Velikonoční beránek bez cukru


V křesťanských velikonočních tradicích symbolizuje beránek památku na Ježíše Krista, který byl, stejně jako nevinný, čistý a poslušný beránek, obětován, aby vysvobodil lid z otroctví hříchu. Kdy přesně nahradil sladký pečený beránek pokrmy z jehněčího masa, není známo. Receptů na něj jsou ale spousty. V tom našem, na rozdíl od těch ostatních, nenajdete žádný cukr. Na beránkovi si můžete pochutnat už od 1. fáze KetoMix diety. Pozor, na 1 porci vyčerpáte denní limit ořechů.

 Velikonoční beránek

Co budete potřebovat na 4 porce:

Postup

Troubu si předehřejte na 180 stupňů. Formu na beránka vytřete olejem. Z bílku vyšlehejte tuhý sníh. V misce smíchejte mandlovou mouku, palačinky, vanilkovou příchuť, žloutky, prášek do pečiva, citrónovou kůru, tvaroh a vodu. Do vzniklé směsi na několikrát opatrně a zlehka zamíchejte sníh z bílků. Těsto dejte do formy a pečte asi 45 minut. Oči a nos můžete zvýraznit zapíchnutím hřebíčku.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníků náš obchod doporučuje z 4 053 recenzí na Heureka.cz

Sledujte nás a pochlubte se fotkami vašich receptů a hlavně výsledků. #ketomixZobrazit profil

Nemáte ještě účet?

Zaregistrujte se a získejte spousty výhod:

Dárek k narozeninám - nezapomeňte vyplnit datum svého narození

Sleva z opakovaných nákupů

Přehled všech svých objednávek

Rychlá opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovat své údaje

Registrovat se

Nebudete na to sami!

Tisíce lidí jako jste vy zde sdílí svoje výsledky, motivují se navzájem a naši výživoví poradci vám zde zodpoví veškeré vaše otázky. Využijte podpory ostatních a začněte hubnout už dnes!

Přidat se ke skupině

ČLENOVÉ více jak 16 000 členů

Možnosti dopravy

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč