Konjakové tagliatele s avokádovým pestem


Milujete avokádo? Máme pro vás tenhle skvělý a jednoduchý recept na konjakové těstoviny s avokádovým pestem. Než se do něj ale pustíme, řekněme si pár užitečných informací o konjaku a proč je dobré konzumovat avokádo. Od 1. fáze diety. 

shutterstock_606675653 (1)

Co budete potřebovat na 1 porci:

  • Usui konjakové fettucine,
  • avokádo,
  • kapustu nebo špenát,
  • bazalku,
  • tymián,
  • 5 lžic olivového oleje,
  • 4 stroužky česneku,
  • vodu,
  • šťávu z citrónu,
  • sůl a pepř.

Postup:

Avokádo rozřízněte na půl a pomocí polévkové lžíce ho oddělte od slupky a zbavte pecky. Z kapustových listů odstraňte tvrdé středy. Všechny ingredience rozmixujte pomocí robotu do hladké a krémové omáčky. Konjakove fettucine připravte dle návodu a  přimíchejte avokádové pesto a můžete hned podávat na stůl. Pokud jste ve druhé fázi keto diety, můžete přidat i trošku parmezánu. Dobrou chuť!

Tip! Mrkněte i na další skvělé recepty. Ušetří vám čas a pochutná si celá rodina.

Začít žít zdravě už dávno neznamená držet diety u kterých budete hladovět nebo jíst něco, co vám nechutná. Dnes už u mnoho diet můžete konzumovat skvělé potraviny, které jsou nejen rychlé na přípravu, ale také uspokojí vaše chuťové pohárky.

Konjak

Možná toto slovo slyšíte poprvé ve spojitosti s jídlem. Konjak je tradiční asijská potravina, která se hojně používá už tisíce let v Japonsku. Tam je známá jako Konnyak. Dříve byl považován za nedostupnou pochoutku. Tu si mohla dopřát pouze japonská královská rodina. V Číně pak byl označen za léčivou potravinu a jedli ji i buddhističtí mniši z terapeutických důvodů. Konjak se pěstuje mimo civilizaci, ve vyšších nadmořských výškách a tím pádem není tato rostlina toxikována nebezpečnými látkami. Setkat se můžete i s konjakovou moukou. Ta se vyrábí z hlízy konjaku. Mouka obsahuje cennou vlákninu glukomannan, která výrazně snižuje pocit hladu a má velmi příznivé účinky při hubnutí.

Tip! Věděli jste, že konjak má i využití v kosmetice? Konjakové houbičky jsou skvělou čistící pomůckou na pleť.

Avokádo

Dnes již velmi dostupná a oblíbená potravina. Má mnoho využití nejen v kuchyni, ale i v léčitelství. Je to bohatý zdroj na minerální látky draslíku, hořčíku, fosforu a mědi. Je plné vitamínů C, E, K, H, B3 a B5. Z avokáda si snadno připravíte pomazánku, pesto nebo guacamole. Pokud chcete změnit životní styl a žít zdravě, avokádo je rozhodně ideální potravinou, kterou můžete zařadit do svého jídelníčku, a to bez výčitek.