Jak se zbavit tuku: 4 praktické tipy nejen na „madla lásky“

V tomto článku se zaměříme na tipy, které vám pomůžou podstatně snížit chuť k jídlu, poradí jak se zbavit tuku bez hladovění a jak celkově zlepšit váš životní styl.

Je mnoho způsobů jak se zbavit tuku. Na internetu najdete celou řadu návodů a tipů, jak snadno a hlavně rychle shodit přebytečný tuk na břiše. A nejen ten. Nikdo vám už ale neprozradí, že ve většině jsou tyto „zaručené“ metody spojené s pocity nepohodlí a hladu. A pokud nemáte opravdu vůli a nervy ze železa, po krátkém čase takovou dietu raději vzdáte. V tomto článku vám neporadíme jak se zbavit tuku zázračně během týdne bez jakékoliv námahy. Zaměříme se ale na tipy, které vám pomůžou podstatně snížit chuť k jídlu, poradí jak se zbavit tuku bez hladovění a jak celkově zlepšit váš životní styl.

Omezte sacharidy

Velmi důležitou součástí zdravého procesu jak shodit tuk je omezení příjmu sacharidů. Sacharidy se dělí na jednoduché a složené. Ty jednoduché jsou často nazývány rychlými cukry. Najdete je hlavně ve sladkých jídlech, cukrovinkách, sušenkách, sladkém pečivu nebo v čokoládě. Složené neboli komplexní sacharidy jsou bohaté hlavně na vlákninu. Patří sem ovesné vločky, luštěniny, celozrnné těstoviny nebo hnědá rýže.

Pozor, je rozdíl mezi nízkosacharidovou dietou a nízkotučnou dietou. Zatímco při dietě s nízkým příjmem sacharidů můžete jíst do pocitu sytosti, nízkotučná dieta je spojena s drastickým snížením celkového množství přijímaných kalorií a tedy s pocitem hladu.

Jak se zbavit tuku s pomocí bílkovin, tuků a zeleniny

Pokud chcete zhubnout tuk mělo by každé vaše jídlo obsahovat potraviny bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a zeleninu s nízkým obsahem sacharidů. Dodržíte-li poctivě toto složení, podaří se vám automaticky snížit příjem sacharidů tak, aby tělo začalo brát energii z tuků,“ přibližuje způsob jak shodit tuk Zbyněk Ceradský, výživový poradce a vicemistr světa v kulturistice.

Mezi nejlepší zdroje bílkovin patří maso, ryby a plody moře nebo vejce. Dostatečný příjem bílkovin je při hubnutí zásadní. Pomáhá zrychlit metabolismus a prodlužuje pocit sytosti.

Nebojte se jíst tuky. Držet totiž současně nízkosacharidovou a nízkotučnou dietu je recept na zaručený neúspěch. Budete hladoví, budete se cítit příšerně a snahy jak se zbavit tuku vzdáte. Mezi zdravé tuky, které byste do jídelníčku měli určitě zařadit, patří olivový olej, kokosový olej nebo máslo. Bohaté na prospěšné tuky jsou také ořechy.

Zaměřte se na nízkosacharidovou zeleninu a nebojte se jí dát na talíř dostatečné množství. Patří sem brokolice, květák, špenát, kapusta, zelí, mangold, hlávkový salát nebo okurka.

Zhubnout tuk jde i s proteinovou dietou

Jedním z nejúčinnějších způsobů jak se zbavit tuku rychle je KetoMix dieta. Pokud dodržíte pečlivě celý dietní program, zhubnete tuk rychle a trvale. Funguje vlastně na stejném principu jako naše dvě předchozí doporučení. Tedy omezení sacharidů a zvýšení podílu bílkovin a tuku. S tím rozdílem, že svůj proteinový jídelníček máte již dopředu sestavený. Dietní program, včetně všech jídel, dorazí pohodlně až k vám domů. Velkou výhodou tohoto typu stravování je i pestrý výběr proteinových jídel – od proteinových koktejlů, přes proteinové pečivo, těstoviny, kaše a polévky, až po proteinové omelety nebo dokonce chipsy.

Jak se rychle a trvale zbavit tuku_Přidejte pohyb 2Přidejte pohyb

KetoMix dieta je způsob jak se zbavit tuku i bez cvičení. Tělo pro stav ketózy automaticky využívá tuky a vy budete hubnout i bez pohybu. Jenže – pravidelný pohyb je pro zdravý životní styl klíčový. „Cvičením si budujete svalovou hmotu. A platí, že čím více svalové hmoty máte, tím více kalorií denně spálíte,“ dodává Zbyněk Ceradský. Pohyb také pomáhá udržet dobrou náladu a ta je pro zdraví nezbytná. Pro nejlepší výsledky jak se zbavit tuku se doporučuje kombinovat posilování s kardio cvičením. Ideální je zařadit rychlou chůzi, běh nebo jízdu na kole a ty doplnit o posilovací cvičení. Zařadit můžete i jógu, která vám pomůže uvolnit celé tělo, zklidnit mysl a posílit svaly zad a břicha, které bývají často ochablé.

Zapamatujte si

Pozor, je rozdíl mezi nízkosacharidovou dietou a nízkotučnou dietou. Zatímco při dietě s nízkým příjmem sacharidů můžete jíst do pocitu sytosti, nízkotučná dieta je spojena s drastickým snížením celkového množství přijímaných kalorií a tedy s pocitem hladu.


92667942_615352669020886_8350662951782318080_n
Autor článku
Tereza Vincourová

Vystudovala veřejnou správu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po škole působila 5 let u Českých drah, kde se věnovala marketingu a nákupu mediálního prostoru. Již 15 let je vegetariánkou a zajímá se o zdravý životní styl a správnou životosprávu. Kromě toho se věnuje také ilustraci knih nebo malování. Má za sebou 5 autorských výstav. Věnuje se také hudbě, konkrétně hře na klavír, basovou kytaru a zpěvu.