Pijte moringu. Zázračnou super potravinu z Filipín

Věděli jste, že pitný režim také významně ovlivňuje funkci metabolismu.

bylinna_smes_sypana

Věděli jste, že pitný režim také významně ovlivňuje funkci metabolismu, zejména trávení?

Voda je nejdůležitější složkou lidského těla, a tvoří 50 - 60 % jeho váhy. Jako součást krve přenáší živiny na potřebná místa.

Vliv pitného režimu na naše zdraví.

Dostatečný příjem tekutin má nepostradatelný vliv na metabolické funkce našeho organismu, zejména ledvin, které jsou zodpovědné za vyloučení toxických látek z našeho těla. Voda hydratuje naši pokožku zevnitř i navenek, a tak ji udržuje krásně vyhlazenou. Má také pozitivní vliv na naši mentální výkonnost.

Kolik vody potřebuje naše tělo každý den?

Pitný režim je ale individuální. Čteme a slýcháme o tom, že by měl člověk denně vypít nejméně 2 - 3 nebo 3 - 4 litry vody. Jenže to už může být pro někoho velká zátěž pro organismus. Potřeba tekutin závisí na vnějších i vnitřních faktorech. Tělesné hmotnosti, věku a pohlaví, složení a množství stravy (obsah vody, soli, bílkovin a kalorií), tělesné aktivitě, teplotě a vlhkosti prostředí včetně proudění vzduchu, druhu oblečení a teplotě těla, aktuálním zdravotním stavu, zavodnění organismu atd. Ale každý není odborník a pochopitelně nevyhodnotí situaci, jaké mohou být vnější a vnitřní faktory. Jaký je tedy ideální pitný režim? Orientačně může posloužit taková malá pomůcka. Na jeden kilogram hmotnosti připadá 30 - 40 mililitrů tekutin. Pro šedesátikilovou ženu je ideální 2,4 l denně. A pro osmdesátikilového muže se doporučuje 3,2 l za den.

Nemusíte pít jen vodu!

„Jestli nevydržíte celý den pít jen vodu zpestřete si to neslazeným čajem. Můžete ho pít ráno na probuzení metabolismu za tepla a odpoledne na osvěžení i zastudena. Vyzkoušejte KetoMix Bylinnou kúru na podporu hubnutí s moringou,“ navrhuje výživová poradkyně KetoMix Mgr. Monika Tělupilová DiS.

Sypaná bylinná směs posílí imunitní a kardiovaskulární systém, funkci metabolismu a trávení, činnost jater a močových cest. Obsahuje byliny jako řepík lékařský, kopřivu dvoudomou, svízele přítulu, ostropestřec mariánský, pampelišku smetánku a zázračnou moringu olejodárnou.

Proč je Moringa zázračná?

Moringa olejodárná je jednou z nejvýživnějších rostlin na světě. Tu naši pěstují na rodinné farmě na Filipínách. Tam má moringa dlouhou tradici, ale my ji objevili teprve nedávno. Z tohoto 5-12 m vysokého stromu se využívají hlavně výjimečné listy. Ty obsahují antioxidanty, vitamíny, minerály a aminokyseliny. Jak to funguje v praxi?

bylinna_smes

Pro představu sušené moringové listy obsahují (gram na gram):

  • 25× více železa než špenát
  • 10× více vitamínu A než mrkev
  • 17× více vápníku než mléko
  • 15× více draslíku než banán
  • 4× více proteinů než vejce
  • 4× více vlákniny než ovesné vločky

Rádi si vychutnáváte okamžiky a čaj je pro vás rituálem? V tom případě je pro vás ideální Bylinná kúra na podporu hubnutí (sypaná směs). Měsíc den co den pijte směs bylin s moringou a vaše tělo se vám nesmírně odvděčí. Zrychlíte metabolismus a zejména trávení. Tím efektivně podpoříte hubnutí. Hlubokou péči získají i nezbytné orgány ve vašem těle. Po měsíci užívání bylinné kúry je potřeba mít další měsíc pauzu a potom si můžete celý proces znovu zopakovat.

Pokud jste ale každý den rádi, že si vůbec stihnete udělat čaj, je pro vás vhodná Bylinná směs s moringou na podporu trávení a hubnutí v sáčcích. Sáček rychle a jednoduše zalijete vodou a svůj cíl tím dokonale splníte. Nemusíte se držet důkladného programu, ale částečná pravidelnost vám prospěje. Obsažené byliny mají blahodárné účinky a jejich kombinace se stává jedinečnou péčí. Fenykl obecný posílí zdravý průběh trávení a navodí detoxikaci. Máta peprná přirozeně podpoří normální činnost trávicí soustavy a střev. Povzbudí obranyschopnost a zajistí klidný a regenerační spánek, který je během procesu hubnutí nezbytný. Obě bylinné směsi jsou vhodné už od 1. fáze KetoMix diety.


nahled magazin MP
Autor článku
Marie Petrovová

Zvídavost a láska k psaní ji dovedly k žurnalistice. Úspěšně vystudovala Akademii žurnalistiky a nových médií. Už během školy navštěvovala několik stáží v mediálních domech či České televizi. Tam se po absolutoriích rozhodla zakotvit. Nakonec ji osud dovedl k public relations a marketingu. Zůstala tak nadále věrná světu médií jen z druhé, pro ni barevnější, strany. Svůj čas nejraději tráví s rodinou a přáteli. Nejoblíbenější sportovní aktivitou je pro ni jóga, díky které může propojit ducha i těla. Své štěstí neustále objevuje v okamžicích.