Protáhni se s KetoMix – 8. lekce


Procvičte se s námi a zrelaxujte své tělo od starostí a všedních dnů.

Dnešní lekce je orientována více na relaxaci a zklidnění těla, dechu i mysli. Relaxace je totiž jednou ze základních technik jógy a je pro tělo velmi důležitá. Uvolňuje, zklidňuje a odstraňuje duševní i fyzickou únavu. Celkově působí na tělo velmi blahodárně.

Na začátku lekce se budeme věnovat hlavně správnému dýchání a cvikům, které naladí tělo na jeho následné protažení. Delší a důkladnější relaxace také dokonale uvolní všechny svaly v těle, oblast hlavy a zad, kde bývá největší napětí. Uvolňování bude dále směřováno do nohou a konečků prstů. Díky dokonale sestaveným cvikům posílíte také střed těla a svaly hlubokého stabilizačního systému.

Zapamatujte si

Umění zrelaxovat své tělo i mysl významně ovlivňuje kvalitu života. Relaxace navozuje vnitřní pocit spokojenosti a uvolnění. Je to schopnost, která má trvalý charakter a je nám vždy k dispozici. Další plus je v tom, že tato technika vás nestojí peníze. Ovšem pozor. Zdarma také není. Relaxaci je třeba si osvojit. K tomu je zapotřebí vynaložit určité úsilí, čas a trpělivost. Jakmile ji ale jednou zvládnete, pomůže vám ve velmi široké škále situací a můžete ji kdykoliv použít.