Co je to ketonová dieta?

ketonova-dietaJestliže zápasíte s kily navíc, jistě už jste zkusili snad všechny možné druhy diet, které se objevují na internetu a nebo v ženských časopisech. A samozřejmě bez úspěchu, akorát jste si rozhodili organismus a doběhl Vás proradný jojo efekt. Pokud máte pocit, že přesně takový případ jste, jistě Vás zaujme dieta, která funguje. Možná si řeknete, že to už tady bylo stokrát, ale věřte, že ketonová dieta je jiná. Ona totiž od těch ostatních opravdu funguje. 

 

Metoda, která se pod názvem ketonová dieta skrývá, je založena na vědeckých výzkumech a bádání, které proběhly na Harvardské univerzitě. Nemusíte se proto bát, že při jejím dodržování budete hazardovat se svým zdravím. A o co v ketonové dietě přesně jde? Funguje na principu tzv. ketózy. Tento stav tělu navodíte speciálním jídelníčkem, který je zproštěn všech sacharidů a cukrů a naopak je bohatý na kvalitní proteiny. Pokud tedy nějaký čas dodržujete jídelníček, který ketonová dieta předepisuje, dojde u Vás k navození ketózy. Je však nutno připomenout, že jídelníček je opravdu potřeba dodržovat bez kompromisů, jeden krok vedle může veškerou snahu zhatit. Ketóza znamená, že tělo bere energii ze svých zásob tuků, které si uložilo na horší časy. Konečně si tak vytvarujete postavu do vysněné podoby, aniž by se hubnutí dotklo svalové hmoty.

 

Co každého určitě potěší, je fakt, že při dodržování této diety se nemusíte bát hladovění, ani často zmiňovaného jojo efektu. Jíte pravidelně pětkrát denně a nehrozí ani návaly vlčího hladu ani nepříjemných nálad, které se při hubnutí často dostavují. Ketonová dieta rozhodně není o hladovění a odpočítávání dnů diety, ale o hubnutí s rozumem a rozvahou. Tělo má dostatek živin, vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek a hubne dokonce bez toho, aniž byste cvičili. Co víc si přát? 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.