Česnekový chlebíček

Obložené chlebíčky

Větší než jednohubka a menší než klasický obložený chléb, to je český chlebíček. K vánočním svátkům patří stejně neodmyslitelně jako cukroví, vánočka nebo kapr s bramborovým salátem. Žádná oslava se bez něj neobejde. A to platí i pro četná vánoční setkání s rodinou nebo přáteli, kde pohoštění v podobě chlebíčků najdete na stole téměř vždy. Připravili jsme pro vás několik receptů, jak si tuto dobrotu na dvě až tři kousnutí připravit i v keto verzi, která nenaruší vaši dietu. 

Pečivo na chlebíčky

Dobrý obložený chlebíček dělá i pečivo. A nejlepší je čerstvé. Že to nejde s dietou dohromady? Ale kdepak! Upečte si proteinové housky nebo bezlepkový proteinový chléb. Chutnají skvěle a bez obav o vaši váhu s nimi připravíte výborný nadýchaný vánoční chlebíček s křupavým okrajem.

Co budete potřebovat:

Postup:

Proteinové housky nebo proteinový bezlepkový chléb připravte podle návodu na obalu.

Chlebicky_mix 

Česnekový chlebíček

Česnek – dech po něm zrovna nevoní, a přesto ho všichni milují. Česneková pomazánka by neměla chybět na žádném talíři s chlebíčky. Tu naši si můžete vychutnat už od 1. fáze KetoMix diety.

Co budete potřebovat na 2 porce:

  • 100 g nízkotučného tvarohu,
  • 1 stroužek česneku, prolisovaný,
  • sůl,
  • 2 stroužky česneku, pokrájené na tenké plátky,
  • řepkový olej,
  • mikrobylinky na ozdobu.

Postup:

V misce smíchejte tvaroh a prolisovaný česnek, osolte podle chuti. Plátky česneku opečte dozlatova na 1 lžíci řepkového oleje. Každý kousek pečiva potřete česnekovou pomazánkou a posypejte několika opečenými plátky česneku. Dozdobte mikrobylinkami.