Přírodní spalovač tuků

Existuje spoustu druhů přírodních spalovačů tuků, které napomáhají hubnutí. Které si můžete dopřát při ketonové dietě se dozvíte v tomto článku.

1

Taky vám na začátku hubnutí váš výživový poradce doporučil, abyste přestali pít vaši oblíbenou kávu? Možná tak učinil proto, že většina lidí pije kávu slazenou, do které si přidávají hodně mléka. Tím tak výrazně zvyšují energetickou hodnotu tohoto nápoje a hubnutí není tak efektivní a rychlé. A tak je často snadnější kávu úplně zakázat. Jestli ale pijete kávu hořkou a černou (nebo jen s velmi malým množstvím mléka), tak vaše spalování tuku může naopak podpořit. Podívejte se na přírodní spalovače, které vám se snižováním váhy pomohou. Ale pozor, nezapomínejte na to, že pro hubnutí je v první řadě nejzásadnější vyvážený jídelníček a pohyb. Bez toho vám i ten nejlepší spalovač tuků k ničemu nebude.

Je káva spalovač tuků?

Skoro každý spalovač tuků obsahuje kofein stejně jako například káva. Pokud si ji dáte hodinu před cvičením nebo jinou pohybovou aktivitou, podpoříte tak své hubnutí. Obdobný účinek na tělo a hubnutí má i kofein obsažený v zeleném čaji. Zde je ho však výrazně méně. Oba tyto nápoje si tedy bez obav můžete dopřávat i v průběhu ketogenní diety.

Bez kvalitních proteinů to nepůjde

Abyste podpořili spalování tuků, je třeba tělu dodat i potřebné množství proteinu, který najdete v libovém masu, nízkotučných mléčných výrobcích nebo rybách. Spolu s konzumací ryb tělu kromě proteinu dodáte i omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které snižují zánětlivé procesy, riziko srdečně cévních onemocnění a podporují hubnutí. Protein lehce a rychle svému tělu dodáte i prostřednictvím kvalitního proteinového prášku s nízkým obsahem tuku a sacharidů. Jídla KetoMix obsahují ty pro tělo nejlépe využitelné –  sójové, syrovátkové a vaječné. Kvalitní práškový protein vás zasytí, dostane pod kontrolu vaše chutě, podpoří vaši svalovou hmotu a tím i pozitivně ovlivní vaše spalování.

Čekanka – sladké pokušení pro hubnutí

Dalším způsobem, jak podpořit spalování tuku je zařadit do jídelníčku více vlákniny. Ta totiž ve vašem těle působí tak, že na sebe naváže vodu a zvětší svůj objem. Díky tomu se budete cítit více sytí po delší dobu, díky čemuž budete mít i nižší energetický příjem (sníte toho méně). Vhodným zdrojem rozpustné vlákniny je inulín, který je obsažen například v čekankovém sirupu nebo ve vláknině z čekankového kořene. S čekankovou vlákninou nejen podpoříte své hubnutí, ale ještě si příjemně osladíte život.

 

Z naší nabídky

Čekankový sirup 700 g

Detail

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.