Protáhni se s KetoMix – 5. lekce

Sedavé zaměstnání, minimum pohybu a špatné držení těla. To vše může vést k bolestem zad, kloubů i svalů. Stačí si ale pár minut denně zacvičit a můžete tak předejít zdravotním nepříjemnostem.

S přicházejícím létem možná cítíte potřebu více se hýbat a sportovat. Někdo ale nemůže, ať už z důvodu nedostatku času, nemoci nebo vysoké nadváhy. Naše krátká cvičení ale zvládne úplně každý.

Pátý díl se zaměřuje na ukotvení v mnoha úrovních. Stabilitu, dech, pocit jistoty a bezpečí. Spojením příjemné hudby a jednotlivých cviků kromě těla uvolníte i své emoce – které jsou často hlavními spouštěči mnoha bolestí těla. Procvičíte si jednotlivé klouby – kyčelní, kolenní, kotník, klouby paže a také rozpohybujete páteř. Nezapomínejte svou pozornost věnovat nejen jednotlivým pozicím, díky kterým posílíte střed těla a veškeré svalstvo, ale také přechodům mezi jednotlivými cviky, které jsou velmi podstatné, ale často se na ně zapomíná.

Zapamatujte si

O cvičení se často mluví jako o léku téměř na vše – lék na deprese ztrátu paměti, Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu a další. Endorfiny, hormony štěstí a dobré nálady, které se během cvičení vyplavují, fungují proti stresu a bolesti lépe než jakýkoliv prášek. Díky krátkým cvičením tak můžete získat dobrou náladu a ještě posílíte vaše tělo.