Výživová poradkyně doporučuje KetoMix

Výživová poradkyně Táňa Řeháková se, jako mnoho dalších, nadchla do KetoMix diety. Přečtěte si její cestu k této dietě.

Výživová poradkynÄ doporuÄuje KetoMix

Táňa Řeháková se o sebe a svou váhu stará celý život. I proto by jí dnes málokdo tipoval necelých 60 let. Vystudovala Střední potravinářskou školu, která jí předurčila to, čím se bude po zbytek svého života zabývat. Zdravá strava ji provází v celé dosavadní kariéře. Vydala knihu, týkající se zdravé výživy a nesmyslně držených diet. Pořádá semináře a workshopy, kurzy a školení a snaží se pomoci lidem, kteří chtějí se svými kilogramy navíc něco udělat. Táňa se, jako mnoho dalších, nadchla do KetoMix diety.

Táňo, s tvými znalostmi a tím co víš o stravování, držela jsi někdy dietu?

Jasně, že ano. Poprvé to bylo myslím, když mi bylo něco kolem dvaceti let. Najednou jsem prostě nenatáhla kalhoty přes zadek. Vzpomínám, že jsem si tenkrát říkala, že jsem je asi vyprala na vysokou teplotu. Dodnes se tomu musím smát. Když mi došlo, že chyba není v pračce, poprvé jsem se rozhodla pro radikální změnu jídelníčku. A už tenkrát jsem ze stravy úplně vyloučila cukr. Váhu jsem si hlídala a v oblasti výživy jsem se vlastně od té doby soustavně vzdělávala. Myslela jsem, že to tak prostě bude navždy.

A nebylo?

Starala jsem se o to, co jím. Tvořila jídelníčky pro děti i nemocné civilizačními chorobami, výrazně jsem dbala na zdravou výživu sebe i své rodiny. Jenže jak už to v životě chodí, osud to chtěl trošku jinak. Nejprve přišel úraz kolene, který mne vyřadil na nějakou dobu ze sportu. Do té doby jsem jezdila na kole, milovala jsem turistiku. Ale prostě to nešlo. A když jsem se z toho oklepala, čekal na mne další úraz. Znovu koleno a k tomu ještě zlomená noha a rozdrcené zápěstí. S tímhle jsem nemohla počítat se sportem na hodně dlouhou dobu. Absolvovala jsem několik operací a bez pohybu jsem nabrala pěkných pár kilo.

Vypadlo to, že celoživotní snaha je díky úrazům, mým dispozicím po rodičích a věku v háji. Začínala jsem pomalu rezignovat, protože mé finty na udržení váhy bez pohybu už nějak nefungovaly. Když jsem byla doma, stále jsem něco vařila a taky uzobávala. Cítila jsem se ale nemožně a strašně nemotorně. Nadváha mě pomalu vyřazovala ze společnosti, nikam se mi nechtělo. Stát před šatníkem a ve všem oblečení si připadat jako Droběna z Popelky mě otravovalo. 

Takže v tu chvíli přišel KetoMix?

Jídelníčky, které jsem celý život prosazovala, byly v podstatě třetí fáze ketonové diety. Jeden takový jsem vytvářela i pro předního českého herce a režiséra. Jednou mi řekl, že mu jídelníček chutná, ale váha jde dolů pomalu a on spěchá kvůli natáčení filmu. A tak jsem mu nasadila ketonovou dietu. A v tu chvíli jsem se postavila i před svou vlastní osobní výzvu. Cítit se být Droběnou a přitom jiným říkat, jak mají jíst, to bylo jako kázat vodu a pít víno. Do té doby jsem s kompletní nízkosacharidovou dietou neměla zkušenosti. A tak jsem byla zvědavá.

Vzhledem k tomu, že spolu teď tady mluvíme, asi vše zafungovalo tak, jak mělo.

To rozhodně. Během prvních dvou měsíců jsem zcela bez problémů ztratila mnoho kil. První fázi jsem byla pouhých 14 dní a bylo fantastické pozorovat, jak se za tak krátkou dobu začalo všechno měnit. Zase jsem se mohla víc hýbat a tlak mi z hraničních hodnot klesl na vzorných 120 na 80. Přitom jsem vůbec neměla pocit, že držím nějakou dietu. KetoMixu se podařilo rozhýbat můj spící metabolismus a vlít mi do žil optimismus. Kila šla dolů dál, ač jsem si pochutnávala na dvou bílkovinných jídlech denně a k tomu vytvářela ze základů omelet, polévek a kaší řadu různých receptů, které mi chutnaly. Za pět měsíců jsem se dostala opravdu na pěknou váhu. A pořád hubnu dál. V první fázi jsem byla čtrnáct dní, ve druhé dva měsíce a teď, ve fázi třetí můj metabolismus funguje zase tak, jak má. A kila jdou pomaličku ještě stále dolů. Občas si dál dávám KetoMix pro potěšení a rychlé občerstvení. Taky mě těší předávat zkušenosti s KetoMix dietou dál.

Takže jste byla spokojená?

Více než to, jsem z výrobků KetoMix nadšená. A určitě nechci mluvit v minulém čase. Produkty KetoMixu používám pro vaření i pečení stále. KetoMix mi vrátil to, co jsem myslela, že jsem už navždy ztratila. Zase můžu udělat dřep, čekají na mne hory a toulání se v nich, bolesti mě opouštějí, těším se, až vyrazím na kolo. Ve svých šedesáti letech se zase nebudu muset schovávat před fotoaparátem. Za to velké díky!!! Jsem živým důkazem toho, že dieta KetoMix může být zábavnou a příjemnou součástí třeba i hodně nepříjemného životního období. Že se člověk nemá stydět přijmout pomocnou ruku a nechat si napovědět. 


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.