Protáhni se s KetoMix – 2. lekce

Zacvičte si jednoduché cviky na protažení celého těla s prvky jógy. Naučíte se jak správně dýchat a skvěle tak doplníte průběh diety.

Zaznamenali jste náš první díl ze seriálu cvičebních videí „Protáhni se s KetoMix“? Jestli ne, mrkněte se sem. Dnes vám přinášíme druhý díl, kde si s naší lektorkou Ivou Ceradskou budete moci opět zacvičit jednoduché cviky na protažení celého těla s prvky jógy a skvěle tak doplnit průběh diety.

Aby bylo vaše tělo opravdu správně protaženo, je důležité jednotlivé pozice dobře prodýchat. Proto je začátek videa zaměřen na správné dýchání. Dech je tak samozřejmý a automatický, že už ho ani nevnímáme, nepřemýšlíme nad ním a neřídíme ho. Často sledujeme, co jíme a pijeme, jestli a jak cvičíme, zda dostatečně spíme. Ale už nás nenapadne zamyslet se nad tím, zda správně dýcháme. Správné dýchání je základem života. Špatné dýchání může totiž končit únavou, špatným soustředěním, zhoršeným zdravotním stavem nebo jednoduše špatnou náladou.

A to přece nikdo nechceme.

Zdravotní význam správného a vědomého dýchání:

  • Posiluje a stimuluje vnitřní orgány.
  • Masíruje orgány v dutině hrudní a v dutině břišní.
  • Odstraňuje únavu a dodává elán.
  • Stimuluje mozkovou aktivitu.
  • Uklidňuje nervový systém.

Zapamatujte si

Dech nás provází celým naším životem. Denně se nadechneme zhruba 20 000 x, proto na nás to, jak dýcháme, má velký vliv. Správný dech by měl být plynulý, volný, jemný, ve výsledku nevědomý, automatický. Kvalitním dýcháním můžete pro sebe udělat 20 tisíc cviků denně. Odměnou pak může být kromě fungujícího pohybového systému třeba také dobré trávení.