TOP 15 sportovní zábavy na léto 2024

Letní počasí vybízí k lenošení na pláži či k osvěžení se na terase zmrzlinou nebo ledovým drinkem. I nepříjemně vysoké teploty lze strávit aktivně. Co dělat v létě a kam za sportováním venku vyrazit? 

Cyklostezky nejen na běh, ale i brusle nebo kolo

Finančně, časově ani dle umístění není náročným stále více oblíbený běh. Ten sice není v parném létě příliš příjemný, vyběhnout ale můžete i brzy ráno nebo večer. K běhání nepotřebujete nic speciálního. Park, lesní cesta nebo cyklostezka, všechna tato místa jsou pro běhání jako dělaná. Do běhání se může pustit téměř každý. Pokud si na začátku nevěříte, vsaďte na rychlou chůzi. 

Na cyklostezku se můžete vydat také na kole nebo in-line bruslích. Celá republika je protkána delšími i kratšími stezkami. Jízdu si tak můžete zpestřit návštěvou některé z památek, přírodních úkazů nebo míst ke koupání. Trasy je možné vybrat nejen dle délky a lokality. Orientovat se lze i dle jejich náročnosti. 

Venku nebo uvnitř, tyto sporty si užijete všude 

Klasickým letním sportem, který je populární při krácení dlouhé chvíle v kempech i u vody, je badminton. Již dávno to není pouze o pinkání. Badminton má, stejně jako další populární letní sport, ping pong, jasně daná pravidla. Oba tyto sporty se mohou hrát uvnitř nebo venku. Stejně jako frisbee. 

V halách a tělocvičnách je možné hrát míčový sport volejbal. Za hezkého počasí je oblíbená i jeho letní plážová varianta. Při ní zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Nejenom, že si zasportujete se svými kamarády, zároveň se můžete i krásně opálit. Pokud máte menší děti nebo ve volejbale nejste příliš dobří, vyzkoušet můžete přehazovanou. 

Vyměňte klasické sporty za zábavnou změnu

V České republice se o něm stále mnoho neví. Z hlavního města Prahy se ale postupně přesouvá i do dalších míst. Řeč je o famfrpálu. Hře, která nápadně připomíná sport ze série Harry Potter. Rozdílem je, že se hráči nedostanou do vzduchu a při hře je neruší otravná zlatonka. To, co zůstává stejné, jsou košťata, obruče a míče. Pravidla jsou obdobná jako v kouzelnické hře. 

Příjemné ochlazení ve vodě 

Pokud jste nadšenými snowboardisty, v létě můžete sníh vyměnit za rozbouřenou vodu. Rozjet se rychlostí až 30 km/h můžete na wakeboardu. Zkušení jezdci si užívají jízdu za člunem. Existují ale i speciální vleky. Na nich je jízda daleko jednodušší a za pomoci zkušených odborníků ji zvládnou i naprostí začátečníci. V Česku najdeme hned několik wakeboardingových parků se zábavnými překážkami. 

Ve vodě ještě zůstaneme. Nejenom, že si v ní můžete zaplavat. Na speciálně upravených hracích plochách, kde se nacházejí branky, si lze zahrát i vodní pólo. Na začátku v něm sice můžete trošku plavat, učení ale dělá mistra. 


Rafting, kánoe i pramice 

Stále více oblíbenějším je v Česku také rafting. Opalování, koupání a sportování v jednom. Méně zkušení raftaři mohou využít ostřílené instruktory. Tento sport je, dle obtížnosti, vhodný pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Místo raftu je možné sjet vodu na pramici či kánoi. Záleží jen na vás, jakému vodnímu prostředku dáte přednost. Vydat se lze například na Sázavu, Lužnici, Ploučnici nebo Berounku.

Ferraty jsou populární i na našem území 

Kam za sportem v létě, když milujete přírodu? Z výšky ji můžete pozorovat díky ferratám. Na ty se mohou vydat i lidé, kteří nikdy s horolezectvím neměli co do činění. Některé trasy jsou přizpůsobeny i dětem. Do výšky se můžete podívat v okolí Hluboké, Děčína, v Táboře nebo třeba v Moravském krasu. Všechno potřebné vybavení si lze zapůjčit a seznámení s ferraty pro vás zařídí instruktor. 

Příroda a příjemně uklidňující ticho 

Milovníci klidu si užijí golf. A to nejenom ten, který se hraje na obrovských hřištích. Populární je také minigolf. V resortech golfových hřišť se většinou můžete ubytovat a strávit zde aktivní dovolenou. Minigolf může bý příjemným ozvláštněním nejen městských výletů.