Fitness Influenceři

Kdo je vlastně influencer a jaký má na nás vliv? Toto slovo určitě neslyšíte poprvé. Pojďme si ale tento svět trochu detailněji vysvětlit. Jsou to osoby vystupující na sociálních sítích a jejich obsah je pro nás zajímavý a přínosný. V tomto článku se dozvíte více o tématu influencerství. Dáme vám tipy, která fitness centra navštívit v Praze a jaké výhody má domácí fitness. Tak pojďme na to.

 

Kdo je influencer a co to znamená

Influencer je člověk aktivně vystupující skrz svoje sociální sítě nebo jiná média. Nejčastěji k nám promlouvají skrz Instagram, Facebook, YouTube nebo TikTok. Na základě obsahu, který vytvářejí, dokážou ovlivnit velké množství lidí. A o co se může jednat? Nejčastěji je to doporučení na nějaký produkt. Například jídlo, kosmetika či oblečení. Není to ale jen o produktech samotných.

Mohou vám dát tipy na fitness centrum, restaurace, nebo jak si zacvičit doma. Firmy a značky zjistily, že už nestačí klasické recenze, ale jeden z cílů, jak uspět, je ukázat danou značku skrz sociální sítě pomocí influencerů. Starší generace tento svět nemusí vůbec pochopit. Je to ale součást moderní doby. Pro mnoho dětí je to vysněné povolání. Influencery mají za své vzory a snaží se jim co nejvíce vyrovnat.

Nikdo z nás si před více než deseti lety nedokázal představit, jak sociální sítě změní svět a influencerství se stane jedním z druhů povolání. Jak jednoduché, že? Stačí se natáčet, vydávat videa a dávat rady. Je za tím ale mnohem víc, než se zdá. Je velmi důležité si vybudovat svoji komunitu, která sdílí společné zájmy.

Tip! Takové proměny a příběhy si můžete přečíst na stránkách KetoMixu. Najdete zde cestu za vysněnou postavou nejen žen, ale i mužů. 

Fitness influenceři

V České republice je opravdu velké množství fitness influencerů a stále jich rapidně přibývá. Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a máte sociální sítě určitě jste na některé z nich narazili. A jaká jména stojí za zmínku?

Rada! Nezapomínejte, že pokud chce dosáhnout hezkých výsledků, není to jen o cvičení, ale i o úpravě stravy. Inspirací vám mohou být tyto dietní plány KetoMix.

1.) Aleš Lamka

Fitness je jeho vášní více než 10 let a je to jeden z prvních influencerů v této oblasti u nás v České republice. Má za sebou několik desítek soutěží v kulturistice, ze kterých si také odnesl několik cen. Nyní se věnuje především tvorbě jídelníčků a online trénování.

Zdroj: Instagram aleslamka_fitness

2.) Jakub Enžl

Ve svých 25 letech toho už stihl opravdu mnoho. Na Instagramu má přes 200 tisíc sledujících a dlouhodobě se věnuje fitness, sestavení jídelníčků, tréninkových plánů, a dokonce tvorbě vlastních produktů.

Zdroj: Instagram jakubenzl

3.) Andy Štěchová

Slovenská fitness influencerka, která lidem pomáhá skrz Instagram a YouTube změnit pohled na jídlo a cvičení. Pomocí videí předává své rady ohledně posilování, receptů a také aktivně sdílí svůj každodenní život.

Zdroj: Instagram andy.stech

4.) Lucie Minářová

Zakladatelka projektu Jedu na výkon. Společně se svým týmem vytvořila aplikaci. Ta nabízí například přes tisíc ukázkových videí, sledování svého osobního progresu a statistik. Sdílet lze i své pocity s ostatními.

Zdroj: Instagram luciemin

5.) Petra Elblová

Na svém YouTube kanále má přes 100 videí týkající se domácího fitness a zdravého životního stylu. Najdete zde 30minutová videa, které si zacvičíte doma. Podělí se s vámi o recepty a inspirace na zdravé a dobré jídlo.

