Domácí proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky jsou běžnou potravinou při ketonové dietě. Pokud si chcete jejich chuť ozvláštnit, není nic jednoduššího, než si je připravit doma s tím, na co máte právě chuť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud jste někdy sháněli proteinovou tyčinku, která obsahuje minimum sacharidů, tak určitě víte, že to není vůbec lehký úkol. Ať už hubnete pomocí ketózy nebo jiným způsobem, je dobré sacharidy omezovat. A proto tu pro Vás máme řešení –  recept na skvělé low carb proteinové tyčinky!

Co budete potřebovat

2 porce
Od 2. fáze

  • 20 g slunečnicových semínek
  • 1 odměrka koktejlu KetoMix
  • 1/2 odměrky převařené vody vychladlé
  • 1 lžička kokosového oleje 10g
  • 1 lžička příchutí KetoMix jahoda
  • 2 lžičky kokosové mouky
  • 2 kostičky extra hořké čokolády 86% kakaa

Postup

Semínka rozmixujeme v mixéru dohladka (skoro do pasty), přidáme půl odměrky vody a v ní rozmícháme lžičku příchuti KetoMix. Přilijeme k semínkům, přidáme lžičku kokosového oleje, jednu odměrku koktejlu KetoMix a dvě lžičky kokosové mouky. Vše zpracujeme v mixéru na těstíčko a potom ještě propracujeme rukama do konzistence podobné marcipánu.

.

Uděláme dva válečky lehce zploštíme a dáme chladit na talířku s fólií do mrazáku.

Mezitím si rozpustíme v mikrovlnce v mističce dvě kostičky hořké čokolády na mírný ohřev a potom potřeme peroutkou tyčinky z jedné strany, dáme opět na chvíli do mrazáku potom je obrátíme a potřeme z druhé strany. Jak čokoláda zatuhne zabalíme tyčinky do fólie.

Tyto low carb tyčinky můžete nosit sebou v malé krabičce nebo sáčku, ať už máte v plánu pracovní pochůzky nebo celodenní výlet s rodinou:)

 

 

 

 

Recepty pro Vás vymýšlí naše šikovná klientka Miloslava Šperlová:

„Člověk by řekl, že si rád odpočine od vaření a užije si jednoduchost KetoMix diety.

Ale asi mi není pomoci ???? Experimenty v kuchyni, to je moje! „

 


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.