Domácí ořechové tyčinky

Křupavý, s minimem sacharidů a se spoustou zdravých bílkovin. To je recept na domácí ořechové tyčinky. Stačí smíchat náš KetoMix koktejl s vodou a oblíbenou příchutí, přidat nasekané a rozemleté ořechy a za 20 minut máte na stole skvělou a chutnou svačinu, kterou si můžete vzít kamkoli s sebou.

Pozor, při KetoMix dietě jsou povolené jen tyto druhy ořechů: mandle, lískový ořech, para ořech, pekanové a vlašské ořechy.

Orechove-tycinky

Co budete potřebovat:

1 porce
Od 1. fáze

Postup

Polovinu ořechů rozmixujte, polovinu nakrájejte na větší kousky. Směs na KetoMix koktejl smíchejte s vodou a příchutí. Do směsi přidejte ořechy a zapracujte v těsto. Naplňte do forem na müsli tyčinky nebo rozložte na pečící papír (jako sušenky).

Dejte do trouby na 160 °C a pečte 20 minut.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.