Zdroj: Instagram jmenujisepeta

Tip! Naše produkty například testovali blogerky a vy si můžete přečíst, jak jsme si vedli.

Fitness centra Praha

Jak vybrat to nejlepší? Než si zaplatíte členství, tak fitness centrum vyzkoušejte. Už první návštěvou zjistíte, jestli splnilo vaše očekávání a najdete tam vše, co ke cvičení potřebujete. Mnohdy rozhoduje velikost, vybavení, lokalita a také cena.

Fitness centra seznam

Každému vyhovuje něco jiného, proto je důležité vyzkoušet různá místa a najít si to nejlepší.

Která stojí za to vyzkoušet? Jsou to:

  • Form factory
  • John Reed Fitness Praha
  • Fitinn
  • Xplore Fitness
  • Holmes Place Premium Anděl

Domácí Fitness

Doba covidová mnoho z nás naučila, že cvičit doma je vlastně velmi jednoduché a efektivní. Pokud se ale ovšem dělá správně. Můžete investovat nějaké peníze na to, abyste si doma udělali menší posilovnu. Nemáme tím na mysli koupi drahých strojů, ale bohatě vám k domácímu fitness postačí činky, posilovací gumy a podložka na cvičení. Není to ale nutností, cvičit lze i bez pomůcek. A jaké výhody má domácí fitness?

Nemáte čas na posilovnu?

Spousta z nás nemá čas po práci chodit na další hodiny do posilovny. Musíte se postarat o rodinu, máte dlouhé směny nebo den plný schůzek. Představa, že ještě cestujete někam do posilovny vás zrovna ke cvičení nenaláká. Cvičení doma je rozhodně úspora času. Dalším velmi dobrým důvodem je ušetření peněz. Jak už jsme psali na začátku, stačí vám opravdu skromné vybavení anebo žádné. Zacvičte si s vlastní vahou a místo činek využít lahve s vodou.

Věřte nebo ne, ale i u toho se určitě zapotíte. Cvičte podle YouTube videí nebo cvičebních plánů, které snadno najdete na internetu. Jste sami svým pánem, takže je na vás, jakou náročnost si zvolíte. Jen je důležité nepřepálit začátek, aby vás po jednom cvičení nebolelo celé tělo ještě několik dní. Motivace v pokračování by se mohla velmi rychle vytratit. Zaměřit se můžete na určité partie, nemusíte nutně cvičit celé tělo.

Další výhody

Další výhodou domácího fitness je to, že se vyhnete přeplněných studií. Oblékněte si to, co vám je pohodlné. Nemusíte hned běžet do obchodu se sportovním oblečením a nakoupit si drahý outfit. Jsou vám příjemné tepláky a vytahané tričko? Proč ne, nikdo vás v tom neuvidí. Důležité je cítit se dobře. Až si splníte nějaký svůj cíl, za odměnu si udělejte radost novými legínami. A poslední výhoda, která je velmi důležitá, že si vytvoříte nějaký režim a návyk. Opravdu nemusíte denně dřít hodiny doma. Ze začátku vám bohatě postačí klidně i půl hodinka denně. Stačí vydržet a po pár týdnech už to pro vás bude denní chléb.

Tip! Začněte s něčím lehčím a to tímto video seriálem Protáhni se. Naučíte se vnímat své tělo a správně cvičit základní cviky. 

Ať už vás ke cvičení nebo zdravému životní stylu inspiruje nějaký influencer nebo jen vaše sny k lepší postavě, jste na dobré cestě. Dnešní svět funguje z velké části online. Není třeba se toho vůbec bát. Obsah, jaký chcete sledovat si určujete sami. Pokud vás zajímá někdo, kdo pravidelně cvičí a dává rady přes Instagram, které vám vyhovují, proč to nesledovat. Jen si dejte pozor, aby vám sledování sociálních sítích nebralo příliš času a netrávili jste tam většinu část dne.

Tip! Sledovat můžete i nás na instagramu KetoMixu. Najdete tu recepty, cvičení anebo proměny našich zákazníků.