InBody: zjistěte o svém těle maximum

Kolik procent tuku máte ve svém těle? Pokud chcete zjistit, z čeho je vaše tělo složené, svěřte se do péče přístroje InBody. Zařízení má svůj původ v Jižní Koreji a vyhledávají ho zákazníci ve více než 80 zemích světa. I odborníky je považován za spolehlivý zdroj informací o složení těla a používá se k jeho diagnostice.

V rámci domácího použití vám jednoduché hodnocení, jak jste na tom s vaši váhou, může dát BMI kalkulačka. InBody však poskytuje přesnější a konkrétní výsledky. Kromě informace o tělesné hmotnosti vyhodnotí i další důležité údaje jako například:

  • celkový tělesný tuk v těle,
  • útrobní tuk (hromadí se v dutině břišní a hůř se hubne),
  • množství svalové tkáně,
  • bazální metabolismus (energetický výdej v klidu),
  • kosterní svalstvo,
  • obsah minerálů v těle,
  • množství vody v těle,
  • základní tělesné míry.

Test je bezbolestný a provádí se pomocí elektrod. Měření využívá různých elektrických odporů jednotlivých tkání. Tuková tkáň obsahuje jen málo vody a její odpor je tedy vyšší, zatímco svaly jsou tvořeny větším podílem vody a jejich odpor je menší. Měření se provádí i v jednotlivých částech těla.

Před testem se doporučuje nepít kávu ani alkohol, provádět ho nalačno nebo 3 hodiny po jídle, vyhnout se intenzivnímu tréninku den před testem. 12 hodin před měřením se nesprchujte a nechoďte do sauny ani se nenatírejte mastným krémem.

Výsledek měření a zjištěné poměry vás upozorní na možná rizika spojená s plánovanou změnou životního stylu. Pomohou vám nasměrovat ke zdravému hubnutí, nebo naopak poradí s přibíráním. Vše přímo na míru vašemu organismu. Analýza InBody pomáhá i sportovcům s vyhodnocením míry růstu jejich svalové hmoty ve srovnání s tukovou zásobou a ukáže také, zda je tělo správně vyživované minerály.

InBody je vhodné i pro děti. Rodiče s ním pohlídají růstové spurty, srovnají si percentilové grafy s aktuálním vývojovým stádiem dětí. Seniorům napoví, zda má tělo zdravý poměr minerálů a dostatek vápníku.

Nevíte, kde se nechat zvážit? InBody přístroj je dostupný ve většině fitness center, najdete ho ale také centru zdravé výživy Low Carb Market, kde můžete zároveň osobně nakoupit produkty KetoMix.