Liposukce. Co to je a jaké jsou její druhy.

Technika i věda jde dopředu, a to samé platí i v estetické medicíně. Dnes mnoho žen a mužů vynakládá nemalé peníze za chirurgické zákroky. Těmi jsou různé plastické operace a také liposukce. Stále více lidí touží po dokonalé postavě, plochém břichu a přiblížení se k ideálu krásy. Ten ale není samozřejmě nikde daný, a proto se mnoho žen i mužů snaží svým vzhledem přiblížit k někomu, koho obdivují.

Rada! Znáte svoje BMI? Vypočítej si index tělesné hmotnosti pomocí BMI kalkulačky.

Než začnete přemýšlet o takovém zásahu, doporučujeme prvně upravit životní styl. Změnit jídelníček a přidat do svého režimu pohyb. Přiblížit se k vysněné postavě vám může pomoct KetoMix. Ploché břicho totiž můžete mít i bez chirurgického zásahu.

Tip! Začněte s ochutnávkovým balíčkem KetoMix, který obsahuje 35 porcí. Tato týdenní zásoba vám může pomoct v rozhodnutí, zda je keto dieta pro vás to pravé.

 

Co je liposukce?

Liposukce se řadí mezi celosvětově nejžádanější estetické zásahy a už dávno není pravda, že je vyhledávají pouze ženy. I muži se začali zajímat o tyto úpravy. A co je tedy liposukce? Mechanické odstranění tukové tkáně. Zákrok probíhá tak, že částice tuku se díky podtlaku vtáhnou do kanyly, kde se oddělí a následně nasají do nádoby. Laicky řečeno se jedná o metody odsátí tuku z různých míst lidského těla. Primárně se jedná o problémové partie, kde nepomohl pohyb ani úprava jídelníčku. Ovšem liposukce není v žádném případě řešení obezity. Pokud tedy trpíte nadváhou a snažíte se najít jednodušší cestu k vysněné postavě, liposukce rozhodně není ten správný směr. Víte, které části těla jsou ty problémové?

Jsou to tyto partie:

  • břicho
  • podbradek
  • paže
  • hýždě
  • boky
  • nohy, nejčastěji vnitřní strana stehen 

Tip! S KetoMix dietními plány si snadno určíte, jaký plán je pro vás nejlepší.

 

Druhy liposukce

Druhů je hned několik a všechny jsou na podobném principu. Daná část těla se napustí roztokem, ten roztáhne prostor, kde se naruší tukové buňky, které se následně rozbíjejí. A jaké druhy liposukce tedy máme?

Vibrační liposukce

Je to nejméně invazivní zákrok, při kterém se odstraní podkožní tuk pomocí vibrační kanyly o průměru 3 až 5 milimetrů. Ta je napojena na přístroj vyvíjející podtlak. Výhodou je trvalý efekt, protože v těle dospělého člověka se buňky nemnoží. Mohou měnit pouze svou velikost. Operace nevyžaduje žádnou velkou přípravu, pouze dobrý zdravotní stav. Lze ji provádět při celkové či lokální anestezii a trvá hodinu či hodinu a půl.

Ultrazvuková liposukce

Často se jí přezdívá bezbolestná liposukce a je to neinvazivní metoda, u které se nadbytečný tuk odsává pomocí vysokofrekvenčního ultrazvuku. Je velmi šetrná a je tam minimální riziko nerovnosti kožního povrchu. K tomuto zákroku se používá ultrazvuková hlavice, ta hřeje tukové buňky a následně vyplaví tuk z tukové buňky skrz membránu. Výhodou této bezbolestné liposukce jsou minimální rizika, rychlý účinek a není nutná operace. Je potřeba ji několikrát opakovat, aby byl výsledek perfektní.

Laserová liposukce

Řadí se mezi nejmodernější zákroky dnešní doby. Velmi šetrná metoda, která je řešením pro nadbytečná kila či modelaci těla. Je určena na problematické části jako je břicho, stehna, hýždě, podbradek a paže. Tedy na partie, kde nepomůže cvičení ani diety. Do dané oblasti je injekcí vpravena tumescenční látka, která znecitliví tkáň a rozštěpí tukové buňky. Poté je zavedeno laserové vlákno, to díky teplu rozmělní tuk a ten je následně odsán liposukční kanylou. Operace může trvat i několik hodin.

Radiofrekvenční liposukce

U této metody je velice důležitá elasticita a pružnost kůže, aby byl skvělý výsledný efekt. S věkem klesá kvalita kůže a po zákroku může zůstat povislá. Radiofrekvenční liposukce dokáže zpevnit a vypnout kůži, a dokonce i zastavit drobné cévní krvácení. Žádný jiný druh liposukce nedokáže při odsátí tuku zpevnit a vyhladit kůži.

Jak liposukce probíhá?

Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem. Ten vám řekne, jaké jsou možnosti na základě typu vaší postavy. Sdělí vám veškeré informace o průběhu operace a zároveň o rekonvalescenci. Ve většině případů se liposukce provádí v lokální anestezii a ta si vyžaduje předoperační vyšetření. Musí se dodržovat veškeré pokyny, které určí lékař před samotným zásahem. Časová náročnost operace je 1 až 3 hodiny, záleží na typu liposukce a oblasti těla, kde se bude provádět.

Rada! Poraďte se s lékařem, kdy se můžete vrátit ke sportu a na jak dlouho se vyhnout sluníčku. U každého se doba může lišit.

 

Liposukce pro ženy vs. muže

Liposukce už dávno není tématem je u žen. Stále častěji ji vyhledávají i muži. Ukládání tuků je rozdílné a u žen má liposukce a vytvarování postavy lepší výsledky. To neznamená, že pro muže není vůbec určená. Je, ale konečný výsledek nemusí být spolehlivý. Lékař musí zvolit vhodnou metodu a tou je například ultrazvuková liposukce.

Výsledky

Pokud jsou odstraněny tukové buňky, nové už se v těle netvoří. Vlivem stárnutí ale ztrácí pokožka pevnost. Obecně se dá říct, že výsledky liposukce jsou dlouhodobé v takovém případě, pokud si udržíte váhu. To znamená, že i po tomto zákroku je nutné držet zdravý životní styl a zahrnout do něj i pohyb. Vždy se řiďte přesně danými pokyny od lékaře a nepodceňujte rekonvalescenci.

Rada! Liposukce neřeší snížení váhy. Není vhodná pro lidi trpící obezitou a špatným zdravotním stavem.

A jaká liposukce je ta nejlepší? Nejde to s přesností určit, protože záleží na mnoha faktorech. Než se pro tento krok rozhodnete, nastudujte si veškeré informace. Najděte si kliniku, která má výborné reference a je vám sympatická. Je to velký zásah do těla, a proto je důležitý správný výběr. Začněte s úpravou jídelníčku a vyzkoušejte nízkosacharidovou dietu. Ta má velmi pozitivní účinky na snížení váhy. Tyto příběhy jsou toho opravdovým důkazem.

Tip! Udržujte se stále ve formě díky video seriálu Protáhni se.