Protáhni se s KetoMix – 6. lekce

Zacvičte si jednoduché cviky na protažení celého těla s prvky jógy. Naučíte se jak správně dýchat a skvěle tak doplníte průběh diety.

V této lekci se budeme věnovat chodidlům, která jsou při cvičení často opomíjena. Chodidla jsou ale velmi důležitou částí našeho těla – vaši váhu nosí celý den a významně určují držení těla. Pokud se chodidlo ve své funkci nezapojuje správně, mohou se u vás objevovat nepříjemné důsledky v podobě bolesti jakékoliv části pohybového aparátu, progrese artrotických změn a mnoha dalších obtíží. Bohužel, moderní obuv a sedavý způsob života jejich kondici příliš nepodporují. A tak se jim dnes budeme věnovat trochu více.

Samozřejmě se v této lekci budeme zabývat i zbytkem těla. Jednotlivé pozice pracují s klouby a svaly tak, jak už jste z našich předešlých videí zvyklí.  Nově se ale setkáte s lehčí dynamikou, která vás prohřeje a rozhýbe vaši páteř. Ničeho se ale nebojte, vše hravě zvládnete.

Zapamatujte si

Noha se skládá z 19 svalů, 107 vazů a 26 kostí. Je to nejzatěžovanější orgán lidského těla, o čemž svědčí i fakt, že člověk ujde během svého života přibližně 100 000 km. Noha plní hned několik funkcí. První z nich je funkce statická, která se projevuje oporou vzpřímeného těla. Dynamická funkce je nezbytná pro chůzi a adaptační funkce přizpůsobuje nohu nerovnému povrchu, tlumí nárazy během chůze, běhu atd. Tyto nárazy se pak přenášejí na další segmenty těla a jsou tlumeny páteří.