InBody: zjistěte o svém těle maximum

Kolik procent tuku máte ve svém těle? Pokud chcete zjistit, z čeho je vaše tělo složené, svěřte se do péče přístroje InBody. Zařízení má svůj původ v Jižní Koreji a vyhledávají ho zákazníci ve více než 80 zemích světa. I odborníky je považován za spolehlivý zdroj informací o složení těla a používá se k jeho diagnostice.

V rámci domácího použití vám jednoduché hodnocení, jak jste na tom s vaši váhou, může dát BMI kalkulačka. InBody však poskytuje přesnější a konkrétní výsledky. Kromě informace o tělesné hmotnosti vyhodnotí i další důležité údaje jako například:

  • celkový tělesný tuk v těle,
  • útrobní tuk (hromadí se v dutině břišní a hůř se hubne),
  • množství svalové tkáně,
  • bazální metabolismus (energetický výdej v klidu),
  • kosterní svalstvo,
  • obsah minerálů v těle,
  • množství vody v těle,
  • základní tělesné míry.

Test je bezbolestný a provádí se pomocí elektrod. Měření využívá různých elektrických odporů jednotlivých tkání. Tuková tkáň obsahuje jen málo vody a její odpor je tedy vyšší, zatímco svaly jsou tvořeny větším podílem vody a jejich odpor je menší. Měření se provádí i v jednotlivých částech těla.

Před testem se doporučuje nepít kávu ani alkohol, provádět ho nalačno nebo 3 hodiny po jídle, vyhnout se intenzivnímu tréninku den před testem. 12 hodin před měřením se nesprchujte a nechoďte do sauny ani se nenatírejte mastným krémem.

Výsledek měření a zjištěné poměry vás upozorní na možná rizika spojená s plánovanou změnou životního stylu. Pomohou vám nasměrovat ke zdravému hubnutí, nebo naopak poradí s přibíráním. Vše přímo na míru vašemu organismu. Analýza InBody pomáhá i sportovcům s vyhodnocením míry růstu jejich svalové hmoty ve srovnání s tukovou zásobou a ukáže také, zda je tělo správně vyživované minerály.

InBody je vhodné i pro děti. Rodiče s ním pohlídají růstové spurty, srovnají si percentilové grafy s aktuálním vývojovým stádiem dětí. Seniorům napoví, zda má tělo zdravý poměr minerálů a dostatek vápníku.

Nevíte, kde se nechat zvážit? InBody přístroj je dostupný ve většině fitness center, najdete ho ale také v centrech zdravé výživy.