Silvestrovské menu: zdravé chuťovky, se kterými budete za hvězdu!

Pohoštění na oslavu příchodu nového roku by mělo být něco extra. Mělo by být originální, vypadat slavnostně a mít výrazné chutě. Nakonec to jsou ale jen jednohubky a chlebíčky, které se servírují. Co takhle křupavé kanapky? S našimi recepty si můžete být jistí, že na své hosty uděláte patřičný dojem.

Kanapky

Elegantnější variace na chlebíčky nebo jednohubky, to jsou kanapky. Vystačí tak na jedno až dvě sousta. Variant servírování kanapek je nespočet. Většinou ale není jejich základem pečivo, i proto se skvěle hodí do odlehčeného silvestrovského menu. 

Zatímco jednohubky tvoří v základu kolečko rohlíku, kanapky se servírují s celozrnným pečivem, krekry (slanými sušenkami), nebo opečeným pečivem. A protože se na KetoMix snažíme jít ještě dietnější stravou, použili jsme v našich receptech na jednohubky a kanapky  křupavé proteinové chipsy, které mají nízký obsah sacharidů i tuků a skvěle se hodí pro redukční dietu.

Kanapky s uzeným lososem

Uzený losos je na oslavách stálicí. Snad každý má rád jeho výraznou chuť. Když ho zkombinujete s křenem, kapary a koprem, vykouzlíte absolutní pochoutku. Dopřát si ji můžete od 1. fáze KetoMix diety.

Co budete potřebovat na 2 porce:

Postup:

Dohladka umixujte lososa, tvaroh, Vajonézu, křen a citronovou šťávu. Dejte do misky a chvíli nechte odpočinout v lednici. Na servírovací talíř nebo tác si rozložte jednotlivé chipsy. Na každý naneste lžičkou krém z lososa a ozdobte čerstvým koprem a kapary. Přitom nejde jen o silvestrovské kanapky. Jako jednohubku pro návštěvy si můžete tuto lososovou pomazánku připravit kdykoliv v roce. 

Barbecue kanapky

K barbecue kanapkám se skvěle hodí kuřecí trhané maso. Když ho navíc ochutíte uzenou paprikou, odolá mu málokdo. Na této kanapce si můžete pochutnat od 1. fáze KetoMix diety.

Co budete potřebovat na 2 porce:

Postup:

Očištěné, omyté a osušené kuřecí maso osolte a obalte v uzené paprice. V pánvi na 1 lžíci řepkového oleje maso opečte. Cibuli společně s masem a výpekem dejte do pekáčku (nebo jen přidejte cibuli do pánve, pokud ji můžete použít i do trouby), zalijte troškou vody a pečte na 150 stupňů asi 45 minut. Na dno trouby dejte kovovou misku nebo starý plech s vodou. Maso průběžně hlídejte a otáčejte. 

Po upečení jej nechte chvíli vychladnout a poté natrhejte na vlákna. Na servírovací talíř nebo tác si rozložte jednotlivé chipsy. Na každý naneste trhané maso a ozdobte mikrobylinkami. Jednoduché kanapky jsou bez dalšího zdobení rázem hotové. 

Kanapky s bylinkami

Tvarohová pomazánka s bylinkami je na oslavách stálicí. Je svěží a bylinky ji skvěle dochutí. Použít se dá kopr, jarní cibulka, pažitka nebo jakákoliv jiná bylinka, kterou máte rádi. Tento recept si můžete dát od 1. fáze KetoMix diety. Vzpomeňte si na tento recept také na jaře, když vám vyrostou bylinky. Extra porce vitamínů na jednohubky se vždy hodí. 

Co budete potřebovat na 2 porce:

Postup:

V misce smíchejte tvaroh, nadrobno nasekanou pažitku a osolte podle chuti. Na servírovací talíř nebo tác si rozložte jednotlivé chipsy. Na každý naneste lžičkou ochucený tvaroh a ozdobte mikrobylinkami.

A pokud si budete chtít přiťuknout s přáteli nebo rodinou, můžete si vybrat z naší široké nabídky nízkosacharidových vín.

KetoMix vína