Jarní detox - Dopřejte si jaro plnými doušky

Zimě už odzvonilo a v kalendáři se blíží první jarní den. Je čas odhodit zimní kabáty a vyměnit je za pohodlné šaty, které vytrvale čekají ve vaší skříni. Se sluníčkem přichází i krásná jarní atmosféra, která si přímo říká o večery strávené na prvních grilovačkách nebo posezení s přáteli. Co když je ale vaše tělo stále naladěné na zimní spánek, jste unavení a úplně bez energie? Zkuste jarní detox.

Kdy je ten správný čas na jarní detox?

Neexistuje žádný konkrétní čas, který by byl pro jarní detox vyhrazený. Každý to má jinak a měli bychom se řídit především hlasem svého těla. To samé platí pro dobu trvání celé procedury. Jarní detox by měl trvat alespoň 5-7 dní, podle toho, jakou cestu zvolíte a jak vám bude celý proces vyhovovat.

8 tipů na očištění těla

1.) Pijte hodně vody a zůstaňte hydratovaní

Není nic důležitějšího než pravidelný pitný režim. Zdá se to jako velké klišé, ale voda je opravdu lékem na spoustu zdravotních problémů. Odstraňuje problémy s trávením a vyplavuje škodlivé toxiny pryč z těla. Díky vodě bude vaše tělo hydratované a to se pak ukáže i na vašich vlasech, nehtech a příjemné kůži. Voda může být velkým pomocníkem i při depresích a výkyvech nálad.

2.) Smoothie nebo ovocné šťávy

Vodou s citronem byste měli startovat každý den. Vysoký obsah vitamínu C, obsažený v citronové šťávě, podpoří váš imunitní systém a pomůže vám nastartovat den. S ovocnými šťávami, džusy nebo smoothie byste to ale neměli přehánět. Důležité je se vždy přesvědčit, z čeho jsou nápoje složené a jaké mají výživové údaje.

Tip!

Pokud si hlídáte štíhlou linii, doporučujeme vyzkoušet naše keto sirupy. Neobsahují žádný přidaný cukr a k oslazení sklenice vody vám stačí pár kapek.


3.) Vyhněte se alkoholu a cigaretám

Jarní detox by se neobešel bez správné abstinence a nikotinu. Týden bez večerní sklenky vína nebo dobrého piva není zase tak dlouhá doba a uvidíte, že vám nakonec vaše tělo poděkuje.

4.) Cukry zamkněte na dva zámky

Sladkosti můžou být příjemným dobytí energie, ale bohužel jen té krátkodobé. Cukr totiž není potravina, poskytuje prázdné kalorie a přitom vám nepřináší žádné živiny. Zkuste cukr omezit na minimum a vyhledat spíše potraviny bez přidaného cukru, nebo úplně bez cukru.

Tip!

Tyčinky, čokolády nebo sladké dezerty od KetoMix si můžete dopřát bez jediné výčitky. Mají snížený obsah sacharidů a některé z nich jsou zcela bez cukru.


5.) Bylinná kúra na podporu detoxikace

Už dlouho přemýšlíte o kompletní detoxikaci těla, ale stále jste to odkládali? Využijte jarní detox jako šanci k pročištění vašeho těla skrz na skrz. Bylinná kúra od KetoMix vám v tom pomůže. Kúra je rozdělena do 4 týdnů dle zaměření. Od přípravy těla, kdy nastartuje hubnoucí proces a zlepí trávení, přes normální činnost lymfatického systému. Zakončujete jaterní očistou, která doplní tuto cílenou a efektivní měsíční kúru.

6.) Nepřehánějte to s doplňky stravy

Doplňte vitamíny a minerální látky, ale všeho s mírou. Naslouchejte svému tělu a doplňte jen látky, po kterých vaše tělo prahne. Pokud chcete jarní detox podpořit, i pro tuto možnost jsme skvěle vybavení. Detox od KetoMix, Vitamín D3, Zinek nebo Multivitamín se vám při vaší jarní očistě můžou skvěle hodit.

7.) Zařaďte do jídelníčku hodně zeleniny

Zelenina by měla doplňovat váš jídelníček každý den, ne jen při detoxu. Vláknina je pro tělo velmi důležitá. Pomáhá s trávením a s čištěním střev. Navíc, pokud jste se rozhodli hubnout, bude váš pomocník číslo jedna

8.) Procházka do přírody na plánu každého dne

Pobyt na čerstvém vzduchu vám pomůže tak fyzicky, tak psychicky. Nezapomeňte, že i vaše hlava je součástí těla a staráním se o své psychické zdraví můžete předejít stavům deprese či nevyrovnanosti.

Jarní detox je skvělým restartem po dlouhé a vlezlé zimě. Uvidíte, že výsledky nakonec budou stát za to. Můžete se rozloučit s pocitem nafouklého bříška nebo nulovou energií už s východem slunce. Vaše vlasy budou silnější a pevnější, pleť zregenerovaná a čerstvá energie na 100 %. Jarní detox nemusíte držet striktně, může se stát součástí vašeho životního stylu. Uvidíte, že pak budete každé ráno vstávat s úsměvem na tváři.