Brokolicové krokety z trouby

Hledáte způsob, jak si při KetoMix dietě upravovat zeleninu, protože saláty už vás nudí? Máme pro vás tip – Brokolicové krokety! Brokolice obsahuje nízký obsah sacharidů, takže je pro keto dietu ideální. A i když třeba nejste jejím fanouškem, v této úpravě si jí zamilujete. Dochutit můžete oblíbeným KetoMix dresinkem.

brokolicové krokety

Co budete potřebovat:

Postup

Brokolici krátce povařte, nechejte ji vychladnout a nastrouhejte ji. Poté k ní přidejte jednu odměrku KetoMix omelety s příchutí zeleniny a prášek do pečiva. Z bílku vyšlehejte sníh, do kterého opatrně vmíchejte vámi připravenou směs. Vytvarujte kuličky a dejte péci na pečící papír do trouby zhruba na 20 minut při teplotě 170 °C.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.