, že jde o cukroví, na které nebudete muset jen smutně koukat, protože zrovna držíte KetoMix dietu. Tedy, pokud si je připravíte podle našich receptů. 

Jako u každé diety i zde platí všeho s mírou. U receptů povolených od 1. fáze KetoMix diety, doporučujeme maximálně 1 porci cukroví denně.

Cukroví na tyčce-cakepops

Co budete potřebovat na MANDLOVÉ CAKEPOPS na 7 porcí:

Postup:

Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Opatrně po částech vmíchejte mouku, mandle, vaječné žloutky a vanilkovou příchuť. Vzniklé těsto nalijte na plech. Pečte při 180 stupních asi 10 minut. Vychladlý korpus nadrobte najemno, přidejte změklé máslo a spojte dohromady. Ze vzniklé hmoty tvarujte kuličky, stromečky nebo jiné vánoční motivy. Vzniklé tvary dejte na minimálně 15 minut ztuhnout do mrazáku. Každý kousek napíchněte na kratší špejli. Pokud chcete, můžete ještě ponořit do rozpuštěné čokolády a posypat sekanými mandlemi. Poté dejte cukroví ztuhnout do lednice.  

Recept je vhodný od 1. fáze KetoMix diety.

Co budete potřebovat na KOKOSOVO-ČOKOLÁDOVÉ CAKEPOPS na 7 porcí:

Postup:

Všechny ingredience smíchejte dohromady a vypracujte těsto. To zabalte do potravinové folie a dejte odpočinout alespoň na 2 hodiny do lednice. Z těsta tvarujte kuličky, stromečky nebo jiné vánoční motivy. Vzniklé tvary dejte na minimálně 15 minut ztuhnout do mrazáku. Každý kousek napíchněte na kratší špejli. Pokud chcete, můžete ještě ponořit do rozpuštěné čokolády a posypat strouhaným kokosem. Poté dejte cukroví ztuhnout do lednice.  

Recept je vhodný od 2. fáze KetoMix diety. Lze s ním nahradit povolenou porci ořechů.

Co budete potřebovat na SKOŘICOVÉ CAKEPOPS na 3 porce:

  • 60 g Arašídový krém,
  • 30 g mandlové mouky,
  • ¼ lžičky skořice,
  • bílá čokoláda bez cukru na ozdobu, rozpuštěná (nemusí být).

Postup:

Všechny ingredience smíchejte dohromady a vypracujte těsto. To zabalte do potravinové folie a dejte na chvíli odpočinout do lednice. Z těsta tvarujte kuličky, stromečky nebo jiné vánoční motivy. Vzniklé tvary dejte na minimálně 15 minut ztuhnout do mrazáku. Každý kousek napíchněte na kratší špejli. Pokud chcete, můžete ještě ponořit do rozpuštěné čokolády. Poté dejte cukroví ztuhnout do lednice.  

Recept je vhodný od 1. fáze KetoMix diety. Lze s ním nahradit povolenou denní dávku ořechů.