Protáhni se s KetoMix – 4. lekce

Sedavé zaměstnání, minimum pohybu a špatné držení těla. To vše může vést k bolestem zad, kloubů i svalů. Stačí si ale pár minut denně zacvičit a můžete tak předejít zdravotním nepříjemnostem.

Ve čtvrtém díle ze série videí „Protáhni se s KetoMix“ se naše lektorka Iva Ceradská zaměří na pohyby uvolňující celou délku naší páteře a dále na pozice, v nichž je vedena pozornost k hlubokému stabilizačnímu systému páteře. Vaši pozornost bude vést ke středu těla a svalům hlubokého stabilizačního systému. Špatné fungování zádových svalů a celkově nesprávně držení středu těla může totiž ovlivnit fungování všech svalů v těle. Proto je důležité tuto oblast nezanedbávat a pravidelně procvičovat.

5 důvodů, proč je důležité posílit střed těla

  • Snížíte tak celkovou zátěž na páteř.
  • Zpevníte a vytvarujete si břišní svaly.
  • Skvělá prevence proti bolesti zad, kyčlí, ramen a krční páteře.
  • Zlepšíte celkovou funkčnost těla.
  • Zdokonalíte celkové držení těla.

Zapamatujte si

Díky posílenému hlubokému stabilizačnímu systému předcházíme bolestem zad a zároveň jsme o krůček blíže ke krásné postavě. Slabý střed těla poznáte podle bolesti zad nebo špatného držení těla. Pokud chcete být zdraví a cítit se dobře, zaměřte se na hluboký stabilizační systém a ten posilujte co nejvíce. Stačí pár minut denně.