5 pozitivních účinků česneku

Česnek zvyšuje uvolňování inzulínu, takže reguluje hladinu cukru v krvi a příznivě působí při cukrovce.

cesnakova-natierka

1. Je antibakteriální a antivirotický

Nejčastěji se o česneku mluví jako o přírodním antibiotiku a antivirotiku. Pomáhá proti infekcím, a to i plísňovým. Likviduje také kmeny zlatého stafylokoka nebo salmonelu.

2. Zpomaluje stárnutí

U starších lidí česnek zlepšuje funkce mozku, zabraňuje ničení mozkových buněk a podněcuje naopak větvení nových neuronů. Tím bojuje proti stárnutí.

3. Chrání před cukrovkou

Česnek zvyšuje uvolňování inzulinu, takže reguluje hladinu cukru v krvi a příznivě působí při cukrovce.

4. Odstraňuje bolest zubů

Od bolavých zubů si ulevíte tím, že si postižené místo potřete.

5. Léčí kožní infekce

Látky obsažené v česneku spolehlivě bojují s plísňovými kožními infekcemi, jako jsou pásový opar nebo mykóza nohou. Kromě toho česnek také podporuje růst vlasů a nehtů.

Česneková pomazánka

KetoMix česneková pomazánka může mít stovky variací.

KetoMix česneková pomazánka je skvělá a připravuje se stejně rychle a pohodlně, jako ostatní KetoMix jídla. Pokud si ale budete chtít česnekovou pomazánku trochu pozměnit, nebojte se do ní nakrájet třeba jarní cibulku, řapíkatý celer, bylinky nebo vařený, na kostičky nakrájený celer.

Od druhé fáze můžete do pomazánky přidat třeba i nadrobno nakrájené vajíčko. Chcete-li z této pomazánky udělat exotičtější jídlo, přidejte curry koření, sušenou mátu a trochu citrónu.

Nebojte se experimentovat. Tahle pomazánka si to totiž opravdu zaslouží a my víme, že si na vašem stole najde svoje trvalé místo.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #hubnusketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč