Jak se rychle a trvale zbavit tuku

V tomto článku máme pro vás tipy, které vám pomůžou podstatně snížit chuť k jídlu, co nejrychleji se zbavit tuku bez hladovění a celkově zlepšit váš životní styl.

Jak se rychle a trvale zbavit tuku_úvodní (4)

Je mnoho způsobů jak zhubnout. Na internetu najdete celou řadu návodů a tipů, jak se snadno a hlavně rychle zbavit přebytečného tuku. Nikdo vám už ale neprozradí, že ve většině jsou tyto „zaručené“ metody spojené s pocity nepohodlí a hladu. A pokud nemáte opravdu vůli a nervy ze železa, po krátkém čase takovou dietu raději vzdáte. V tomto článku vám neporadíme, jak se během týdne zázračně zbavit 20 přebytečných kilogramů bez jakékoliv námahy. Zaměříme se ale na tipy, které vám pomůžou podstatně snížit chuť k jídlu, co nejrychleji se zbavit tuku bez hladovění a celkově zlepšit váš životní styl.

Omezte sacharidy

Velmi důležitou součástí zdravého hubnutí je omezení příjmu sacharidů. Sacharidy se dělí na jednoduché a složené. Ty jednoduché jsou často nazývány rychlými cukry. Najdete je hlavně ve sladkých jídlech, cukrovinkách, sušenkách, sladkém pečivu nebo v čokoládě. Složené neboli komplexní sacharidy jsou bohaté hlavně na vlákninu. Patří sem ovesné vločky, luštěniny, celozrnné těstoviny nebo hnědá rýže.

Pozor, je rozdíl mezi nízkosacharidovou dietou a nízkotučnou dietou. Zatímco při dietě s nízkým příjmem sacharidů můžete jíst do pocitu sytosti, nízkotučná dieta je spojena s drastickým snížením celkového množství přijímaných kalorií a tedy s pocitem hladu.

Jak se rychle a trvale zbavit tuku (1)Jezte bílkoviny, tuky a zeleninu

Každé vaše jídlo by mělo obsahovat potraviny bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a zeleninu s nízkým obsahem sacharidů. Pokud se budete držet tohoto složení, podaří se vám automaticky snížit příjem sacharidů tak, aby tělo začalo brát energii z tuků. Mezi nejlepší zdroje bílkovin patří maso, ryby a plody moře nebo vejce. Dostatečný příjem bílkovin je při hubnutí zásadní. Pomáhá zrychlit metabolismus a prodlužuje pocit sytosti.

Nebojte se jíst tuky. Držet totiž současně nízkosacharidovou a nízkotučnou dietu je recept na zaručený neúspěch. Budete hladoví, budete se cítit příšerně a snahy o zhubnutí brzy vzdáte. Mezi zdravé tuky, které byste do jídelníčku měli určitě zařadit, patří olivový olej, kokosový olej nebo máslo. Bohaté na prospěšné tuky jsou také ořechy.

Zaměřte se na nízkosacharidovou zeleninu a nebojte se jí dát na talíř dostatečné množství. Patří sem brokolice, květák, špenát, kapusta, zelí, mangold, hlávkový salát nebo okurka.

Jak se rychle a trvale zbavit tukuZkuste proteinovou dietu

Jedním z nejúčinnějších způsobů jak se rychle zbavit tuku je KetoMix dieta. Pokud dodržíte pečlivě celý dietní program, tuku se zbavíte rychle a trvale. Funguje vlastně na stejném principu jako naše dvě předchozí doporučení. Tedy omezení sacharidů a zvýšení podílu bílkovin a tuku. S tím rozdílem, že svůj proteinový jídelníček máte již dopředu sestavený. Nemusíte tedy nad ničím přemýšlet a trávit čas navíc složitým hledáním vhodných potravin. Dietní program, včetně všech jídel, která pro dietu budete potřebovat, dorazí pohodlně až k vám domů a na vás bude už jen začít. Velkou výhodou tohoto typu stravování je, že v dietních jídlech najdete nepřeberné množství proteinových jídel – od proteinových koktejlů, přes proteinové pečivo, těstoviny, kaše a polévky, až po proteinové omelety nebo dokonce chipsy.

 

Přidejte pohyb

S KetoMix dietou není nutné cvičit. Tělo pro stav ketózy automaticky využívá tuky a vy budete hubnout i bez pohybu. Jenže – pravidelný pohyb je pro zdravý životní styl klíčový. Cvičením si budujete svalovou hmotu. A platí, že čím více svalové hmoty máte, tím více kalorií denně spálíte. Pohyb také pomáhá udržet dobrou náladu a ta je pro zdraví nezbytná. Pro nejlepší výsledky se doporučuje kombinovat posilování s kardio cvičením. Ideální je zařadit rychlou chůzi, běh nebo jízdu na kole a ty doplnit o posilovací cvičení. Zařadit můžete i jógu, která vám pomůže uvolnit celé tělo, zklidnit mysl a posílit svaly zad a břicha, které bývají často ochablé.


92667942_615352669020886_8350662951782318080_n
Autor článku
Tereza Vincourová

Vystudovala veřejnou správu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po škole působila 5 let u Českých drah, kde se věnovala marketingu a nákupu mediálního prostoru. Již 15 let je vegetariánkou a zajímá se o zdravý životní styl a správnou životosprávu. Kromě toho se věnuje také ilustraci knih nebo malování. Má za sebou 5 autorských výstav. Věnuje se také hudbě, konkrétně hře na klavír, basovou kytaru a zpěvu.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #hubnusketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 9 000 členů

Možnosti dopravy

Geis
70 Kč
Zásilkovna
50 Kč