Perníčky

Vůně medových perníčků je prvním ze signálů, že se blíží vánoční svátky. Jsou jedním z nejstarších druhů vánočního cukroví u nás. Dříve dokonce zdobily vánoční stromek a děti si na nich pochutnávaly o štěpánské koledě. 

Kromě prvního vánočního cukroví jsou nyní perníčky zábava i pro děti. Zdobení perníčků patří k jedné z mnoha předvánočních her ve školkách. S radostí se na pečení a zdobení podílí doma nakonec i školáci.  

Provoňte letos váš byt vůní low carb perníčků, které si můžete dopřát beze strachu z rostoucích čísel na váze. S naším receptem KetoMix dietu hravě zvládnete i o Vánocích.

Recept je vhodný od 1. fáze KetoMix diety.

Co budete potřebovat na 2 porce:

Postup:

V míse nejdříve smíchejte všechny suché ingredience: proteinový koktejl, vanilkovou příchuť, mandlovou mouku, kakao, perníkové koření, prášek do pečiva a xantanovou gumu. Pak přidejte bílky a dobře promíchejte. Pokud bude těsto příliš suché a nepůjde spojit, přidejte trošku vody. Těsto zabalte do folie a dejte odpočinout do lednice minimálně na 4 hodiny, ideálně přes noc. Po vyndání z lednice těsto vyválejte na placku, ze které vykrajujte perníčky.

Pečte na 170 stupňů asi 6 až 8 minut. Nezapomeňte ke zdobení perníčků přizvat děti. Má to být zábava pro děti, proto se nepozastavujte nad jejich výtvarnými kreacemi.