Jsem vděčná za to, že mám své tělo zpět!

Ahoj, moje jméno je Tereza a chci se s vámi podělit o mou cestu hubnutím a za vysněnou váhou. Třeba někoho z vás inspiruji k tomu, abyste to nevzdávali a šli si za svým cílem.

Že je nějaký problém jsem začala vnímat až ve chvíli, kdy jsem šla nakupovat, abych si udělala radost a pořídila si něco hezkého na sebe. Nákupy pro mě vždy byly určitou formou odpočinku a odměny. Jenže nikde neměli mou velikost a já čím dál častěji odcházela domů s prázdnou. Možná je to pro někoho banalita, nesehnat něco na sebe, ale pro mě jako pro ženu to začalo být opravdu frustrující. Každá chceme přeci vypadat hezky. Další problém spojený s mou váhou byl v pohybu. Dlouhá léta jsem bývala aktivní sportovec a najednou pro mě bylo nepředstavitelné dobíhat tramvaj. Nejen z toho důvodu, že těch pár metrů neuběhnu, ale taky u toho určitě budu vypadat směšně. Moje sebevědomí začalo jít rapidně dolů. Zlom nastal, když mi moje mamka řekla o KetoMixu. Je to dieta, kterou sama držela, pochvalovala si chuť jídel a jejich přípravu. Bylo úžasné pozorovat její výsledky.

promena_tereza

Celé moje mládí bylo velmi aktivní a hodně jsem sportovala. Jakmile jsem se začala připravovat na státnice na pohyb už nezbyl čas. Skloubit práci, učení, a ještě sport pro mě bylo nemožné. Neměla jsem čas a v podstatě ani energii cokoliv dělat. Sedavé zaměstnání, obědy s kolegy v restauraci a večerní přejídání si začalo vybírat svou daň. Mám kancelář v prvním patře bez výtahu a já začala mít problém vyjít i těch pár schodů do prvního patra. Zadýchala jsem se a lilo ze mě, jak kdybych doběhla maraton.

Uvědomila jsem si, že takhle to dál nejde. Zkoušela jsem různé diety, ale po pár dnech jsem s nimi přestala. Vždy mi to ale vydrželo jen pár dní. U spoustu diet totiž hladovíte. Musíte jíst jídla, které vám nechutnají, jejich příprava je složitá, protože si přesně vážíte jednotlivé suroviny, a ještě ke všemu máte jídlo na celý den v několika krabičkách. To ve mně vyvolávalo pocit, že se omezuji a trápím. A tento pocit, jsem se snažila zahnat tím, že se občas odměním něčím skvělým a chutným. Ať už to byla pizza, chipsy, hamburger nebo sladké limonády. Jenže jakmile jsem na chvíli odbočila už jsem se nebyla schopná vrátit zpět do diety. Hřešila jsem víc a víc a jediný výsledek byl, že přibyla další kila na váze.

Po všech těchto nevydařených pokusech jsem si vzpomněla na mamku a KetoMix. A tak jsem začala pátrat a zjišťovat si víc informací. Překvapilo mě, jak jednoduchá je příprava jídel.

34702281-B6F7-44F9-934A-914A77757246

Představa, že přijdu večer z práce a budu trávit nějaký čas v kuchyni při vaření, byla hrozná. S KetoMixem mi to zabralo vždy 5 minut, a ještě jsem si stihla udělat oběd na druhý den. Nejlepší na tom je, že se na jídlo opravdu těšíte, protože víte, že si pochutnáte.

Některé výrobky jsem si zamilovala natolik, že u nich rozhodně zůstanu i po dietě. Jeden z hlavních důvodů, proč mě nadchla tato dieta byl ten, že jsem nemusela ze svého jídelníčku vyřadit sladké. Když mě přepadne chuť na něco dobrého, vždy mám v kabelce připravené proteinové tyčinky s příchutí čokolády.

Občas se odměním mléčnou čokoládou KetoMix nebo si dám pár kuliček lískových ořechů v hořké čokoládě. Jsem nadšená, že jsem se nemusela vzdát těchto dobrot, protože KetoMix myslí i na milovníky sladkého. A nejen na ně. Po náročném dni není nic lepšího než si sednout k televizi, pustit si oblíbený seriál nebo film a chřoupat u toho proteinové nachos s příchutí slaniny, a hlavně bez výčitek. Překvapením pro mě bylo, že jsem vůbec netrpěla hlady. V podstatě jsem si ani neuvědomovala, že držím nějakou dietu.

Díky KetoMixu jsem shodila moje nadbytečná kila a nakupování oblečení pro mě najednou byla zase zábava a radost. Ten pocit, když jsem mohla vyřadit ze svého šatníku některé kousky, které mi byly velké, je k nezaplacení. Cítit se lehčí, zvládat fyzické aktivity a mít lepší zdravotní stav je něco, co jsem si opravdu přála. Zmizely mi dokonce i moje bolesti hlavy, nemám vysoký krevní tlak, a to vše díky tomu, že jsem upravila svůj životní styl. Když nad tím zpětně přemýšlím, stačilo opravdu málo k tomu, abych byla zase šťastná.

Jsem neskutečně vděčná za to, že dnešní doba přináší takovou možnost diety, díky které netrpíte, ale užíváte si to. Jíst pravidelně a sledovat složení potravin pro mě bylo nepředstavitelné, ale teď to dělám automaticky. Největší odměnou je to, že si všímá i mé okolí. Myslím si, že pro každou ženu je velice důležité, aby se cítila dobře ve svém těle, protože pak vyřazuje navenek svou vnitřní krásu, kterou vidí ostatní.  

 

Nejsem kompetentní k tomu, abych někomu radila, jak zhubnout, ale můžu dát doporučení, které mi, troufám si říct, změnilo život a postoj. KetoMix nabízí dietní plán s kuchařkou, který vás celým programem povede. Nehledě na to, že je vám kdykoliv k dispozici tým výživových poradců a specialistů. Na Facebooku je výživová poradna KetoMix, kde je přes 20 tisíc členů. Je to komunita, která motivuje k tomu, aby se nikdo nevzdával i přesto, že začátky mohou být těžké. Držím palce všem, kteří už začali nebo o ketodietě uvažují. Podívat se na sebe do zrcadla a vidět v něm spokojenou ženu je něco, co bych přála každé z vás. A nejen ženám, ale i mužům, všem, kteří bojují s kily navíc.